traktör&ekipman itirafları.

Ynt: traktör&ekipman itirafları.

Konu çok iyi yazmamak olmaz. 165 mf 73 doğumlu halen kullanıyorum yoruyor ama sorunsuz.TD 85 herkesin şikayeti gibi çok yavaş,tohum ekerken ya da diskaro çekerken hafif rampada bile çok zıplıyor.İş bittikten sonra traktörü yıkadıgımda elektrik aksamı altüst oluyor,. ikigün kendine gelemiyor.Frenler zayıf.Tabiki kabin darlıgından bahsetmeme gerek yok. Çekişi ve yakıtından çok memnunum. NH ciler kızmayın çok şikayet ettim galiba ama sıra MF de.Bu sene iki adet 5400 serisi aldık. Traktör kullanmak buymuş dedik ama birisinin arka çeki (römork vs) tutan 8 adet vidaları var dökülmüş haberimiz olmadı.Diğerinde şanzıman arıza lambası sürekli yanıyor, servis şanzıman filtresinin üstündeki fişi çıkartın dedi.Kullandıkça yazacam ama dördündende memnunum.Şakalak cızı tekerini bir kere kullansaydım hiç gam yemezdim ilk tohum ekiminde kırıldı söktüm.Demir aletlerimden pek sıkıntı yok.

dağcılar kabinnnnnn
ne zaman adam gibi kabin yapacan..
paspas diye koyduğun muşanbaları promosyon diye dağıtıyor elin oğlu
kullandığın fitiller herhalde 20 yıl öncesine ait.
hemen çatladı. .
o kullandığın bakakit daha ince olsa dolu yağsa delip geçer.
en basit sis lambaları ..
en basit döner lamba..

ne yapiyon dağcılar. . ayıp yahu ayıp. .

yusuf abi konu süper herkes yazmıs şimdi yazmamak olmaz ben ilk çift çeker sameden başlayım 2006 da sıfır aldıgımız same explorer 80 turbo yoktu tarlada çekiş fena degildi ama acayip duman atıyodu onuda yigidin başı dumanlı olur diye kendimi avutuyodum ))) ama yakıtı harika denecek kadar azdı sonra MF 3060 aldım ona diyecek bişe yoktu namıdiyar tam atom karıncaydı ok-*-s ok-*-s sonra onu verip same explorer 95T akdık ondanda son derece memnunduk cekiş yakıt süperdi ok-*-s ama kabin berbattı sonra 80lik sameyi verip johndeere 5085M aldık kabin rahat kilima harika çiftte güzel gidiyo yolda güzel ama tırmık cekmeye ve mibzere geldimi cok cabuk bayılıyo döüşlerde illaki ites düşecen yoksa kendini toparlamanın imanı yok mazot desen anki depodan motora 20lik pimaş boruyla gidiyo aşırı yakıyodu sop-*-sa sop-*-sa sop-*-sa şimdi iparttan 2 tane 5410 aldım onlarada sıra gelecek açıkları var yok degil :( haa bide paksan balya makinası kullandımda 4 sene beni 10 yaslandırdı noo*-*- noo*-*- noo*-*- şimdi harmak aldımda dünya varmıs dedik aklıma geldikce bende yazım afişe edelim ne diyim uyrra*-*- uyrra*-*- uyrra*-*-

Konu hakikaten baba bi konu olmuş. Yazanlar samimiyetini kaybetmediği sürece de harika olmaya devam edecektir.

Gelelim Kubota ' ya.

Her yanıyla mükemmel, her yanıyla kusursuz... (dermişim. :D )

Fırsat buldukça yazarım ama şimdilik şu kadarını söyleyim. ME9000 arkasında ekipmanları sürekli olarak parçalanması, ME9000 ' in gücünden çok, ekipmanların dandikliğinden :D

Mibzerler hakkında yazalım.

Kurt, irtem, Güngör, Mert-San, Çalışkan, vs. Kaliteli bilinen tüm Trakya üretimi çift şanzımanlı mibzerler, gübre atımında şaşıyor. Çok değil ama bu şaşma hepsinde var.

Tohumda süper performans veren bi mibzerin aynı hassasiyeti gübrede gösterememesi, tahminim (pril yada granül farketmez) gübre boyutlarının irili ufaklı, yani aynı büyüklükte olamamasından kaynaklanıyor.

Çünkü dekara 380 gr atılacak kanola ' yı maksimum 3 ölçümde net olarak ayarlayan ben, gübre için 6-7 ölçümden önce istediğim hassasiyeti yakalayamıyorum.

Mibzer üreticileri, bu sorunu nasıl aşarlar bilmiyorum ama tohumda kullanılan mantığın aynısını kullanarak çözülemeyeceği aşikar. Yeni bi tasarım lazım.

mf 3060 genelde çok güzel ama özellikle babam binince tek elle geri vitese geçirme problemi olmasa. ben o kadar zorlanmadan başarsamda babam genelde iki elini birden kullanıyo vitesi geri atarken. korkuyorum bi gün vites elinde kalacak diye :)

emrekaptan59 link=topic=79409.msg940297#msg940297 date=1417117916' Alıntı:
acaba ıntercooler kaca mal oldu Phantom olmayanada takılırmı ?
kardeş bize 1500 liraya maal oldu en pahalı hangisiyse ona taktırtık çokta menmunuz çok büyük performans artışı oldu sesi bile değişti :D iş motora gelince paradan kaçınmayacaksın phontom olmayanlara takılırmı bilmem kaportanın altında yer varsa takılır

Ercan AYKUŞ link=topic=79409.msg940409#msg940409 date=1417176853' Alıntı:
Konu için teşekkürler Yusuf emmi mükemmelsin *098*-
Şimdilik alemde ağırlığımızı koruyoruz zaman yenilerini gösterecek :D
Sizin itiraflar için ayrı bir konu lazım, 750 gr/da muhabbeti 3-5 sayfa gider Ercan :D

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=79409.msg940772#msg940772 date=1417292751' Alıntı:
petlası anlatmaya bilmem gerek varmı. .
adamların karşı savunmasını halen unutamıyorum.
'beyfendi erzurum bölgesi çok soğuk '
lastiklerin çatlama nedeniymiş..... ;)

Lastik deyince traktörün arka tekerlerine aldığım Özka adında ... ben daha çok plastik diyorum ama hadi lastik diyelim. Goodyeardan sonra aldım. Takılırken pişman oldum kullanırkenki duygularımı siz düşünün.
Takılırken lastikçim 'ya bu çok sert' ( ilk kurt düştü ) 'nerden buldun' demişti. Bu sırada yanımıza gelen komşumuz 'bunun dişleri az gibi' dedi çıkan lastiktekileri saydık gerçekten 3-4 tane eksikti böyle olunca dişin açısını daha da artırmışlar lastik eskisine göre neredeyse ( abartı var ) yere paletlinin tırnakları gibi basıyor.
Plastik mevzusu şu, lastik sert olunca hele ki soğuklarda dahada sertleşiyor esnemediği için tutunma az hemen patinaja düşüyor. Patinaj deyince hayalinizi zengin tutun traktör 285s. İşin kötüsü aşınsa atacağım ama aşınmıyorda...
Ayrıca son derece içi-dışı bir mi desek, küçük değil minik bile olsa göremesenizde bir şeyin üstünden geçtiyseniz yada çukura vs girdiyseniz kesin haberiniz olur.
Son olarak hakkını yemeyelim ucuza almıştım. Galiba sorunun başlangıcı bu...

aha yakaladım petlasi... yusuf abi
motor 2000satte 2011 aralikta aldim jiletle kesmiş gibi heryer dilik dilik pazartesi arayacağım inşallah ANTALYA cok sicak demezler

BOZKURT07 link=topic=79409.msg940783#msg940783 date=1417294916' Alıntı:
motor 2000satte 2011 aralikta aldim jiletle kesmiş gibi heryer dilik dilik pazartesi arayacağım inşallah ANTALYA cok sicak demezler
derlerrrr :)
sana sıcak memlekette banada soğuk memlekette rahat yok.
ortada buluşalım. . gökhan Özkan çayı hazırla. ...

266G nin on takimini yapan muhendis sanirim ilk okul mezunuymus abi traktor on tekerlerini ittirerek donuyo buda surekli duzensiz asinmalara sebep oluyo lastikleri bi gorseniz hak verirsiniz ;) yakit konusuna ve kabin denen ama varligi ole yoklugu bir olmayan seye hic deginmicem ;)

İSMAİL TUTAR link=topic=79409.msg940730#msg940730 date=1417283963' Alıntı:
T480 Newholland ile boş traktör ile yokuş yukarı çıkarken tam rampa sonunda stop etmiştimbe kaldıramayıp geri geri youşun başına inmiştim nasıl oldu kabahat hangimizde çözemedim iki yıldır ;D

volkanuzel link=topic=79409.msg940777#msg940777 date=1417294002' Alıntı:
Bizim servetin debriyaj haşmetinde fren çok sert ikisinden bi motor yapacam :)

Sesli güldüm yeminle..

Yusuf abi bas şuna hava bas :) YUSUFTUYLUOGLU

BOZKURT07 link=topic=79409.msg940783#msg940783 date=1417294916' Alıntı:

Bilader ben 2009 dan beri kullanıyorum tek bir kılcal çatlak yok dolu dolu 5 yılda :) (muhalefet candır)