Traktor fiatlari

Arkadaslar biraz once Sahibinden sitede Fiatlara bakiyordum.
Ornek 2021 Basak 2110s 2021 model 4 saat ilan no 1003531836
475.000
Ilan no 1003545871 2021model hi_low
535.000
Ilan no 999261305
2021 model 0 saat hi_low
690.000
Ilan no 963497464
0 saat 2021 model hi_low
705.00
Neden ara bu kadar acik artik herkez istedigi fiatami satiyor malin bir piyasa degeri yok mu?

Galeriler sıfır traktör almadığın sürece bir çoğu ikinci el traktör almıyor bu ara geziyorum. İlana bile koymuyor garajda duruyor belki yüz tane traktör sahibindene 4 tane koymuş.

Bankalarda kredi işi bayağı zorlaşmış sen elindeki kredi ile aldığın motoru taksidin hepsini taksit ile odemedigin sürece kredi vermiyor.

Buda kredili tarktör alıp işi kötü giden çiftçi satıp tekrar traktör alarak borç taklalayan ların işi zor. Bir daha tarktor alamaz çünkü kredi çıkmıyor bilmeyenlere duyrulur adımlarınızı ona göre atın sonra sıkıntı yaşamayın

Bu galericilerin kazandığı paranın helal olduğundan şüphe ediyorum
Aralık ayında 2007 model erkunt 60 4x4 orj kabinli traktöre galerinin biri 60 bin verdi yan galeri de tek çekerine 80 diyordu adam
Başka galeri 100 bine aldı ertesi hafta 140 bin olarak ilana koymuş
Benim olsa vermezdim ama babam vermiş o fiyata
Ben haram ediyorum o parayı piyasayı net galericiler yükseltiyor
Devlet kota koymalı sıfır sattığı kadar galerici o kadar da 2.el satmalı
3 sene önce ölü fiyatına 285 toplandı şimdi git her galeride 15 20 tane 285 var fiyatları uçuk

Araba gibi al sat işi yapanlar çıktı piyasaya
Adama motoru alıyor yüksekten ilana koyuyor
bu böyle gider dururu
Bizde eldekini ilana koymaya korkuyoruz Satıp alamayız diye
Geçen hafta 2015 Başak 2090 4 x 4 850 saat motoru çiftçi 220 ye zor sattı
İlanlarda 2800 - 4000 saat aynı motorlar 265 den 280 den başlıyor adama soruyorum 240 a aldım nasıl ucuza vereyim diyor herkes evden galerici olmuş

• Beğen
Tepkiler: Emraherdogan06

Galeriler sıfır traktör almadığın sürece bir çoğu ikinci el traktör almıyor bu ara geziyorum. İlana bile koymuyor garajda duruyor belki yüz tane traktör sahibindene 4 tane koymuş.

Bankalarda kredi işi bayağı zorlaşmış sen elindeki kredi ile aldığın motoru taksidin hepsini taksit ile odemedigin sürece kredi vermiyor.

Buda kredili tarktör alıp işi kötü giden çiftçi satıp tekrar traktör alarak borç taklalayan ların işi zor. Bir daha traktor alamaz çünkü kredi çıkmıyor bilmeyenlere duyrulur adımlarınızı ona göre atın sonra sıkıntı yaşamayın
Enflasyon beklentisi için biri %25, öbürü %45 deyor, efendim.
Binaenaleyh, öngörüsüzlük var.
Fiyatlara aylık %3 ortalamalarda artışlar olacağını bekleriz.

anlamadığım nokta su araba ureticileri 3 aydir zam uygulamiyor aksine indirime gittiler ama traktörler hic yediği zammi düşürmedi ve ustune koyarak gidiyor her ay talep var diyemi böyle?
**( birde burdaki nh bayisi liste fiyatini geçip 5 10 bin üstünü söylüyor son 1 yıldır )

• Beğen
Tepkiler: marican22
anlamadığım nokta su araba üreticileri 3 aydır zam uygulamıyor aksine indirime gittiler ama traktörler hiç yediği zammı düşürmedi ve üstüne koyarak gidiyor her ay talep var diye mi böyle?
**( birde buradaki nh bayisi liste fiyatını geçip 5 10 bin üstünü söylüyor son 1 yıldır )
2006 yılında, 1,6 lt atmosferik benzinli, Toyota Corolla , 32000 TL , Avensis 40000 TL gibi fiyatları varmıştı.
Euro kuru , 1,6-1,8 TL civarlarında imişti.
Arabalar için indirimlerin yapılması gayet olağan görünüyor.

Enflasyon beklentisi için biri %25, öbürü %45 deyor, efendim.
Binaenaleyh, öngörüsüzlük var.
Fiyatlara aylık %3 ortalamalarda artışlar olacağını bekleriz.

İmzamı atarım hocam.
Herzaman söyledim alınmış mal alınmıştır. Tabiki ederinden bahsediyorum yanlış anlaşılmasın misal bayide 500 bin olan traktör sırf piyasada yok diye 550 600 bin TL lere alınmasına sonuna kadar karşıyım. Yangına gerek yok...

2006 yılında, 1,6 lt atmosferik benzinli, Toyota Corolla , 32000 TL , Avensis 40000 TL gibi fiyatları varmıştı.
Euro kuru , 1,6-1,8 TL civarlarında imişti.
Arabalar için indirimlerin yapılması gayet olağan görünüyor.
bi bakima doğru soyluyorsun reis bildigim bir modelden ornej vereyim 2015 kasimda 58 bine tt 55 4wd almıştık kur 2,80 20.700 dolar yapıyor suanda 290 bin yapıyor kurla liste fiyatida böyle bir rakam di en son

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
anlamadığım nokta su araba ureticileri 3 aydir zam uygulamiyor aksine indirime gittiler ama traktörler hic yediği zammi düşürmedi ve ustune koyarak gidiyor her ay talep var diyemi böyle?
**( birde burdaki nh bayisi liste fiyatini geçip 5 10 bin üstünü söylüyor son 1 yıldır )

Haziran ayında toyota corolla için sıraya yazıldım. Kapora yatirayim dedim 2 bayide kapora almadı. Bayide araba yok fiyat indi. Birakin corollayi clio yok egea yok bayilerde. Ama fiyatlar indi. Ekime 2. El bi clio aldim. Aralikta bayi aradi araba geldi. Tamam dedik gittik liste fiyati misal 450 eee ama karlık taktık paspas koyduk sen 480 vereceksin! Boyle olunca reklamida farkli oluyor ancak realitede durum farklı malesef

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
Anlayabilene kitabın ortasından konuşuyoruz.
Şimdi Hocam arabanın alıcısı 100 de 100 dür yani her insan ister oğlu ister kızı ister, peki traktörün nedir? Traktör markası da epey artmış durumda. Kredi musluğu kısık vaziyette bu böyle gittikçe ayaklı galerici al satçılar biraz zor çıkarır elindekini. O zaman ekmeyek biçmeyek 1 traktör bir araba alak yazın satalım para kazanalım yağmur derdi yok mazotu yok gübresi yok, bir furya vardı al satta o da bitti bence. Yaklaşık 3 aydır aynı traktörleri aynı arabaları ilanda galeride görüyorum ben bu sürecin sonunun fiyatta indirim olacağını düşünüyorum. Ayrıca biz çiftçiler tavır koyar almazsak kime satacaklar?