Traktör ikiye ayrıldı

Geçmiş olsun bu ayrılmalar genelde arkada ağır yük varken ve ön mesnet ile traktörün önü uzatıldıysa oluyor
Nasıl lastik çubuğa hem önden hem de arkadan baskı uygulayınca ortadan esner traktörde önü kaldıramayınca volantın olduğu yerden esneyip dökümü çatlatıyor geçen ön ağırlığı uzatılmış 110 luk erkuntta döküm çatlatmıştı ama hepsi böyle olacak diye birşey yok
Fotoğraf varsa nedenini daha iyi anlayıp çözüm yolu arayabiliriz

Şu düz yolda giderken durduk yerde ikiye bölünen tümosanı bir görebilir miyiz? Zahmet olmazsa bir resmini koysun konuyu açan arkadaşta, ona göre yorum yapalım. Ona göre yerli mallarına sayıştıralım,yabancı mallarına güzellemeler düzelim.Bir görmek istiyorum şu traktörü.Eğer resim gelmezse başka şeyler de yazacağım.

Yazımı tekrarlıyorum.Konuyu açan arkadaş siteye girip çıkıyor,yazıyı okumadım diyemez.Üç yıllık üye,4 mesajı var,son bir kaç günde ve sadece bu konuda .56 yaşında.Resimleri göndereceğim şeklinde bir cevabı da yok.Bu konu Tümosan firmasını da yakından ilgilendiriyor çünkü ürettikleri traktörle ilgili vahim bir iddia var.Hukuk servislerinin konuyla ilgileneceğini ve konunun kanıtını isteyeceğini sanıyorum çünkü ticari itibarları sözkonusu .Trakkulup gibi çok izlenen bir forumda Tümosan gibi milli bir firmanın ürünü ile ilgili konu Tümosan sahibi olmak isteyenleri de ,firma halka açık olduğu için tasarruf sahiplerini de,fabrika milli servetimiz (kendi markamız) olduğu için bizleri de ilgilendirir.

bütün markaların bölünme resimleri var google de. ona bakarak yorumlamamak lazım. hiçbir traktör düz yolda giderken bölünmez. çok afadersin anasını bellersen italmiş yerliymiş hepsi aynı.
git google,ye yaz abim benim.johndere,newholland,deutz,case bölünme yaz bakalım bir kaç tane çıkar onlarda kazalardan olduğu belli oluyor zaten.ama tümosanlar bildiğin yolda tarlada bölünmüş.yani googleden tümodan başka yok.yani kabullenmek lazım.El alem gerizekalı deil 200 k lık traktörü sana 130-140 versin.biraz mantıklı düşünmek lazım.

Yabancı hayranlığına dikkat .
Kuyumuzu kazanlar,yok etmeğe çalışanlar, AB sinden abd sinden diğerlerine kadar, hep onlar. Bindiğimiz dalı kesmeğe çalışmayalım.Türk mali, yurdun mali ,yerli malı
Ensemizi hep karartiyoruz.Düşüklük duygusundan kurtulmamiz lazim.Kötü örneklere sığınmamalıyız .Tabi ki hak arama mücadelemiz yapılmalı ,sonuna kadar.
Tercihlerimizi yerli malı olarak yaparsak katma değer hepimizindir...Bunu anladığımız anda gerçek milliyetçi olmuşuzdur .

Bu zavallılar bölünmüyor [emoji4]
Screenshot_20191223_093703_com.facebook.katana.jpg

Marka vermeyeyim 30 üzeri canakli disk tiller ile traktöru şaha kaldırıp ikiye bölmesede ithal traktore büyük hasar verdiren kullanici duydum. Dolayısı ile sürücülerin de ekipmanı itinali kullanması önemli. Bilerek bu tarz hareket yapmak hiç yakışmıyor. Kurakta disk tiller ile marka gözetmeksizin 150 bg ye kadar olan tüm traktörler zıplıyor. Dolayısı ile ziplama olduğunda uygun vitese düşülerek devam etmekte fayda var. 10 km değil 8 km. İle gitsin Yoksa 1 - 2 - 5 yıl birsey olmaz 6 yıl yolda giderken bolunebilir.

Konuyu açıldığından beri takip ediyorum , eğer bu olay gerçekse konuyu açan arkadaşım foto paylaşması gerekirdi, çünkü her idda ispat gerektirir, kesinliklede marka fanatiği falan değilim, case farmall kullanicisiyim.
Paylaşım yapan arkadaş konuyu açtıktan sonra bir iki mesaj a cevap yazdı, mahmut ünaldı isimli arkadaş foto atarmısin diye yazdıktan sonra sırra kadem bastı.

git google,ye yaz abim benim.johndere,newholland,deutz,case bölünme yaz bakalım bir kaç tane çıkar onlarda kazalardan olduğu belli oluyor zaten.ama tümosanlar bildiğin yolda tarlada bölünmüş.yani googleden tümodan başka yok.yani kabullenmek lazım.El alem gerizekalı deil 200 k lık traktörü sana 130-140 versin.biraz mantıklı düşünmek lazım.
Burada da tümosanın bölündüğüne dair bir resim yok onu ne yapacağız ? Kazalardan bölünmek yolda giderken bölünmek hepsi kaza zaten. Yan komşumda var tümosan yıllardır ara ara kullanırım birkez gövdesine anahtar değmedi buna ne diyelim düz yolda da gidiyor yani. Sağlamlık konusunda Avrupa nın gerisinde olsakta Allahtan korkun düz yolda giderken nasıl bölünür ? Hadi bölündü diyelim bu makinenin ne derdi vardı da bölündü bunu tartışmak lazım.

b
Burada da tümosanın bölündüğüne dair bir resim yok onu ne yapacağız ? Kazalardan bölünmek yolda giderken bölünmek hepsi kaza zaten. Yan komşumda var tümosan yıllardır ara ara kullanırım birkez gövdesine anahtar değmedi buna ne diyelim düz yolda da gidiyor yani. Sağlamlık konusunda Avrupa nın gerisinde olsakta Allahtan korkun düz yolda giderken nasıl bölünür ? Hadi bölündü diyelim bu makinenin ne derdi vardı da bölündü bunu tartışmak lazım.
ya allah rızası için abi vallaha ağlıyacağım ya.bizim akrabada 70 erkunt vardı kabin çeker.okuduğum kuran ekmek musap çarpsınki motor düz yolda boğuluyordu ya.ben gördüklerimden tavsiyemi size sunuyorum.alırsınız almazsınız size kalmış.benim değinmek istediğim konu ben tarlada gece gündüz çalışıp bir makina alacaksam binlerce liraya verdiğim paraya değecek.mesela bizde jx65 c var şuan sıfırı 220 k biz 220 k ya 90-100 tümosan falan belki alabilirdik o paraya ama niye almadık acaba?

b

ya allah rızası için abi vallaha ağlıyacağım ya.bizim akrabada 70 erkunt vardı kabin çeker.okuduğum kuran ekmek musap çarpsınki motor düz yolda boğuluyordu ya.ben gördüklerimden tavsiyemi size sunuyorum.alırsınız almazsınız size kalmış.benim değinmek istediğim konu ben tarlada gece gündüz çalışıp bir makina alacaksam binlerce liraya verdiğim paraya değecek.mesela bizde jx65 c var şuan sıfırı 220 k biz 220 k ya 90-100 tümosan falan belki alabilirdik o paraya ama niye almadık acaba?
tamam hocam sen ağlama.. iyi günler

Türk’ün ilk yaptığını almanın son yaptığını almalı demiş ATA’larımız
Ve Marka fark etmeksizin hangi yerli üretim doğruki insanımızın çoğu buna yatkın kusura bakmayın ne kadar çok para o kadar iyi diyorlar köylüsünde şehirliside patronu da işçiside hepimiz kapitalizm in kölesi ve faşisti olmuşuz ne yazıkki
TSE vardı önceleri şimdi o bile işe yaramıyor para varsa hepsi TSE sertifikalı