Traktör ikiye bölündü

Ynt: Traktör ikiye bölündü

aksoylar link=topic=46922.msg447781#msg447781 date=1316974110' Alıntı:
civatadan kopmuştur.dökümden kırılması imkansız.
abi herşey olabilir .yani traktörün önünü vurdurursun .belki o zaman kırılabilir ama yoldada giderken olmazki, ya altında yağ falan değiştirken kırılsa veya başka bir sebebten altına yatmış olsan.,adamı ikiye böler mazallah,o yüzden bu bence çok önemli bir kusur .şahsen ben sıfır traktör alacağım .oda elimde bölünecek .o şirketi mahkemeye veririm .nihayetinde iş makinası .darbelere dayanıklı olması lazım,kulandığı dökümde civatada en kalitelisinden olması lazım.birde bu parcalar.traktörü birleştiren en önemli parçalar

döküme kolay kolay bişey olmaz ama haklısın sonuçta iş makinesi.bu traktör şahlanıp önünü yere vursa takla atıp sürücünün ölme tehlikesi var.şansen bende olsam dava açarım.

işte traktör şirketlerinin ciddi ve dürüst olanı da bu ve bunu gibi olaylarda belli olur. Traktör bu, makine sonuçta kul yapısı beklenmedik kazalar olabilir. Fabrika hatası da olabilir, başka bir durum da.
Önemli olan şirketin malı satarken müşteriye verdiği sözler, verdiği garanti kapsamı ve vaatlere ne kadar sadık kaldığıdır.

Traktör şirketi müşteriyi üzmeden fabrika hatasını kabul edipte, motoru sıfırlarsa ne ala, yok sen şöyle yapmışşın yok böyle yapmıssın deyipte bahaneler uydurarak hatayı müşteriye yıkmaya kalkarsa o noktada sorun başlar. İşte o zaman o markadan bir daha alışveriş yapılmaz.
Firma müşterinin mağduriyetini gidereceğini, tekrar tamir edeceğini söylemiş, ne güzel...

dengesiz link=topic=46922.msg447858#msg447858 date=1316982757' Alıntı:
işte traktör şirketlerinin ciddi ve dürüst olanı da bu ve bunu gibi olaylarda belli olur. Traktör bu, makine sonuçta kul yapısı beklenmedik kazalar olabilir. Fabrika hatası da olabilir, başka bir durum da.
Önemli olan şirketin malı satarken müşteriye verdiği sözler, verdiği garanti kapsamı ve vaatlere ne kadar sadık kaldığıdır.

Traktör şirketi müşteriyi üzmeden fabrika hatasını kabul edipte, motoru sıfırlarsa ne ala, yok sen şöyle yapmışşın yok böyle yapmıssın deyipte bahaneler uydurarak hatayı müşteriye yıkmaya kalkarsa o noktada sorun başlar. İşte o zaman o markadan bir daha alışveriş yapılmaz.
Firma müşterinin mağduriyetini gidereceğini, tekrar tamir edeceğini söylemiş, ne güzel...
Kardeşim sen ağzından çıkanın farkındamısın..O traktörde o kazayı yaşayan sen olsan adamlar yapalım traktörü siz kullanmaya devam edin dese ne derdin..!! traktör bu vites topuzu düşmemiş yolda hiç yükü yokken 2 ye bölünmüş bunun hatası matası olmaz bu kronik bir hatadır fabrika aynı modelde sattıgı tüm traktörleri geri çağırır kontrol eder bozuksa alır bu modeli yenilerse anca üzerine düşeni yapmış olur...Adam ölümden dönmüş sen diyorsunki servis traktörünüzü yapalım demiş ne güzel...Uyanın bukadar da kuzu olunmaz..Türkiyede adalet olsa konu mahkemeye intikal etse fabrika milyarlar ödemeye mahkum olur.

tümosanın yeni degil.bu tür bölünmesi.ama birçok yerde dillerde düşmüyor bu sidede bile yazılmıştı okudum sanki dökümleri çinde yapılıyor diye emin degilim ama laf olrak çok duydum.ucuz vermenin alternatifi..
aslında her firmanın başına gelebilir.kaliteden ödün vermeyecekesin.bu türü olaylar hafife alınıp geçiştirilmemelidir.çiftçi keriz yerine konmasın.hak aranmalı herkes gözünün önüne bakmalı.şimdi o çiftçi yaptırsa kaça satacka o traktörü. yazık degilmi emege verilen paraya.adam gibi yapsınlar üretsinler kim ne yapıyor üretiyorsa.sorun mu var ? dillendireceksin gizlemeyceksin arkdaş yoksa birgün senin de başın yanar.....

ortaam link=topic=46922.msg447862#msg447862 date=1316985154' Alıntı:
Kardeşim sen ağzından çıkanın farkındamısın..O traktörde o kazayı yaşayan sen olsan adamlar yapalım traktörü siz kullanmaya devam edin dese ne derdin..!! traktör bu vites topuzu düşmemiş yolda hiç yükü yokken 2 ye bölünmüş bunun hatası matası olmaz bu kronik bir hatadır fabrika aynı modelde sattıgı tüm traktörleri geri çağırır kontrol eder bozuksa alır bu modeli yenilerse anca üzerine düşeni yapmış olur...Adam ölümden dönmüş sen diyorsunki servis traktörünüzü yapalım demiş ne güzel...Uyanın bukadar da kuzu olunmaz..Türkiyede adalet olsa konu mahkemeye intikal etse fabrika milyarlar ödemeye mahkum olur.

Arkadaşım öncelikle seni daha terbiyeli konuşmaya davet ediyorum.(Kuzu muzu hoş değil.)

Yazına gelince hiç kimse para verdiği bir malın kırılmasını dökülmesini istemez, hatta para verdiği bir mal yüzünden kendine zarar gelmesini (ölümden dönmesini, yaralanmasını, sakat kalması vb...) hiç istemez ve kabul etmezde. Ben olsamda, sen olsanda bir başka vatan evladı olsada bu böyledir.

Yukarıda okuduğum yazıda, gerekli kişilerin (eksperlerin) traktörü incelemeye alacağı yazıyor. Kullanıcı hatası mı yoksa fabrika hatası mı olduğu kesinliğe kavuşana kadar, fabrika servis aracılığı ile mağduriyetini gidereceğini söylemiş kullanıcıya geçiçi çözüm olarak. Ben buna ' ne güzel ' dedim, yanlış anlaşıldıysam özür dilerim.

Gerçek rapor açıklandıktan sonra, fabrika hatası olduğu tespit edilirse eğer, senin dediğin gibi kullanıcıya gerekirse tazminat da ödenmeli, gerekirse motorda yenilenmeli, gerekirse motorun seri üretimi de durdurulmalı, gerekirse satılan ürünler hatalı diye geri de çağırılmalıdır.

satocan58 link=topic=46922.msg449279#msg449279 date=1317399639' Alıntı:
böyle bi olayda kullanici hatasi olmasi mümkün olamaz bence. zaten yeni imiste.

Kesin rapor çıkmadan belli olmaz bence, ben Valmet 8400 ' ü arkasını ikiye ayıran kişi duydum. Motor daha 15 günlük bile değildi. Adam düz yolda giderken diferansiyel kilidini açıyor ve ardından dönmeye çalışıyor, arka paramparça oluyor.

hoş bir olay değil.böyle birşey başıma gelsin istemezdim açıkçası.traktörün motorla transmisyonunu 4 civata tutuyor.kopması mümkün bir hadise.mucize değil bence.

bizim burada adam fiat 540 la gezerli patos çıkarmış gelmiş.petroden mazot almış.sonra basınçlı su ile traktörü yıkamaya başlamış.motor bloğu çatlamış.kaynakla dikiş attırdı ve traktörü sattı.

bu tümosanlarda şimdiye kadar ki 4. ortadan bölünme benim gördüğüm.çok ciddi bir sıkıntısı olduğu kesin tümosanın.bence traktörlerin tamamının kontrol edilmesi şart.allah muhafaza yüklü iken çok daha vahim olaylara sebebiyet verir bu iş.hiç bir şeyde insan canından kıymetli değildir.

tsakalli link=topic=46922.msg449338#msg449338 date=1317407414' Alıntı:
bu tümosanlarda şimdiye kadar ki 4. ortadan bölünme benim gördüğüm.çok ciddi bir sıkıntısı olduğu kesin tümosanın.bence traktörlerin tamamının kontrol edilmesi şart.allah muhafaza yüklü iken çok daha vahim olaylara sebebiyet verir bu iş.hiç bir şeyde insan canından kıymetli değildir.
benim de gördügüm dogru duydugum doğru.bu haberi okuyan duyan biri 8082 4x4 tümosanı sıfır alındı 5- aylık dı galiba verdi kırşehir deki STEYR aldı.kimse almadı erkunt bayiside almadı.adam korktu.