Traktör Modellerine Göre Kronik Sorunlar

Selamün Aleyküm arkadaşlar, başlığın amacı kronik sorunlara sahip traktör modelleri hakkında ufak çaplı bir veri tabanı oluşturmaktan fazlası değil.

İlk ben başlıyorum o zaman. 😁

- Son seriden bir önce çıkan Hattat B3065 serisi bahçe traktöründeki debriyaj sertlik sorunu:
Kişisel görüşüm debriyajin aktarım organlarının tasarımı yeterince iyi yapılmamıştı bu seride ama daha sonra düzelttiler.

- UZEL 256 Gold'lardaki bayılma problemi:
O kasanın o motor için oldukça ağır olduğunu düşünüyorum.

- 2001 model altı Uzel 240S'lerin yakıt ve hararet göstergelerinin genellikle çalışmıyor olması:
Traktörlerin yaşlarından kaynaklanıyor olabilir.

- Eski model olan Uzel 240S'lerdeki depo kapaklarının çap olması:
Bu güne kadar hiçbir şekilde anlam veremedim ama çok traktörde denk geldim, o depo kapağı neden simetrik ve düz durmuyor acaba? Gerçekten çok merak ediyorum, sebebi nedir acaba?

- Uzel efsane 240S'lerdeki el freninin ilk fren tepkisinin zayıf olması:
Fren halatları mi esniyor bilmiyorum ama çamurluğa bağlı olan tip el frenlerinde genellikle ilk çekmede tutmama benzeri bir sorun var. Acaba benim kullandıklarım mı öyleydi? Kuru balata olanlardan bahsediyorum bu arada, yağlı balata olanlarını kullanmak nasip olmadı. 😁

- MF 2615'Teki hemen bayılma sorunu:
Yokuşta bu kadar fazla vites düşürme eğilimine giren başka bir traktör görmedim ben daha, kasası ağır olabilir.

Benden bu kadar, devamını sizden beklerim. Kolay gelsin. :)