Traktör ruhsatina , Romörk isletmek

Merhaba,
Ben Trakötun ruhsatina romörk işletmek istiyorum. Acaba yardimci ola bilirmisiniz ? Ne yapmam gerekiyor , nereye basvurmam gerekiyor vs vs vs..
Traktör Türk Fiat 540. Tesekkürler.

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Merhaba,
Ben Trakötun ruhsatina romörk işletmek istiyorum. Acaba yardimci ola bilirmisiniz ? Ne yapmam gerekiyor , nereye basvurmam gerekiyor vs vs vs..
Traktör Türk Fiat 540. Tesekkürler.
Remorkun faturası ve projesi olması lazım elektirik tesisatı çekili ve calışır olması lazım
Belki muayene isteyebilirler eğerki eski remorksa bildiğim kadarıyla önce karakola sonrada notere gidiyorsun en net bilgiyi bulundun yerdeki sigortacılar verir remork eski ise kesinlikle muayene isterler

Cemal abi, ayirdigin zamandan ve yardimci olmak istediginden dolayi tesekkür ederim.. muayeneye girdi hem Traktör hem Romörk.. Romörk sifir sayilir 2 sene önce aldik ama sadece garajda durdu.. Vizeden izin belgesi var bu Traktöre bu Romörk uygundur diye.. Elektrik sistemi fazlası bile var... ama Ruhsata isliyemiyoruz.. Trakötürun ruhsatinda bilgiler eksik diye.. Türk Fiata bilgi danismaya bile mail göngerdim.. cevap gelirmi? gelmes tabiki ! Madenden direk kömür alacaktik, disarda malum fiyatlar, ama Ruhsatda Romörk bilgileri eksik oldugu icin vermediler.

Cemal abi, ayirdigin zamandan ve yardimci olmak istediginden dolayi tesekkür ederim.. muayeneye girdi hem Traktör hem Romörk.. Romörk sifir sayilir 2 sene önce aldik ama sadece garajda durdu.. Vizeden izin belgesi var bu Traktöre bu Romörk uygundur diye.. Elektrik sistemi fazlası bile var... ama Ruhsata isliyemiyoruz.. Trakötürun ruhsatinda bilgiler eksik diye.. Türk Fiata bilgi danismaya bile mail göngerdim.. cevap gelirmi? gelmes tabiki ! Madenden direk kömür alacaktik, disarda malum fiyatlar, ama Ruhsatda Romörk bilgileri eksik oldugu icin vermediler.
Remorkun ruhsata işli olup olmaması maden neden isterki remorkta plaka takılıysa traktordada sorun olcanı sanmıyorum sen en yakın bi sigortacıya bi danıs

KARAYOLLARI TRAFİK YÖNETMELİĞİ
İKİNCİ BÖLÜM
Tescile Dair Diğerİşlemler
Çekici ve Römorkların Tescili
Madde 42
- Çekici araçlar ile yüklü ağırlığı 750 kg.’ın üstündeki römork ve yarı römorklar (traktör römorkları hariç), bu Yönetmeliğin 29 uncu
maddesindekiesas ve usullere uygun olarak ayrı ayrı tesciledilirler.
Çekici araçlar ile römork takacak araçların tescil belgelerine çekeceği römorkun taşıma sınırı yazılır.
Traktör römorkları ise, ayrı olarak tescil edilmeyip, bir dilekçe ile müracaat halinde, sahiplik ve teknik belgesindeki gerekli bilgiler, çekecek
traktörün tescil ve trafik belgesinin ilgili bölümüne işlenir.

(Değişik dördüncü fıkra:RG-21/3/2012-28240)Traktör römorklarının arka kısımlarına; Avrupa Topluluğu Direktifleri ve Avrupa Ekonomik
Komisyonu Regülasyonu ECE R 69’a uygun ikiadet işaret levhası takılır.
Ayrıca, traktöre ait müracaat formu (Ek:1) ile motorlu araç tescil ve trafik belgesi kayıt defterindeki (Ek:2) bölümüne kayıt konur. Sahiplik ve
teknik belgesine “...........plakalı traktörün plaka sayısı verilmiştir,” şerhi konur.

Traktör römorklarının noter senedi ile başkasına satış veya devri halinde, belgelere ve deftere kayıt konularak verilen plaka gerialınıp iptaledilir.
Yenisahibiadına tescil için yukarıdaki işlemler yapılır.
Çekiciler dışındaki araçların çekme sistemlerinin “Araçların İmal, Tadil ve Montajı Hakkındaki Yönetmeliğe” uygun olup olmadığı muayene
istasyonlarında tespit edilir tescil ve trafik belgelerine işlenir.

*Sahiplik Belgesi römorkun faturası veya noter devir senedidir.

KARAYOLLARI TRAFİK YÖNETMELİĞİ
İKİNCİ BÖLÜM
Tescile Dair Diğerİşlemler
Çekici ve Römorkların Tescili
Madde 42
- Çekici araçlar ile yüklü ağırlığı 750 kg.’ın üstündeki römork ve yarı römorklar (traktör römorkları hariç), bu Yönetmeliğin 29 uncu
maddesindekiesas ve usullere uygun olarak ayrı ayrı tesciledilirler.
Çekici araçlar ile römork takacak araçların tescil belgelerine çekeceği römorkun taşıma sınırı yazılır.
Traktör römorkları ise, ayrı olarak tescil edilmeyip, bir dilekçe ile müracaat halinde, sahiplik ve teknik belgesindeki gerekli bilgiler, çekecek
traktörün tescil ve trafik belgesinin ilgili bölümüne işlenir.

(Değişik dördüncü fıkra:RG-21/3/2012-28240)Traktör römorklarının arka kısımlarına; Avrupa Topluluğu Direktifleri ve Avrupa Ekonomik
Komisyonu Regülasyonu ECE R 69’a uygun ikiadet işaret levhası takılır.
Ayrıca, traktöre ait müracaat formu (Ek:1) ile motorlu araç tescil ve trafik belgesi kayıt defterindeki (Ek:2) bölümüne kayıt konur. Sahiplik ve
teknik belgesine “...........plakalı traktörün plaka sayısı verilmiştir,” şerhi konur.

Traktör römorklarının noter senedi ile başkasına satış veya devri halinde, belgelere ve deftere kayıt konularak verilen plaka gerialınıp iptaledilir.
Yenisahibiadına tescil için yukarıdaki işlemler yapılır.
Çekiciler dışındaki araçların çekme sistemlerinin “Araçların İmal, Tadil ve Montajı Hakkındaki Yönetmeliğe” uygun olup olmadığı muayene
istasyonlarında tespit edilir tescil ve trafik belgelerine işlenir.

*Sahiplik Belgesi römorkun faturası veya noter devir senedidir.
Fakat bu yazdıklariniz olmadi. Vizeye gidildi Traktörun bu Romörkü cekmesinde sakinca yoktur diye belge verildi.. Fakat şu varki Traktörün ruhsatinda bagzi bilgiler eksik, bunlara nerden ulasacagim ? Isletecegim ? Durum bu.. saaten bu halde ceza durumundayiz.. Römorkumuz sifir , faturası, projesi herşey mevcutdur..

"Aracin dingil ve tekerlek sayisi ,katar agirligi (kg) ,romörk azami yüklü agirlik ..frenli/frensiz (kg) bilgilerinin tarafimiza bildirilmesini talep ederiz "

• Beğen
Remorkun faturası ve projesi olması lazım elektirik tesisatı çekili ve calışır olması lazım
Belki muayene isteyebilirler eğerki eski remorksa bildiğim kadarıyla önce karakola sonrada notere gidiyorsun en net bilgiyi bulundun yerdeki sigortacılar verir remork eski ise kesinlikle muayene isterler
Babamin uzetinde plakali 54c yi sattik ,Ben sifir 6556s aldim.
Ama romork satmadik eski duruyor.Noter olmaz dedi .Plakasi eski traktore ait romorkun.
Traktor romorksuz gorunuyor.Trafikte eski dosyasinda fatura bilgileri vardir , alsak dedim olmaz dediler

Son düzenleme:
  • Beğen
Peki o dediginiz bilgileri nerden bulucas ? Sonucda bana evrakli gel diyecek.. yardimci olunursa gercekten mutlu oluruz
Aracın/traktörün ilk tescil edildiği, ilk plakasının verildiği şubedeki dosyasında TİP ONAY BELGESİ'nin mevcut olması gerekir. Tabi tescil tarihi çok eski, özellikler 2010 öncesi ise bulunamayabilir. Aynı marka, aynı model başka bir traktörün tescil dosyasından da bilgileri edinebilirsiniz. Fabrikasından veya ithalatçısından belge örneğini isteyebilirsiniz

• Beğen
Tepkiler: Candas88
Aracın/traktörün ilk tescil edildiği, ilk plakasının verildiği şubedeki dosyasında TİP ONAY BELGESİ'nin mevcut olması gerekir. Tabi tescil tarihi çok eski, özellikler 2010 öncesi ise bulunamayabilir. Aynı marka, aynı model başka bir traktörün tescil dosyasından da bilgileri edinebilirsiniz. Fabrikasından veya ithalatçısından belge örneğini isteyebilirsiniz
Bizim Traktör Türk Fiat 540 Model 1975.. bana acaba o Tip Onay Belgesini bulmakta yardimci ola bilirmisiniz ?? Babam ile ben, gercekten mutlu oluruz.. uzun zamandir kosmaktan babam yoruldu.. bende artik internet Platformundan arastiracagima söz verdim.. ama fazlası gelmiyor.. bir cok yere Mail yazdım..