Traktör seçimi için yardım

Arkadaşlar, belki defalarca yazılmış ve tartışılmış bir konu olabilir. Daha önceki tartışmaları da okudum. Örneğin 3 silindir, 4 silindir hangisi daha iyidir ivb. Gibi tartışmaların hepsini okudum. Ama döndüm dolaştım, Case, Kubota ve Deutz Fahr arasında kaldım. John Deere iyi güzel ama fiyatı beni aşıyor. Bu 3 traktör markasından birini tercih edeceğim gibi gözüküyor. 60-70 Hp Case ve Deutz 3 silindir ve arıza konularında nette ciddi şikayetler mevcut. Yağ akıtıyor, debriyaj vs vs. Kubota arıza konusunda ciddi olarak sıkıntısız, 4 silindirli, 16 valfli. Acaba Case ve Deutz o kadar da sıkıntılımı. Kubota 6040 veya 7040 ağır basıyor, 60-70 hp bandında fiyat performans ve özellikle arıza ve servis bakımından nasıl bir tercih yapmalıyım. Kullanıcı arkadaşlarımın tarafsız yorumlarına ihtiyacım var. Teşekkürler.

Tartismasiz Kubota fiyat hesapli 7040 kullanipta sikayet eden duymadim,ariza yok motor omru uzun john deere 300bin,kubota 240bin bildigim kadar 75hp traktorlerde arkasimda 9000 saatte kubota var daha motor sokulmedi sadece yag filtre kayis degistiriyo ciftlik icin ideal traktor 7040
Bence cok ozellikli ve oprator alani karisik dolasik bi traktor ayrica yakiti yuksek torku emsallerinden %15 dusuk

Kısmet 58E , Kubota M7040 gibi çok rahat çeki gücü var.
43,7 kw, 230 n.m. tork , tam bir atom karınca, fiyat olarakta çok uygun.
M7040 , 71 hp, 230 n.m. torku var.
Hem kısmet 1300 rpm de daha düşük devirde tork yakalıyor.
Kubota max tork noktası 1500 rpm dir.
Komşuda var, tarlaya hayvan gübresi çekiyor.
3 14" pullukla yaş sürüme gireceğimiz zaman Kısmet'le çıvgar yaparız.
Fiat 70 56 S , 70 hp, 230 n.m. tork,
Max tork 1500 rpm , 1900-2300 rpm sabit güç aralığı ve en az yakıt bölgesi , motor anma gücünde çalışabilme imkanı verir.
Kubota 1600-1900 rpm en az yakıt bölgesi.
Fiat 7056S gibi daha yüksek güç tercihinde çalışabilme imkanı vermez.
Çamur, zor alana girilince mısır çiftinde motor siniyor.
Ford 5000 , 2100 rpm de çalışabiliyor.
JD 1130 , 1900 rpm de keçi gibidir.
Kubota 2600 rpm de 71 hp güç verir , 2000 rpm devirde 60 hp kadar güç kullanımına izin verir.
Fiat 7056S , 2000 rpm devirde , net 70 hp güç kullanımı sağlar.
Aynı benzer güç kullanımı için Kubota 8540 model olması gerekir.
Halep oradaysa, arşın burada...

Kısmet 58E , Kubota M7040 gibi çok rahat çeki gücü var.
43,7 kw, 230 n.m. tork , tam bir atom karınca, fiyat olarakta çok uygun.
M7040 , 71 hp, 230 n.m. torku var.
Hem kısmet 1300 rpm de daha düşük devirde tork yakalıyor.
Kubota max tork noktası 1500 rpm dir.
Komşuda var, tarlaya hayvan gübresi çekiyor.
3 14" pullukla yaş sürüme gireceğimiz zaman Kısmet'le çıvgar yaparız.
Fiat 70 56 S , 70 hp, 230 n.m. tork,
Max tork 1500 rpm , 1900-2300 rpm sabit güç aralığı ve en az yakıt bölgesi , motor anma gücünde çalışabilme imkanı verir.
Kubota 1600-1900 rpm en az yakıt bölgesi.
Fiat 7056S gibi daha yüksek güç tercihinde çalışabilme imkanı vermez.
Çamur, zor alana girilince mısır çiftinde motor siniyor.
Ford 5000 , 2100 rpm de çalışabiliyor.
JD 1130 , 1900 rpm de keçi gibidir.
Kubota 2600 rpm de 71 hp güç verir , 2000 rpm devirde 60 hp kadar güç kullanımına izin verir.
Fiat 7056S , 2000 rpm devirde , net 70 hp güç kullanımı sağlar.
Aynı benzer güç kullanımı için Kubota 8540 model olması gerekir.
Halep oradaysa, arşın burada...
Komşumuz 2016 yılında sıfır kısmet aldı debriyaji çok sertti yayi söktüler biraz aşağı düştü debriyaj pedalı daha sonra debriyaj teli koptu fabrika çıkışında hata varmış bi parçaya sürtüyomuş onu hallettirdi bi kez de aküsü bitti aküsü değişti traktör dingil mesafesi güzel salli duruyo biz newholland tt 55 kullaniyoruz aynı rampada aynı yükle kısmet 3. Vitese düşerken tt 4.vitesle rampayi çıkıyo.
Bide tt serisini yorumlarmisin hocam rica etsem.

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Arkadaşlar, belki defalarca yazılmış ve tartışılmış bir konu olabilir. Daha önceki tartışmaları da okudum. Örneğin 3 silindir, 4 silindir hangisi daha iyidir ivb. Gibi tartışmaların hepsini okudum. Ama döndüm dolaştım, Case, Kubota ve Deutz Fahr arasında kaldım. John Deere iyi güzel ama fiyatı beni aşıyor. Bu 3 traktör markasından birini tercih edeceğim gibi gözüküyor. 60-70 Hp Case ve Deutz 3 silindir ve arıza konularında nette ciddi şikayetler mevcut. Yağ akıtıyor, debriyaj vs vs. Kubota arıza konusunda ciddi olarak sıkıntısız, 4 silindirli, 16 valfli. Acaba Case ve Deutz o kadar da sıkıntılımı. Kubota 6040 veya 7040 ağır basıyor, 60-70 hp bandında fiyat performans ve özellikle arıza ve servis bakımından nasıl bir tercih yapmalıyım. Kullanıcı arkadaşlarımın tarafsız yorumlarına ihtiyacım var. Teşekkürler.
Kubota ve deutz 5 ileri vitesle yolda biraz daha hızlıdır diye düşünüyorum deneme imkanınız varsa fikir sahibi olursunuz traktörler hakkında.

Sen en iyisini bilirsin
Ben kullanim kendi kisisel gorus ve tecrubemi yazdim sen veya baskasi belki daha cok begenmis olabilir.
bahce modeli olan 7040 ile 2 gun gecirdim yakit deposunun arkadada olmasi ekipmana yanasirken gorusu kisitliyor donuslerde bi speed cok guzel power shutle cok basarili sorunsuz genel olarak saglam yapili bi traktor 4 silindir 3.33 hacimli 74.2 hp 252nm torku var emsal 75 hp tier 3 ler 300 nm tier 4 ler 340-350 nm.seviyesinde vites sayisi oldukca cok vites sorunu yok damper cikislari Kontrol kol yeri asagida kullanirken egilmek gerekiyor koltuga yaslanirken rahatca kullanilmiyor 3 takviye vites kolunda ortadaki takviye yeri belirsiz gibi gectigi yer tam belli olmuyor yakiti bana cok geldi hatta baya cok geldi arka hidrolik kollari co k kullanisli gelmedi yan gergilerle ekipmani duzgunce germek mesele bahce modeli oldugundan olabilir govde agirligi m7040 2210 kg 10x45 on.agirlik 2x45/4x45 arka agirlik 2300 kg hidrolik kaldirma kapasitesi

Son düzenleme:
Komşumuz 2016 yılında sıfır kısmet aldı debriyajı çok sertti yayı söktüler biraz aşağı düştü debriyaj pedalı daha sonra debriyaj teli koptu fabrika çıkışında hata varmış bi parçaya sürtüyormuş onu hallettirdi bi kez de aküsü bitti aküsü değişti traktör dingil mesafesi güzel sallı duruyo biz newholland tt 55 kullanıyoruz aynı rampada aynı yükle kısmet 3. Vitese düşerken tt 4.vitesle rampayı çıkıyo.
Bide tt serisini yorumlar misin hocam rica etsem.
Kısmet e mazot pompası ve avans ayarı yaptırdık.
3 ton brüt yükle uzun rampa tırmanma süresi tt 60 gibi.
Performans olarak bu seriler genelde Fiat 6056 ile kıyaslanırsa benzer özellik gösterir.
Traktöre çekiş eleştirisi gelmez.
Fiat 60 66 S , sonradan turbo eklendi, bir süre kullanıldı.
Same Argon 3^65 modelden daha iyi asılıyor.
Traktör alıştırması da çekiş konularında etkili oluyor.
Sağır olan traktörlerin çekiş düşüklükleri oluyor.
Rodaj süresini doldurmuş, 1000 saati geçmiş modellerin kıyaslanması daha güzel olur.

Kısmet e mazot pompası ve avans ayarı yaptırdık.
3 ton brüt yükle uzun rampa tırmanma süresi tt 60 gibi.
Performans olarak bu seriler genelde Fiat 6056 ile kıyaslanırsa benzer özellik gösterir.
Traktöre çekiş eleştirisi gelmez.
Fiat 60 66 S , sonradan turbo eklendi, bir süre kullanıldı.
Same Argon 3^65 modelden daha iyi asılıyor.
Traktör alıştırması da çekiş konularında etkili oluyor.
Sağır olan traktörlerin çekiş düşüklükleri oluyor.
Rodaj süresini doldurmuş, 1000 saati geçmiş modellerin kıyaslanması daha güzel olur.
İki traktörde fabrika çıkışında ki pompa ayarıyla duruyo kısmeti kullanan komşumuz seneye pompa ayarı yaptıracağım diyo.

• Beğen
Ben kullanim kendi kisisel gorus ve tecrubemi yazdim sen veya baskasi belki daha cok begenmis olabilir.
bahce modeli olan 7040 ile 2 gun gecirdim yakit deposunun arkadada olmasi ekipmana yanasirken gorusu kisitliyor donuslerde bi speed cok guzel power shutle cok basarili sorunsuz genel olarak saglam yapili bi traktor 4 silindir 3.33 hacimli 74.2 hp 252nm torku var emsal 75 hp tier 3 ler 300 nm tier 4 ler 340-350 nm.seviyesinde vites sayisi oldukca cok vites sorunu yok damper cikislari Kontrol kol yeri asagida kullanirken egilmek gerekiyor koltuga yaslanirken rahatca kullanilmiyor 3 takviye vites kolunda ortadaki takviye yeri belirsiz gibi gectigi yer tam belli olmuyor yakiti bana cok geldi hatta baya cok geldi arka hidrolik kollari co k kullanisli gelmedi yan gergilerle ekipmani duzgunce germek mesele bahce modeli oldugundan olabilir govde agirligi m7040 2210 kg 10x45 on.agirlik 2x45/4x45 arka agirlik 2300 kg hidrolik kaldirma kapasitesi
Tarla tipi guzel bence,kuru tarimda 300dekar yeri olana yeter de artar bile

• Beğen
300 dekara tek trakör gayet yeterli. 300 dekarın hepsini aynı ürün ekileceğini sanmıyorum misal 150 buğday 150 çiçek. sezonda tek traktör 150 dekar yeri çok rahat işler
Aynen oyle arkadas
Ben 410 deutz kullaniyorum
Enzor is tarla surme 3 gunde bitiyo
Misal bu sene temmuzda surdum kasim sonu patlatma cekip kisi gecirdim
Simdi ayciceklerini de ektim bu traktor yatiyo harmana kadar ikinciye ne gerek var

Forumdaki arkadaşlara bir soralım , 300 dekar yeri olup kaç traktör kullanılıyor.
En az iki traktör gerekir.
Günde 30 dekar tarla sürülse, 10 günde çıkılır.
M7040 ve M9540 var , 9540, 5 9" pulluk kullanabiliyor.
Kuru tarımda tek traktör yeterlidir ancak sulu tarımda tek makina yetersiz fazlaca yorucu olucaktır yeri geliyo nakliye şart yeri geliyo pullukta zemin sert günde 20dönüm sürebiliyosun tek iş çiftçilikse yapılır tek makina çok sıkışınca komşudan eş dosttan yardımla yürür ama ideali sulu tarımda çift makina