Traktör Süpürgesi! Yapılabilir mi?

Ynt: Traktör Süpürgesi! Yapılabilir mi?

mehmetözcanlı link=topic=76871.msg908273#msg908273 date=1406733343' Alıntı:
selamlar arkadaşlar yapacak olan olursa yapılabilir tabi ki. Arkadaki dingili Difrensiyeli hurdacıdan bulunur sanki hatta marka belli TOFAŞ :D difrensiyal çıkışı tornacıya demirciye kalmış bi olay tekerden tahrik ya da şaftlı olabilir hatta şaft daha mantıklı kademe olayından dolayı ayrıca safta bağlanırsa askılı da yapılabilir. hurda gubre saçma şasesi iş görür gibi dairesel hareket için traktöre bağlantı uzatılır ve eğim verilir saçma tepsisinin oyduğu bölüme kaynak yapılır ve ucuna milyoncularda satılan tel süpürgeler konur işte bu 500 hatta 400 e bile hallolur. Yeterki ihityaç ve yapan olsun iç-*-*
gördümde böyle köyün delisi görmedim yaşa kardeş

Fırçayı bulduktan sonra, gerisi kolay olur diye düşünüyorum. İyi ve işten anlayan bir usta kolaylıkla yapar diye düşünüyorum. İneklere kaşınma fırçası yapan, yada belediye araçlarına bu tarz fırça sistemi yapan firmalar ile görüşüp bir fırça temin edilebilir diye düşünüyorum...

Kuyruk milinden tahrikli daha stabil olur.

Yapmışken pto ile differansiyel arasına, süpürge devir ve hızını ayarlamak içim bir de 5 vites araba şanzımanı atarız.

Vitesi 5 ' e, kuyruk milini 750 ' ye takacaksın, motora da 2000 deviri vereceksin. O traktör helikopter gibi havalanmasın, bende birşey bilmiyorum..

sebazios link=topic=76871.msg908330#msg908330 date=1406747690' Alıntı:
Kuyruk milinden tahrikli daha stabil olur.

Yapmışken pto ile differansiyel arasına, süpürge devir ve hızını ayarlamak içim bir de 5 vites araba şanzımanı atarız.

Vitesi 5 ' e, kuyruk milini 750 ' ye takacaksın, motora da 2000 deviri vereceksin. O traktör helikopter gibi havalanmasın, bende birşey bilmiyorum..
trakklupten dev helikopter girişimi :D :D :D hayvan altı temizlemek isteyenler fikirler sizin için uçmak isteyenler sebaziostan feyz alınız