TRAKTÖR TEKNİK BİLGİLERİ

Ynt: TRAKTÖR TEKNİK BİLGİLERİ

ok-*-s emeğinize sağlık arkadaşlar çok mantıklı bir konu açmışsınız...Ben,m de 70 66 s new holland çift çeker traktörüm var bu traktörümü en makul ve ekonomik şekilde nasıl kullanabilirim :S bir de kontrol ve bakımı için pratık bilgileri paylaşırsanız çok sevinirim saygılar anlş-*s

masseysuper90 link=topic=534.msg3370#msg3370 date=1199556691' Alıntı:
285 MF TEKNİK BİLGİLERİ
General tractor information:

Manufacturer: Massey Ferguson

Model: 285

Type: Farm/Agricultural tractor

Years produced: 1974 - 1982

Total built:

Factory:

Original price: $24,500 (1982)

Tractor power:

Drawbar (rated): 69 hp [51.5 kW]

PTO (rated): 82 hp [61.1 kW]

Engine:

Manufacturer: Perkins

Fuel:
diesel

Cylinders: 4

Bore/Stroke:

Displacement: 318 ci [5.2 L]

Compression:

Rated RPMs:

Cooling:

Torque:

Firing order:

Transmission:

Type:

Forward: 8

Reverse: 2

Transmission:

Type:

Forward: 12

Reverse: 4

Mechanical:

MFWD: optional

Steering:

Brakes:

Capacity:

Fuel:

3-Point Hitch:

Rear Hitch Category: II

Rear lift:

Power Take-off (PTO):

Rear PTO:

Rear speed (RPM): 540

Tires:

Ag front: 9.5L-15

Ag rear: 18.4-34

Dimensions:

Weight: 7,650 lbs [3470 kg]

Wheelbase:

Length:

Width:

Height:

Ground clearance:

Electrical:
masseysuper90 link=topic=534.msg3378#msg3378 date=1199561226' Alıntı:
285 82 hp dir ve 5200 cm3 silindir hacmine sahip. 285 o yüzden fazla yakıyor.

5.2 litre olanlar kuzey amerikada kullanilanlar bizim kullandiklarimiz 4.1 litre. HP sine gelince Sizin paylastiginiz 5.2 litre icin gecerli 82 hp de PTO yani kuruk mili gucu normal motor 70 hp.

arkadaşklar mf 76 hpdir patinaj atar ama ağırlık tak tadından yenmez arkasına 80 -66yı tak 285 çeker ama ağırlık olacak vede 2side 4wd ve 4 çekerde olucakmf hafif kaldığından patinaj atar ama ağırlık tak 80-66yı çeker fiatlada difransiyel kilidi yk 1 teker kaçırdımı önlerden hep o kaçırır vede çer olduğundan patinaj atmaz gücü kırar vede ceri dağıtabilir ama ferguson direkt iletir ağırlık olmayınca patinaj atar ama ağırlık oldumu patinaj atamıcandan kimse zaptemez 80-66yı süründürrrrr

LORUOĞLU link=topic=534.msg263780#msg263780 date=1269444587' Alıntı:
Dayıcım serflı kochısar buraya yakın sayılır buyur atla gel ben niğdedeyım cay ıcelım motoruda senın gozunun onunde deneyelım halep ordaysa arsın burda nerdeymıs o yogurdun bollugu benım motor dekarda senın dedıgın yakıtı yaksa ben sımdıye kadar coktan ıflas ederdım yaaaa ustelık sana bıde sunu soyleyeyım belkı bazı arkadslar bılırler benım asıl meslek cıftcılıkten zıyade kerestecılıktır cıftcılık ve hayvancılıgı ek ıs olarak yapıyorum onceden bızım motor yokken her turlu ısımızı ozellıkle tomruk getır gotur işlerını komsuların motorlarına yaptırırdık san markalarınıda sayayım deutz steyr fıatın her cesıdı 640-480-540-54c v.b masseyın her cesıdınden 165 ten 285 kadar fort 3000-5000 leyland işbora enter ve dahasıda var komsu malı tukenmez hemen her cesıtle ve modelle cok iş yaptık yaptırdık yasım 28 8 bosver 20 yıldır ıyı aklım erıyor bu işlere valla bende sızlerın dedıgı rakamları duymadım ben massey kullanıcısıyım evet genelde mf cok yaktıgını soylerler ama aksam uzerı olunca kımse mf yaptıgı işe degılde yaktıgı mazota bakar mesela ben tomruk cekerken sureklı 8-10 ton yuk atarım asagı dusmes her turlu rampada veya arazı sartlarında banamısın demez motorum uygun hız ve vıtesde ceker ne hararet ne bır arıza gormem ama aynı sartlrda bıcok markanın modelı ya hararetten su kaynatır yada mutlaka bır arıza verır ha bu aradea kalkıpta ornegın 54 c 8-10 ton atmayızda 5-6 ton atarız bıde sunu not duseyım yapanlar bılır bu işi ancak tomruk yuku hıc bır yuke benzemez kılocada agır olur aynı zamanda havalelı olur motoru normalden bıraz daha fazla zorlar dedıgım gıbı ben ne tarlada nede yolda her turlu arazı işlemesınde sızlerın soyledıgı 2-3 lıtre gıbı yakıtları kımseden duymadımda gormedımde benım motor yolda cok yakıyor dıyecem sımdı ama yolda bıle yaktıgı burak bos halını ıkı tekerleklı 1650 kg agırlıgında remork ve uzerınde 8-10 ton yukle bıle burakın 3 vıtesı 2 vıtesle bıle gelsem soyledıgınız rakamları ımkanı yok bulmaz ha bır sekılde belkı olabılır mazot deposunun altına bır delık acarız yada pompanın uzerındekı tapaların bır cıvatasını sokup yerıne normal sıradan bır cıvata takarız da belkı 2 lıtreyı falan bulur genel olarak soyluyorum anladık bazı arkadslar bazı markaların reklamını yapabılmek ıcın yorum yaparken bayaga bır sallıyorlar ama ben burda kullanıcı olarak yazıyorum mf fanatıuklıgınıde yapmıyorum kımseyı karalamak gıbı bır nıyetımde yok ama lutfen bıraz abartılı yorumları burakıp gerceklere bakın burda unutmayın kı gercek mf nh veya x marka kullanıcıları var herkes neyın ne oldugunu bılıyor..... ARKADASLAR BEN MOTORUMDAN MEMNUNUM YAKITINDANDA CEKISINDENDE GORUNTUSUNDENDE KONFORUNDANDA V.S V.S SIMDI IKINCI BIR MKOTOR ALACAK OLSAM GIDIPTE SIFIR MOTOR ALMAM YINE 97-2000 ARASI BIR MF ALIRIM GEREKLI BAKIMLARINI YAPTIRIR KULLANMAYA DEVAM EDERIM 1 GUN BAKIM YAPTIRIP YERI GELIR 6 AY YERI GELIR 1 SENE KULLANIRIM ZIRT PIRT USTA KAPISI BEKLEMEM EVDEN PETROLE PETROLDEN TARLAYA DONER DURURUM USTAYADA SENEDE BIR BELKI GIDERIM ALTIMDA MF OLDUGU SURECE AMA X MARKA OLURSA NE OLUR ONUDA SIZ KULLANANLAR KENDINIZ YORUMLAYIN DERIM

kardeş bizdede 86 mode 265 avrupa massey var kepçede var bazen kepçeyi takıoz bazen çıkartıoz motor 7400ü devirdi ve rektefe görmedi hala gidio soğuklarda çalışmayınca hava filtresii söküp ateş yakıoz çalışıo 5 6 yıldan beri usta görmüo ve hala çalışır bu arada kepçeyle tomruk işi yapıoz vede dereden çıkartıoz bazen çamurda batıo ama normal tek çeker geçenlerde bizim tarlanın karşısında ağaç yüklüolardı ağaç cilaskalda hazır dürüo ama 70-56 çiftçeker boş arabayı yerine kakamıo ufak bi hendek var benim toros ordan rahat geçio düşün sonra köy diminde biadam yeni motor almış 6020 elite nh bide 80-66sı vardı 4wd 6020 4lü 16ydı yada 1-2 numara büyüktü hatırlamıom rahat gidio tezeklerinde insan yürüyemio 80-66 fiat 4x4 te 2li 15i çekemio onun sürdüğü yerin karşısında bizim tarla var bizim motor 2li 16ydı galiba rahat çekio

arkadaşlar birşeyi doğru anlamıyoruz oda şu türkiyede üretilen traktörler avrupada üretilen modellerden farklı. tanımlama numaraları veya isimleri bilinen teknik değerleriyle örtüşmüyor. örneğin 285mf lerin motoru avrupada 313 in3(5129cm3) ken yerlilerde 248 in3(4065cm3) .newholland td80 avrupada 4 silindir 3.9 ıveco yerlilerde 3silindir 3.4 cnh. steyr 768 avrupalarda vn hız kademesi varken yerlilerde yok avrupada 8075 yerine yerlilerde 8073 olduğu gibi. yerliler için fabrika verilerine bakmak daha salıklı bilgi verir diye düşünüyorum.

Ynt: : TRAKTÖR TEKNİK BİLGİLERİ

masseysuper90 link=topic=534.msg3414#msg3414 date=1199572222' Alıntı:
dostum bu bilgilere tractordata.com dan kolayca ulaşırsın bu 1
285 kadar yakan bir traktör daha varmı bu memlekette bu 2
Türk çiftçisini uyutuyorlar bu 3
orda yazılan doğru bu 4
yanlıs varsa ekle öğrenelım buda 5
slindir hacmi nedir bılıyormusun sen
buna kesinlikle katılmıyorum. 285 massey en çok yakan traktörmüş zuha-*-s 70-56 ile beraber çizelde birgün sürüm yaptık ikindi ezanında 70-56 mazot bitti söndü.285 akşam oldu tarla bitti eve gitti.zorlasın bakalım eşit şartlarda hangisi çok yakıyormuş görelim.5200 silindir hacmi ne gezer 285 te 105 hp lik 7610 da 4.4 98 hp lik case de 3.9 napsın okadar silindir hacmini o motor

kardeş bendede 99 model 398 var 110 litre ile 75 dönüm bahar hergi yapıyorum 4 lü 14 lü alpler pulluk takıyorum aşağı yukarı 8-10 litrede içinde kalıyor ama şimdi onu verdim massey 5450 4x4 aldım hafta sonuna gelecek ben 120.000 e aldım acaba fiyat iyimi fiyatları bilenler varsa yorumlarınızı bekliyorum. teşekkürler

REKTEFE DURUMU--kardeşim traktörün markasına bağlı mesela masseyler çeki artar yağ yakar tahliyeden üfürür ve tahliyeden yağ damlatır fiyatlar ise biden çekişten düşerler diğerlerini bilmiyorum birde yokuştan flan inerken motor kendini bırakır kompresör kalmaz umarım brazcık yardımcı olmuşumdur