traktorcu kız 2..!! :)

Ynt: traktorcu kız 2..!! :)

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=74072.msg869094#msg869094 date=1395337182' Alıntı:
sen nerelerdeydin kaç günnnnnn :)

biraz domates varmışta abi 3.5 ton kadar onları şeyettim :D daha 600kg daha var :)
bugünde gübre ve kükürt aldım sabah nar bahçesine atacağım adam lazım bi geliversen olacak diyorum hani :D
yarın bol paylaşım olacak önce bağcık çizelde sonra bağzı rotovatörde gün yeterse yaprak gübresi de atabilirim oda bağcık atomizörde olur :D

kubilay07 link=topic=74072.msg869096#msg869096 date=1395337378' Alıntı:
biraz domates varmışta abi 3.5 ton kadar onları şeyettim :D daha 600kg daha var :)
bugünde gübre ve kükürt aldım sabah nar bahçesine atacağım adam lazım bi geliversen olacak diyorum hani :D
yarın bol paylaşım olacak önce bağcık çizelde sonra bağzı rotovatörde gün yeterse yaprak gübresi de atabilirim oda bağcık atomizörde olur :D
10. aydan önce bekleme kubi canım sana kolay gelsin hayırlı ve bensiz çalışmalar ;D
bende 10 güne işlere başlarım artık sonra basarız paylaşımları :)

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=74072.msg869097#msg869097 date=1395337566' Alıntı:
10. aydan önce bekleme kubi canım sana kolay gelsin hayırlı ve bensiz çalışmalar ;D
bende 10 güne işlere başlarım artık sonra basarız paylaşımları :)

oysaki daha gübreyi ve kükürtü elle atacağımızı söylememiştim erken kaçtın yusuf abeyy ;D

Bölgedeki yatılı okulun bi müdürü vardı kadın, traktörü inekleri vardı tarlaları vs. sürüyordu kendi, benim babannemde sürmeyi öğrenmiş 1976 da ülkede ilk traktör süren kadınlardandır, öyle iş göremezmiş ama ev falan yanarsa avludan dışarı çıkarmak için öğretmişler, hacı evi 1 haftada kurarım bidaha motor bulamam dermiş, hey gidi günler :)

Benim Babam Tek Oğlan Ve 4. Çocuk... En Büyük Halam Ve İkinci Olan Halam Babam Büyüyene Kadar 1970 lerin İçindeyken Çok Traktör Sürmüşler Dedeme Yardım İçin :)
O Zamanlar Pulluğuyla Beraber Massey Harris 744 D Varmış :)

alper4u link=topic=74072.msg869006#msg869006 date=1395327492' Alıntı:
Bu konu traktörcü kız 3-4-5 diye gidecek anlaşılan. :D Bu kızlarda hep maviye biniyor nedense Berk ;) Bu arada bana köyün birinden kız önerdiler.Sordum kız ne iş yapıyor diye.Kızın babası vefat etmiş çiftçilik yapıyor dediler.Tek kızmış merak ettim.Yakınları seferber ettim araştırıyorlar tam olarak :D

Zaten Alper abi sizin oralardan alacaksan öyle bir kız al. Tarlası falan olsun. Ağa kızı falan olsun hiç olmazsa. Tarla sürmekten anlamıyorsada tarla, bağ ve bahçe olsun...:D Bizim amcaoğlu ziraat okuyor. Ona diyorum yokmu sınıfta sağda solda bir tane ağa kızı ayarla oradan diyorum ona...:D Ama yokmuş. Bir tane varmış. Onuda beğenmiyor...:D