traktöre ön hidrolik koll

Ynt: traktöre ön hidrolik koll

yusuf285s link=topic=72488.msg840920#msg840920 date=1391557802' Alıntı:
Kardeş bu tasarımına sahip çık çünkü o tulumpa sistemi kimsede yok o çok faydalı olmuş bu şekilde sabit değilde her ekipmana takarsın diğerlerini yapınca ekipmana kaynak ve benzeri genişletim yada taraltım uyduruyorlar fikre sahip çıkarlım fikre :D :D
evet kolları 15 cm oynar yaptık bütün ekipmanlara uyumlu

insan istediğinde yapamayacığı hiç bir şey yok kış günü elimiz boş bi arkadaşla hesabını pilanını yaptık ve bu işi yaptık çok da şahane oldu teferruat lı vide o ve resimlerde yarın inşaallah atarım

alipasalierkan link=topic=72488.msg840804#msg840804 date=1391551539' Alıntı:
Güzel bir çalışma olmuş. Kancalı kol bulup taksaydınız daha iyi olurdu. Birde arkadaşları dediği gibi ön farlar kapanmış. Volkan siz seri üretime geçene kadar millet ya kendi yapacak yada başka firmalar olayı kapacak...:D
maliyeti düşürmek için kançalı kol yapmadık farlarada bi çözüm düşüneceğiz artık

POYRAZLI TALHA link=topic=72488.msg862010#msg862010 date=1394399384' Alıntı:
Proje hazırlandıktan sonra gerisi kolay ben hazırladım ama mal sahibi izin vermeyince yapamıyoruz ne yazıkki :)
Anlamam kı ben aoutocat den falan :D çizim nasıl yapıcaz. birde parçaları nasıl bğrleştirecez ben anlamam o işlerden tarihçiyim ben :D

ORION link=topic=72488.msg862013#msg862013 date=1394399610' Alıntı:
Anlamam kı ben aoutocat den falan :D çizim nasıl yapıcaz. birde parçaları nasıl bğrleştirecez ben anlamam o işlerden tarihçiyim ben :D

Ön hidrolikten bende anlamam ama çizime başladıktan sonra anlamaya başladım solidworks yardımıyla bişeyler çizdim :)

Elinize sağlık çiftçinin kendini geliştirmesi ve modifikasyonlar ile ihtiyaçlarını karşılaması güzel birşey. Yalnız bunu yaparken traktörün ön dingilinin taşıyabileceği yük kapasitesini gwçmeyin sıkıntı olmasın

bu sistem bizim burada 6 7 sene once yaptılar taş kürurken kullanıyolar agır malzeme kullanılır sa tıraktoru on sipottan ikiye ayrılıyo 2 sefer tıraktor bolündü bızım arkadasın biride sipotu catlattı benden uyarması noo*-*-

şimşek 38 link=topic=72488.msg862480#msg862480 date=1394472186' Alıntı:
bu sistem bizim burada 6 7 sene once yaptılar taş kürurken kullanıyolar agır malzeme kullanılır sa tıraktoru on sipottan ikiye ayrılıyo 2 sefer tıraktor bolündü bızım arkadasın biride sipotu catlattı benden uyarması noo*-*-

Agir ekipman kullanacaklar alta sasi atar zaten bizi tl100 on yukleyici takildi ve alta saglam sasi atildi aksi halde dedigin gibi bolunmesi muhtemel ama on hidrolik kollarina sasi yapilmasi kolay ya ben inceledim on dindil ve arka dingiller birbirlerine baglaniyor yani kollar. Sasiye baglanmali on govdeyi degil ... basit bir duzenek:)

ORION link=topic=72488.msg864782#msg864782 date=1394712794' Alıntı:
Agir ekipman kullanacaklar alta sasi atar zaten bizi tl100 on yukleyici takildi ve alta saglam sasi atildi aksi halde dedigin gibi bolunmesi muhtemel ama on hidrolik kollarina sasi yapilmasi kolay ya ben inceledim on dindil ve arka dingiller birbirlerine baglaniyor yani kollar. Sasiye baglanmali on govdeyi degil ... basit bir duzenek:)
sasi atılırsa sorun olmuyo arkadasın tt 65 şi bolundukten sonra sasi yaptırdı tıraktoruu deniştırdıkten sonra td 80 aldı ön kolu bu sefer buna taktırdı yaptıdıgı sasi buna kucük geldı gecen gunlerde karterden bolündü dıyer arkadasında LS tıraktorun taktı onun sipot catladı oda sasi yaptırdı