Traktörlerin yokuş mücadelesi...

Ynt: Traktörlerin yokuş mücadelesi...

benim 60 60 n nin yeriymiş tek seferde römorku 60 56 ya taksalar oda çıkartırdı veya önden çekmek yerine biri ağırlıkları arkadan dayayıp iteklese yine çıkardı bizdede böyle rampalar çok

aynı şey benimde başıma geldi.4 tekerlekli römorka hayvan tersi yükledim.dik bir yokuş var.benden önce tümosan 65-70 dt gitti.onunki açık besiden yüklemiş tersi.yokuşu çıkarken arka kapaktan dökülmüş.o kadar cıvık ki yürüyerek çıkamazsın.ben vurdum yokuşa.tabiki tt55 kaldı.frene basınca römork traktörü geri geri asılıyor.4 takviyede patinaj ederken yerinde duruyor.yavaş yavaş geri indim.panik yapsam römork devirilecekti.çiftçeker olsa iş değişecek.

tt ci defransiel kilidini kullanmamış.motor tek teker zorluo...
cıktıkları yerin zemini yumuşak galiba tekerler tutmuo anlasılan...ALLAH tan römork 4 teker deil. 4 teker olsa ordaki traktörlerin hepsinide baglasalar çıkmıcakmış ...

ya bu ne allahınızı seversenız bızım burda olsalar hatatta ıs yapamazlar :) bız burda traktorlere 8 9 ton atıyoruz ıstedıgımız yokularda cıkıyoruz topraklı camurlu fark etmez bende tt55 kullanıcısıyım 4 ceker guzel ama yenı cıkanınıdan almayı dusunuyoruz ama orda ben olsa 65 56 tek basına yapardı bu ısı bu kadar ugrasmaya degmez tt 50 bu ıs ıcın fazla uygun deıl ama bızım burda tt 50 var 6 ton atıyor hıc of demıyor goturuyor vallah :) ama dedıgım gıbı orda 65 56 tek basına cıkartırdı ben olsam cıkartırdım :)

bunların şöförlükle alakası yok, öndeki sağa çekiyor, arkadaki sola kırıyor nasıl çıkardılar o römorku hayret.
yazık traktörlere.