Traktörünüz İle Hiç Durmadan En Uzun Kaç Saat Çalıştınız?

Ynt: Traktörünüz İle Hiç Durmadan En Uzun Kaç Saat Çalıştınız?

Molasız 9 saat ve 5 gün boyunca tohum yerlerini hazırlamıştım yemek olayını anneme puaça yaptırmıştım hareket halinde yiyordum. Traktör konfor yoksunu MF 188 lik

harman zamanı saman makinası ile saman yapıyorum sabah 8 de başlarız 2 şoförüz çiğ düşene kadar devam ederiz bazen 11 de çiğ düşer bazen 12 de sap gevşer bazen de 1 e kadar hiç durmadan çalışmışlığımız oldu 2 şoför olduğumuz için birimiz yemek yemeye giderken diğeri saman yapar traktör nimet 70 e depoda büyük olduğu için (110) litre günü çıkarabiliyor

Çift şöfor bir hafta durmadan tarla hazırladık. Sadece mazot doldurmak için
duruyorduk.
Tek başıma hiç durmadan 22 saat çalıştım.yemeği bile traktör üstünde yedim

Bu yaz 16 17 saat civari pullukla sürüm yaptim 5410la. Bir depo bitti ikinci depoyu da doldurup ordan da üçte birini falan yakti. Mazotu babam tarlaya pikapla getirdi bi onun icin durmustum. Son bir saatle, ilk bir saat arasinda en ufak bir değişim olmuyor.

12 saati geçmez benimde çünkü aynı zamanda hayvanlarada bakıyorum sabah hayvan bakımı sonra tarla işi varsa tarlaya akşam hayvan bakımı çok sıkışık zamanda memsela buğday ekimi akşam bakımından sonra tekrar tarlaya gece 11 e kadar, bu uzun yıllardır böyle

Sağlıklı yaşamanın yolu dengeli olmak kendini bilmek önemli, traktörden inip hayvanlara bakınca insanın vücudu farklı çalıştığı için dinleniyorsun

Komşum vardı şaka yapardı akşam traktörden inerken beni görünce İsmail uyuyacak mısın yoksa gece uyumada balığa git derdi

Hazır yeri gelmişken inin dinlenin arkadaşlar traktör kullanmak bel için çok yorucu, mola verin , inin gezinin ayaklarınız açılsın bu gün çok sağlıklıyım çok şükür , tek sıkıntım beli tutuluyor .

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca

En fazla harman zamanı balya yaparken çalışıyoruz günde 12-13 saat sürüyor. Biçerlede 14-15 saat çalıştıgimiz oluyor bir defasında biçerle bir gün sabah başlayıp ertesi gün gece 12 ye kadar biçtiğimız olmuştu arada sadece yaglama için durduk sonra yine devam etmiştik.

Piyasaya fıstık hasatinda yagmur korkusundan 23 saat hic Kontak kapatmadan sadece meyve suyu içerek tek depo ile çalıştım ise başlama 08. Kontak kapama ertesi gün 07:10 bölgenin tüm hasarını bitirdim 07:40 da bir yağmur başladı 3 gün aralıksız yağdı insanlar okadar dua etti ki anlatamam

• Beğen

burakplr link=topic=86585.msg1037368#msg1037368 date=1448140669' Alıntı:
Abiler En küçük benim ama en çok ben çalışmışim gibi duruyor :) tesviyede 1 günde 16 saate yakın çalışmıştım sadece 1 defa durdum oda makinanın rekorlar patladı onun yapılmasını bekledim sadece yemeği bile traktör üstünde yemistim o gün

Lazer işini biliyorum. Alttaki traktör güçlü olunca lazer işinin bir zorluğu kalmıyor. Traktör konforlusa sıkıntı yok ama eski tiplerdense çok yorar 16 saat lazer çekmek. Büyük ihtimal şöför yoktur yoksa çalışılmaz 16 saat. Vardiyalı 8 saat 8 saat daha mantıklı. Kaç dekar yeri düzledin 16 saatte ?

Lazer değil lazerde kullandım ama bu lazerden daha zor makinanın oturumuda çok iyi değil sürekli arkaya bakmak gerekiyor lazerli makinaya kabin şart o yüzden pek sıkıntı olmuyor ama bu zor

3 gün boyunca 18er saat çalıştık 2 motor arka arkaya sürüm yapıyorduk. Zaten genel olarak 15 16 saat çalışıyoruz işler olduğu zaman tabi sürüm yaparken depo bitiyor eve gelip depoyu dolduruyoruz.

• Beğen

omeryucel link=topic=86585.msg1037379#msg1037379 date=1448142620' Alıntı:
Beş yıl önce mısırın ilk suyunda 80 saat su çekti milli pompadan üniversal 683. 40 saat olunca bir saat dinlendirip yag-su kontrolü yaptim sonra 40 saat yine kontak kapanmadan devam etti. Motor çalışır çalışmasına da insanın kafası rahat olmuyor saat başı kontrol ederdim.
üniversal 683 de tümosan motoru mu var? helal olsun 40 saatte bir mola iyi iş çıkarmış üniversal

10 Saati gecirmem Namazlarda da mola veririm.Atalarimiz ne demis 'Ayagini sicak tut basini serin gonlunu ferahlat dusunme derin ' ' Saglik herseyden onemli bugun olmazsa yarin .Dunya mali dunyada kalir ,biraz da ahiret icin calismak gerekli 23 saat traktorden inmemek demek 5 vaktin hepsinide bilerek kazaya birakmak demektir

sulama miline takılı fiat 780 1978 model traktörle 4 gün kontrollü bir şekilde aralıksız tarla sulamıştık 15-16 saatte çift sürmüştük 4-12 pulluk ile şimdilerde başak 2080 ile 24 saat ekim işlemi yaptık

FIRMA COSKUN link=topic=86585.msg1037476#msg1037476 date=1448202458' Alıntı:
10 Saati gecirmem Namazlarda da mola veririm.Atalarimiz ne demis 'Ayagini sicak tut basini serin gonlunu ferahlat dusunme derin ' ' Saglik herseyden onemli bugun olmazsa yarin .Dunya mali dunyada kalir ,biraz da ahiret icin calismak gerekli 23 saat traktorden inmemek demek 5 vaktin hepsinide bilerek kazaya birakmak demektir
doğru söylüyorsun kardeşim bu Dünya gelip geçici cenab-ı hak yaptığımız ibadetlerimizi dergahı izzetinde kabul ve makbul eylesin...