Trakya 2020 bugday ekimi ?

Bizim daha çeltik biçimi ve kurutma işi var.
Biçim kısmetse bu hf sonu, kurutma da önümüzdeki hf biter.

Ekim ayı bitince kasım başı gibi ekilir diye düşünüyorum.

Genelde ekmeden önce toprak hazırlığını ağır tip diskaro ile yapıyorduk. Kardeşimle görüştüm, 2 kere aysan çekip sonra kısmetse ekeceğiz.

Bizim köyde ekmeye başladılar biz şuan anız sürüyoruz yarın bitçek sürüm işi havalar sıcak gitti bu sene oyüzden Kasım girmeden ekmeyi düşünmüyoruz
Evet haklisin havalar sıcak daha uzun bir sure sifirin altina düşmüyor sicakliklar bizim koydede ekim başladı bende senin gibi kasım ayı girmeden baslamayi düşünmüyorum sadece Hayvanlara hasıl ekicem

Dün civar köylerden ekenler oldu, hatta komşu köyde çok kişi mibzer ile geziyordu.

Ben hava şartlarına göre Kasım 5 ila 15 arası ekmeyi planlıyorum.

Muhtemelen Pazar günü yani 1 Kasım gibi şartlar uygunsa tohum yatağı hazırlığı yapmayı düşünüyorum, sonraki pazar günü yani 7-8 Kasım gibi ekerim gibi duruyor.

Haftasonu çoğu kişi buğdayları ekti ve ya ekim hazırlığı yaptı.
Biz hava şartlarına bağlı olarak önümüzdeki hf ekmeyi öngörüyoruz.

Kasım ayı için özellikle 15 kasima kadar hava tahminleri takip ettiğiniz sitelerde ne gösteriyor?

Ben buradan baktım , fazla bir yağış göstermiyor.

Bizde iyi bir yagis olur ise yağış tan sonra ekmeyi düşünüyoruz Kasım ayının ilk haftasi gibi hafta sonu tarlaları dolaştık yağmura ihtiyaç var. Yoksa buğdaylar bizim geçen yıl çıkışi sorun olmuştu yine aynı olacak. Yağmur sonrası ektikten sonra hepsi çıkar diye düşünüyoruz. 2. Resim temmuzda patlatma çektiğimiz. 1. Resim patlatma üzerine kaz ayağı döşemen ve disk tiller çekilmiş hali.
IMG-20201025-WA0006.jpeg
IMG_20201026_131044.jpg

Hocam bereketin bol olsun..Biz geçen sene çıktıktan sonra 2 ay sonra attık ve hiç ot durumu yaşamadık oldukça iyiydi bu da gözlemim
Evet, hammer çıkış öncesi ve çıkış sonrası olarak iki şekilde de atılabiliyor. Çıkış öncesi atılmasının avantajı pekçok dar yapraklı otların da çıkılarını önleyerek kontrol etmesi.