Trakya birlik ayçiceği farklarını bu yıl verecekmi?

Dün Tekirdağa gittim orada buğday desteklemeleri nin listeleri askıya çıkmış.hani dedim kırklareli içinde asıkıya çıkar belki birde ayçiçeği farklarıda yatarsa ikisi birden çok iyi olur piyasaya olan borçlarımızı öderiz

Haydi hayırlısı inşallah güzel haberler duyarız belki.ton başına 15 kuruş olsa ne güzel olur.arkadaşın biri
40 yağ oranına 1850 yazmış
sezonda 45 yağ oranı 1700 civarıydı .şuan 45 yağ oranı olsa 2000 rahat olurdu.

• Beğen
Tepkiler: ibrahim5959
Az önce aldığım bir habere göre trakya birlik Şubat ayı başında,geçen yıl teslim edilen ayçiçeği nin tonuna 75 lira fark ödemesi yapacakmış.hayırlısı olsun az ama neyalalım buna şükür.

Trakya birlik boyle yaaya devam ederse vericen malini borsaya zaten aycicegini destegi icin ekiyoriz yavas yavas yok olucak aycicegi trakyada simarsinlar

• Beğen
Tepkiler: Kudii
trakya birlik 2 ay önce soyyiğit gruba yaklaşık 2 ay önce 1650 gibi bir fiyata elindeki ayçiçeklerini satmış öyle duydum edirne havsadaki silolar boşalmıştı fark ödemesi yapmayabilir bu sene

Soyyiğit Gruba ait Kıvılcım marka ayçiçek yağında, başka tohum yağları (aspir veya kanola olabilir) yağı çıkmıştı.
Tarım bakanlığının Tağşiş listesinde görebilirsiniz. https://www.tarimdanhaber.com/media/file/uuu53784.pdf
şimdi baktım "Kıvılcım" markasını "Aysan" olarak değiştirmiş.
Trakya Birlik, kendisi niye üretmiyor da piyasadaki rakiplerine satıyor. Onların ucuz tedarik işini mi üstlenmiş, onların depocusu mu olmuş.... !!!

• Beğen
Tepkiler: Kudii

Ben 46 yağ oranını 1700 e sattım kesintisi falan 1650 ye verdim.1650+75=1725 tam bir fiyasko.en az 150 olmalıydı.köyümüzde denetleme kurulunda olanlar var lüleburgaz yağlı tohumlarda. Müdüre az falan demeye kalkmışlar müdür, t amam toplantı sona ermiştir demiş.vaziyet bundan ibaret

Bize gelince, dolar artışını yansıtmıyolar.Kendilerine olunca gubre fiyatları,tohumluk ayçiçek fiyatları,1teneke yağ fiyatları yükseltip zam yaparlar nedenini sorunca dolar yükseldi. Bize gelince dolar düşük gibi hesap yaparlar.Birlik olmadığımız sürece bizlerin üzerinden sefalarını sürmeye devam ederler...

• Beğen
Tepkiler: Burhand