TÜMO FİMAKSLA YİNE YOL AÇMA DERDİNDE :)

Ynt: TÜMO FİMAKSLA YİNE YOL AÇMA DERDİNDE :)

Cihan_özece link=topic=48805.msg478494#msg478494 date=1322594719' Alıntı:
evet fatih :)sağoldekarde 3,5-4 litre arasında değişiyor kardeşim.evet mustafa abi sıra bağımsız olandan.talıpmısın yoksa :)
sorma Cihan bu yıl silajları çabuk yapalım diye 6 sıralı Case marka bir makine çağırdık 265 dekar yeri 10 günde zor biçtik.
ne bayram yaptık nede ağız tadınla silaj biçtik.fimaks ın böyle bir makinesi olduğunu bilseydim pazarlığa girerdim....

bartu link=topic=48805.msg478521#msg478521 date=1322595939' Alıntı:
sorma Cihan bu yıl silajları çabuk yapalım diye 6 sıralı Case marka bir makine çağırdık 265 dekar yeri 10 günde zor biçtik.
ne bayram yaptık nede ağız tadınla silaj biçtik.fimaks ın böyle bir makinesi olduğunu bilseydim pazarlığa girerdim....
senin 398 le kubo rahat çevirirdi makinayı abi.sizin oralarda mısırlarda fazla boyda olmuyor heralde.
sen arasaydın beni makinaların ikisini getirirdik 1 hafta demezdi senin yerler.50 dekara yakın yer biçiyoduk günde iki makine.yani bide tek sıra çiftsıranın yanında.

Cihan_özece link=topic=48805.msg478524#msg478524 date=1322596216' Alıntı:
senin 398 le kubo rahat çevirirdi makinayı abi.sizin oralarda mısırlarda fazla boyda olmuyor heralde.
sen arasaydın beni makinaların ikisini getirirdik 1 hafta demezdi senin yerler.50 dekara yakın yer biçiyoduk günde iki makine.yani bide tek sıra çiftsıranın yanında.
bu yıl geçti artık Cihan ama seneyede mısır ekmeyi düşünmüyorum, bu yıl kralar erken düştü girdiğimiz kapıdan zor çıktık.
önümüzdeki sezon için anıza direk ekim mibzeri almayı düşünüyorum, bizim Kırklareli bölgesi hayvancılıkta pilot bölge seçildi
mantar gibi hayvan çiftliği doldu etrafımız sadece bizim köyde 3 adet var. 2. ürün silaj ekimi çoğaldı ve geleceği var
anıza ekim mibzeri iş yapar kanaatindeyim...