TÜMOSAN 70 70 DTK VE 9 LU ÇAPASAN...

Ynt: TÜMOSAN 70 70 DTK VE 9 LU ÇAPASAN...

@*/-TmS_HsT-/*@ link=topic=27812.msg233460#msg233460 date=1260388753' Alıntı:
Duduğum bir konuya göre Alpler Pulluk motoru zorladığı için çok yakıt sarfiyatına ve motorun Erken aşınmasına sebep oluyormuş. Danıştığım kişiler dediler ki; Biz ünlü aldık gayet memnunuz. Motoru yormuyor sürümüde gayet güzel. dediler. Ben önceleri Alpler dedim ama neden ünlü diye sorduğumda; Ünlünün bıçak tasları daha düz ve geniş olduğu için toprak bıçaktan ve tastan daha rahat kayıyor buda traktörü yormuyor tarla güzel sürülüyor zorlanmayan ve patinaja girmeyen traktör daha az yakıt yakıyor dediler. Alplerde ise bıçaklar geniş ve birbirine yakınlığı fazla olduğu için vede tasların toprağa olan eğimi fazla olduğundan Tasların arasında sıkışan toprağın traktörü yorduğu ve zorlanan traktörün yakıdı çok taktığını söydiler...

Yani kısacası benden Pulluk almak isteyen arkadaşlara tavsiyem Ünlü Pulluk Almalarıdır!!!
HAKLISIN ARKADASIM AMA BİZİM BU CİVARDADA ÜNLÜ PULLUK ALAN COK KİŞİDE PİŞMAN.SEBEBİNE GELİNCE EN UFAK BİR ZORLANMADA BİR ARIZA CIKARIYORMUS.ALPLER DEDIGIN GIBI AMA SAGLAMLIK KONUSUNDA DAHA İYİ

Ynt: TÜMOSAN 70 70 DTK VE 9 LU ÇAPASAN...

2004 ten beri ünlü pulluk kullanıyorum. bi dönem üretilen ünlülerde fabrikasyon hatası yüzünden kırılma oluyomuş. yani ısıl işlem hatası. ki bu benim de başıma geldi. 12 numara 3 lü ünlünün üç tahtasının üçüde tek tek kırıldı.

ama pulluk iyi ayarlandığında iyi devirmiyo diye bişey kesinlikle yok ve motoru da gerçekten tutmuyor. başak 2073 normalde 14 numara 2 li yi ancak çekerken bu şekilde 12 numara 3 lü ünlüyü rahat çekiyor.