Tümosan 75-80 pulluk

Ynt: Tümosan 75-80 pulluk

Hakandnz link=topic=68359.msg778912#msg778912 date=1380308500' Alıntı:
traktör 3 lüyü çekerken lastikler kaçırıyor küçük pulluk kasar diyosun ya bu yüZden mi kaçryor

Resimlerden gördüğüm kadarı ile 75/80 Lastikleri çizi ye tam oturması lazım, kaçırmanın sebebi bu olabilir bence, çevrende 4 Lü herhangi bir pulluğu deneyip fikir sahibi olabilirsin.

Hakandnz link=topic=68359.msg778913#msg778913 date=1380308608' Alıntı:
aynen kardeşim zaten hic bisey para etmiyor 3-4 yıldır vardı çift çeker hayalimiz anca alabildik

Ben daha çiftçi sınıfında bile değilim, elimdeki traktör işimi görüyor ama para kazandırmıyor mekanizasyona ihtiyacımız var, pulluk konusunda bile birşey bilmiyoruz bunu senin için söylemedim ama ne yazık ki ülke genelinde durum bu şekilde, dönerli, ızgara lı pulluk kullanmıyoruz, tekerli pulluk bile deneyemedim, daha bunun eksantiriği var zartı var zurtu var. Cok gerideyiz cok elimizdeki ni tutmamız lazım yenılerı cok zor.

Hakandnz link=topic=68359.msg778930#msg778930 date=1380309941' Alıntı:
kroner ve horsch var mı abi bu makinaların üstüne bizim ülkede almanların yaptığı tarm aletlerini çekecek traktör nerede

Bende 70 Dönüm var, hepsi tapulu da değil üstelik, ama dönerli pulluğun da 2 ' Li si var, römorkumuz 20 senelik, freni yok, damper pompası yağ kaçırıyor, şase ince makaslar sert vs. vs. örnekler uzar gider. İş bizde bitiyor. Neyse konun dağılmasın.

Bizim buradada bir römork alıyosun köyden biri istiyo veriyosun tabi adam pimler takıkken damper vuruyo şaseler bükülüyo bükemezse boruyu patlatyo pulluk alyosun adam istiyo veriyosun taşa takıyo ya kopartyo yada büküyo

Hakandnz link=topic=68359.msg779051#msg779051 date=1380351428' Alıntı:
Bizim buradada bir römork alıyosun köyden biri istiyo veriyosun tabi adam pimler takıkken damper vuruyo şaseler bükülüyo bükemezse boruyu patlatyo pulluk alyosun adam istiyo veriyosun taşa takıyo ya kopartyo yada büküyo

Emanetin canı iğne ucundaymış ondandır, ne alıcaksın ne vericeksin, ha alamıyorsan 1-2 seferliğine eyvallah komşumda alsın bende ondan alayım, ama ya aldığına bir iş geliyor ya verdiğine, komşumuzun römorku büyük diye onu aldık değirmene giderken, tüm iş bitti köye geldim römorku yerine bırakıcam, arka kapağı açtım küt, römorkun kapağı kapanması için taktığımız pimin birini büktü hiç aklıma gelmedi, belki 1 TL lik bişey ama ayıp olur komşuya öle vermek, mengine düzelttim çekiçledim telle yerine taktım yarım saatimi aldı, hiç sevmem komşu malını muhakkak bir iş geliyor başına.