Tümosan 8110 la sdf 4100e arasında kaldık.

Ben eski tumosancıyım tumosan alırım
Fiyatı parçası servisi çekişi güzel
Kalite sıkıntı ama eskisi kadar kötü değil yenilerde
Deutuz ile tumosan çok farklı
Fiyatlari önemli nekadar ödeyip ne alacaksın
Deutuz un sanzimani önemli yağlı kavrama gibi özellikler nasıl ve dediğim gibi fiyat ?
Birde yapacağın işler kullanim sahası önemli

Ben eski tumosancıyım tumosan alırım
Fiyatı parçası servisi çekişi güzel
Kalite sıkıntı ama eskisi kadar kötü değil yenilerde
Deutuz ile tumosan çok farklı
Fiyatlari önemli nekadar ödeyip ne alacaksın
Deutuz un sanzimani önemli yağlı kavrama gibi özellikler nasıl ve dediğim gibi fiyat ?
Birde yapacağın işler kullanim sahası önemli
2022 model. 690 bin gibi her ikisi de. 16 numara 3 lü dönerli ünlü pulluk kullanicaz.

Tümosan 20 cm uzun ve sanırım neredeyse yarım ton ağır...

Bı de en çok ikinci elde gerektiğinde hızlı ve daha az zararla satabilmek...

Tam yakalayamadım espriyi af buyurun🙂, yani Tümosan uygun olur anlamında mı?
Evet tümosan daha uygun olur :) Deutz biraz daha hafif makina. Tümosan daha sallı daha ağır. İkinci elide hızlıdır. Tümosan ucuz alırsınız ucuz satarsınız. Deutz pahalı alırsınız ucuz satarsın. Tümosanın ustası bol parçası bol. Hoş kullanırsanız ufak tefek problemler dışında üzeceğini sanmam

Evet tümosan daha uygun olur :) Deutz biraz daha hafif makina. Tümosan daha sallı daha ağır. İkinci elide hızlıdır. Tümosan ucuz alırsınız ucuz satarsınız. Deutz pahalı alırsınız ucuz satarsın. Tümosanın ustası bol parçası bol. Hoş kullanırsanız ufak tefek problemler dışında üzeceğini sanmam
Manisadayim. Genelde çevremde de ikinci el konusunda aynı yorum yapılıyor. Teşekkür ederim.

Pulluk yarışında yemeğine iddiaya girdik tümocanın sırtına çıktım sameyle tümosan düz ikiye atsada same düz bir ile bastı kuyruğuna same 85 - tümosan 100 pulluklar same 5 -12 ünlü tümosan 5 - 12 doğanlar

Sdf grupta çeki performans için bakımını yapan usta çok önemli

Resimler ve ekler

• IMG-20220930-WA0007.jpg
    IMG-20220930-WA0007.jpg
    368.9 KB · Görüntüleme: 49
Pulluk yarışında yemeğine iddiaya girdik tümocanın sırtına çıktım sameyle tümosan düz ikiye atsada same düz bir ile bastı kuyruğuna same 85 - tümosan 100 pulluklar same 5 -12 ünlü tümosan 5 - 12 doğanlar

Sdf grupta çeki performans için bakımını yapan usta çok önemli
Nasıl oluyorda 85hp bir traktör 100 hp bir traktörden daha güçlü oluyor ? Tümosan daha derin sürüyor olabilir mi ? ya da samede hassasiyet yüksek olabilir mi ? Yazılım ya da pompa açıksa o ayrı mesele. Tümosanında pompayı açın bakalım 85hp same 100 hplik tümosana yetişebilecek mi ?

Nasıl oluyorda 85hp bir traktör 100 hp bir traktörden daha güçlü oluyor ? Tümosan daha derin sürüyor olabilir mi ? ya da samede hassasiyet yüksek olabilir mi ? Yazılım ya da pompa açıksa o ayrı mesele. Tümosanında pompayı açın bakalım 85hp same 100 hplik tümosana yetişebilecek mi ?
Valla sdf 4080e 4 ton değilken Tümosan 8110 4200 kg.
105 HP 400 nm tork vs vs
Ben de anlamadım ama abimiz yapmış lafimiz yok.

Dünden beri fırsatım olmadı sen yazınca yazdım artık.
Öyle diyorsa ne diyebiliriz

Bu senteze göre Tümosan kapatmalı fabrikayı çok fena, yani açık ara fark var.

Ki ben HP tork eşdeğer modelleri kıyaslamaya kalkiyordum.

Hayirlisi bakalim

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Bu arada same zaten sdf motor değil mi bazıları same motor bazıları Deutz motor mu, ya da eskiden mi öyleydi?

Samenin kelle ağırlığı boş depo 4.460 kg önde ve arkada ikişer ağırlık eksik

2009 - 2012 arası deutz motor var öncesi sonrası same motor

Motoru satan tümosan galerisi 100'lük motorun 85'lik motoru sollayıp gitmeyeceğini görünce moral bozulmaması için sameyle yarışmaması gerektiğini üstüne bastıra bastıra tembih etti ama dinlemedi bizim arkadaş, galerici pompayı açmadan geçemeyeceğini samenin devirli şanzıman olduğunu özellikle de belirtti halbuki.

Hassasiyeti demişsiniz tümosanın hassasiyeti benden yüksekti çünkü azcık sert bir yer gelse pulluğun tekeri havaya kalkıyordu

Motorların ikiside orjinal beygirinde oynanmamış

Samenin kelle ağırlığı boş depo 4.460 kg önde ve arkada ikişer ağırlık eksik

2009 - 2012 arası deutz motor var öncesi sonrası same motor

Motoru satan tümosan galerisi 100'lük motorun 85'lik motoru sollayıp gitmeyeceğini görünce moral bozulmaması için sameyle yarışmaması gerektiğini üstüne bastıra bastıra tembih etti ama dinlemedi bizim arkadaş, galerici pompayı açmadan geçemeyeceğini samenin devirli şanzıman olduğunu özellikle de belirtti halbuki.

Hassasiyeti demişsiniz tümosanın hassasiyeti benden yüksekti çünkü azcık sert bir yer gelse pulluğun tekeri havaya kalkıyordu

Motorların ikiside orjinal beygirinde oynanmamış
Abi Tümosan başvurusu yapicam pazartesi günü o zaman hepten yanmış bu marka.
Neyse yine de teşekkür ederim bilgi paylasimin icin

Same Explorer 85 ,
TCD2012L04 , Euro2, tipli motor kullanıyor.
1400-1600 rpm sabit tork aralığı , 1900-2300 rpm sabit güç aralığı.
Max tork 320 n.m. , max güç 85 hp ,
Traktöre regülatör ayarı düzgün yapılmışsa 5. vitesle rampada yürür hale gelir.
100 lük Tümosan, yakıt ekonomili kullanım için 1600-1700 rpm devirleri daha çok sever.
Tork eğrisinin ucu biraz daha fazla azalır.
Binaenaleyh , 2200 rpm deviri çok aktif kullanmaz.
Tümosan 8100 , 95 hp , 370 n.m. torka sahiptir.
Same regülatör ayarından sonra iki vites farkta yaklaşık 80 n.m. tork , 20 hp güç artışı aldığını kabul etsek yürüyende fark vermesi doğaldır.
Motorun tork grafiği de yataya yakın stabil olduğundan motor anma gücü devrini daha iyi kullanabilir.
Tümosan 8085 inde pompayı açtık ama Explorer 85T ile daha deneme fırsatımız olmadı.
5 12" pullukta gayette başarılı çekişi oluyor.
Mısır yeri bozmalarında 3 lt/dk gibi tüketimi olur.