Tümosan 8195 Ses Yalıtım Uygulaması

bizim tümosana ses yalıtım uygulaması denedim vede %40 lara varan bir fark gördüm elimde olan tek resim bu yalnız buraya yapılmadı göğüs altı ve viteslerin önündeki büyük paspasın altınada yapıldı ve göğüsün arka tarafı yani dış motor tarafındanda bituself ve kauçukda uyguladım şuan alt taraflardan fazla ses gelmiyor ilerki zamanlarda ön cama 1 cam daha koyup egzozu 20 cm ileri 15 cm yukarı uzatıcam bununda büyük faydası olcak inşallah çünkü şuan gürültü ön camdan geliyor kullandığım malzeme bituself ve 9mm kauçuk köpüğü

Resimler ve ekler

• yalıtım.jpeg
    yalıtım.jpeg
    2.1 MB · Görüntüleme: 198
fiyat olarak 20cm 10 metre yani 2 metre olarak 2 top bituself aldım 120şerden 240 tl yarım metresi filan arttı aynı şekilde 20cm 10 metre olarak 2 top 9mm kauçuk köpüğü aldım 140 140 280de o tuttu onunda nerdeyse yarım metresi arttı toplam maliyet 520 tl oldu benim yerim fazla gelişmemiş olduğu için hepsini n11den aldım fark olarak ise detaylı şekilde anlatmak gerekirse göğüs altından gelen motor sesini %70 olarak kesti arkadan gelen uğultu ve şanzıman seslerinide rahatsız etmiyecek şekilde kesti sadece ve sadece ön camda ses geliyor şuan

• Beğen
Tepkiler: Sadık Ünal
Ön cam için ikinci bir cam düşünüyorsunuz ama ikinci cam etkiyi cok azaltmayacaktir lamine edilmiş camalar oluyor arabalar için traktöre varmıdır bilmiyorum ama o araştırılabilir size zahmet olmazsa içinde bı video çekebilir mi sinis farklı devirlerde çalışırken