Tümosan 82-80 herg ediyor......

Ynt: Tümosan 82-80 herg ediyor......

sami ÖZKAN link=topic=48680.msg474821#msg474821 date=1322078815' Alıntı:
tümolar herzaman iddialı güzel paylaşım mustafa eline sağlık
yA SAMİ Lütfen şu Sungurluya gelince bir yanıma uğrada ben sana bir sac tava ısmarlayım sonra iddalı bir model deneyelim ;)

arkadaşlar bu tümoosanla aynı yıllarda alınan cevremizdeki motorlar hiç gidemiyor. o sürdüğü tarla çok sert çıktı çünkü yecensene kasımda ilk hergi yapılan tarla vede 3 tonluk silindir çekilmiş bir tarla vede kara topraktır başka tarlalarda dahada farklı gidiyor bu tümo..yakıtda dönümde 2 litre yakmıyor.

şaban.muhtar link=topic=48680.msg474850#msg474850 date=1322081626' Alıntı:
arkadaşlar bu tümoosanla aynı yıllarda alınan cevremizdeki motorlar hiç gidemiyor. o sürdüğü tarla çok sert çıktı çünkü yecensene kasımda ilk hergi yapılan tarla vede 3 tonluk silindir çekilmiş bir tarla vede kara topraktır başka tarlalarda dahada farklı gidiyor bu tümo..yakıtda dönümde 2 litre yakmıyor.
6455 cekinir olmus bu tumodan dogrumudur.
Mustafa her cumelnin sonun neden bir suru nokta koyuyorsun.ozel bir sebebimi var yoksa oylemi denk geliyor.paylasim icin tesekkurler.benim asil merakim senin traktorunu canli gormek.nasip olur insallah bir gun

cıvıq06 link=topic=48680.msg474891#msg474891 date=1322085731' Alıntı:
6455 cekinir olmus bu tumodan dogrumudur.
Mustafa her cumelnin sonun neden bir suru nokta koyuyorsun.ozel bir sebebimi var yoksa oylemi denk geliyor.paylasim icin tesekkurler.benim asil merakim senin traktorunu canli gormek.nasip olur insallah bir gun
abi hiç dikkat emedim ancak meslek gereği heralde tutanak sonunda tarih atmak için nokta tıyorum akşama kadar elim alışmış................................ muhtar 6445 mf ile kıyaslamıyor ölçüsü tümosan 82-80 olmuş sadece muhtar değil herkes bu tümosandan korkuyor ya sen sorusunu soracaksanız eğer bende korku yok ...ama iddaaa da yok.....herkes malının hayrını görün hangisi iyiyse biz onu alırız para veriyoruz bir avuç pırasa sapı değil kubotada babamın malı değil erkuntta tümosanda

Güzel paylaşım, teşkkürler Mustafa.. Muhtar hergde biraz hile yaptı gibi,..:D Kapama yöntemiyle sürülen yerde, biz ilk atılan çiziyi tekrar geri süreriz . Yoksa hep evlek ortalarında sırt oluşuyor ve hemde altta 1-2 çiz sürülmeden kalıyor..

nailyetek link=topic=48680.msg474925#msg474925 date=1322088918' Alıntı:
Güzel paylaşım, teşkkürler Mustafa.. Muhtar hergde biraz hile yaptı gibi,..:D Kapama yöntemiyle sürülen yerde, biz ilk atılan çiziyi tekrar geri süreriz . Yoksa hep evlek ortalarında sırt oluşuyor ve hemde altta 1-2 çiz sürülmeden kalıyor..
süren muhtarın kardeşi abi.........bu arada iki muhtarın arasına girmem muhtar cevaplasın diğer muhtarın sorusunu :)

mustafagursacli link=topic=48680.msg474928#msg474928 date=1322089100' Alıntı:
süren muhtarın kardeşi abi.........bu arada iki muhtarın arasına girmem muhtar cevaplasın diğer muhtarın sorusunu :)
Bizim buralarda genellikle piyasaya iş yapan traktör sahipleri bu yöntemi kullanır. 30-40 adım genişliğinde tarlaya 3 evlek keser verir ayarı, başladığı ile bittiği bir olur. Eğer kazayak çekme işi bize denkgelirse hapı yuttuk demektir..:D Ben sadece görüşümü söyledim, yanlış anlamayın.. :)

nailyetek link=topic=48680.msg474931#msg474931 date=1322089253' Alıntı:
Bizim buralarda genellikle piyasaya iş yapan traktör sahipleri bu yöntemi kullanır. 30-40 adım genişliğinde tarlaya 3 evlek keser verir ayarı, başladığı ile bittiği bir olur. Eğer kazayak çekme işi bize denkgelirse hapı yuttuk demektir..:D Ben sadece görüşümü söyledim, yanlış anlamayın.. :)
hayır senin profili,nde erkuntun ne işi var ......

arkadaşlar inanın bizdeki 8280 tümo çok farklı.. farlı olduğunu size şöle açıklayayım. biraz uzun olacak ama.. şimdi biz bayiden 8280 bir tümo altık.. hemen çifte koştuk tarla 25 dönüm..iyide rampası var.. tümo bu tarlada içerden teprajı tırnağını kırmış tepraj boşa cıktı.. zar zur eve gedirdik.. servis geldi.. motor bölünecek dedi.. motora kradi filan kullanmamıştık... kardeşim kabul etti.. bnde kesinlikle kabul etmem dedim.iyikide kabul etmemişim.. bu tümodan öncede bir tümomuz vardı.. o ilk çıkanlarındandı kırmızı kasa idi yeni modeldi.o da arza vermişdi... motoru kimse görmeden gece böldüler sabaha yaptılar.buda böle olunca işde bnde kesinlikle bu kez olmaz dedim bıktım artık bu bölünmelerden.... ve başka sıfır tümoyu gedirdiler.. tarlamız yarıda kalmıştı ya bozulan tümo o tarlayı rampa yukarı 2 nin 3 le zor gidiyordu.. 4 lü 14 ile.... yeni gelen tümo şimkidi yani 2 nin 4 ile hiç duymuyorr.. çok farlı çıktı bizde hayret ettik.. ama bizdeki tümo siyah ağırlıklı. siyah gövde...gittik arkadaşamıza bizden 15 gün sonra yine bir tümo altık oda bizimki kadar gitmiyor beraber sürdük hemde bizimkinden fazla yaktı olaylar böle arkadaşlar başını ağrıttıysam özürr biraz uzun hikaye oldu......durum bu