Tümosan 9115 alinirmi

Selamün aleyküm arkadaşlar mısır ekiyoruz ve piyasaya balya yapıyoruz 9115 almayı düşünüyoruz fiyatları çok cazip geliyor 2016 dan sonra arizalari giderilmis diyolar çok bı bilgim yok 150 bin tl bütçemiz var bu fiyata alacağımız en güçlü traktör bu gibi yardımcı olabilirmisiniz 9115 mantiklimi yoksa bu fiyata alacağımız en güçlü traktör nedir şimdiden teşekkür ederim

Zor soru
Memnun olanlarda var sıkıntı yaşayanda var
Balya makinesi için fazla bence
95 tumosan uygun
Toprak işleme için 115 çok iyi
Ben iki tane tümo kullanıcısı olarak alır kullanırım 115 servis imkanlarımız cok iyi ama cok yerde Tumosanin hidroliklerini bile ayarliyamiyorlar
Son çıkanlarin ağırlıklarını azalttilar bilmiyorum başka neler yaptilar belki şu an 115 üretimi yok
Benim danışmanlarım akıl danistigim kişiler hep biraz daha bekle dedi 115 için
Ben imkanım olsa alır kullanırım ama öyle servis imkanlarimiz iyi

Selamün aleyküm arkadaşlar mısır ekiyoruz ve piyasaya balya yapıyoruz 9115 almayı düşünüyoruz fiyatları çok cazip geliyor 2016 dan sonra arizalari giderilmis diyolar çok bı bilgim yok 150 bin tl bütçemiz var bu fiyata alacağımız en güçlü traktör bu gibi yardımcı olabilirmisiniz 9115 mantiklimi yoksa bu fiyata alacağımız en güçlü traktör nedir şimdiden teşekkür ederim
398 al 80 bin maksimum balyada gozun arkada kalmaz benim fikrim bu parca bol usta cok

Biz 2018 den beri kullanıyoruz sıfır almıştık 2018 model. Tabiri caizse köpek gibi çekiyor gerçekten hele ilk baştakine göre motor da açıldı gerçekten çekişi aşırı. Ben hidroliklerine çok ısınamadım . Elektronik ama hassasiyeti sanki çok iyi ayarlamıyor ama bu tarlada şu ana kadar bir sorun çıkarmadı. Tümosanda korkulan şey arıza meselesine gelince bizimkisi bir kaç hortum mazot kaçağı arızası dışında bir tek manifolt contasını 2. 3 kez bozdu değiştiler. En son manifoldu değişecez dediler öyle kaldı daha değişmedi. Yani bakılırsa çok bir arıza çıkarmadı. Köyde 4-5 tane daha var 115 ilk bınlrdan sadece 1 i ciddi arıza yaptı motor krank kesti garantiden değiştiler. Diğerlerinde ciddi bir arıza duymadım. Hatta 115 likler(köydeki hepsi 2018) diğer 105 95 küçük serilerden çok daha a sorun çıkardı. En çok sorun çıkaran 105 lik oldu. Daha tabi çok uzun süre kullanmadık yaklaşık 1000 saat ve 2 sene oldu. Ama bu randımanda devam edecekse kesinlikle alınabilir bir model derdim. Ciddi anlamda bunun gibi çeken traktör yok köyde :) Mesela 5450 var bir tane 9115 ondan da iyi çekiyor. Yani biz çok az sorun yaşadık ama dediğim gibi yaşayanlar da oldu onlar şimdilik garantiden hallettimilerisi ne olur bilemiyorum. Çekiş yakıt açısından şüphe duyma ama diğer konuları daha eski kıllanıcalara sorarsan daha iyi cevaplar alırsın

Aleyküm selam ,
Balye makinesini 2 yabalı mı 3 yabalı mı kullanacaksınız?
Lazerde , tesviye işleri olur mu?
Motor gücü olarak Maxxum 110 , 132 hp, 532-594 n.m. tork verebiliyor.
Zor arazi sürümlerinde 5 14" pullukla, 100 kw, 600 n.m. tork ihtiyacı var.
Traktör ağırlığı eski modeller 5800 kg idi.115 hp , 430 n.m tork, %30 tork yedeği ile TD110 gibi motor gücü var.
JD 6530 , 127 hp, 494 n.m. tork , %40 tork yedeği , 🧐
6 silindir olduğundan değil motorun tork yedekleri %40 olduğundan sağlam çekiyor.
MF 6460 , 587 n.m. torku var.
Toprak yapısı kül gibiyse fazla çeki kuvvetine ihtiyaç olmaz.
75 hp , 3500 kg traktör , 300 n.m. tork pullukta verimli çalışıyorsa
Traktör ağırlığı 5,5 ton traktöründe kasa ve ekipmanı taşıyacak yeterli tork gücü bulunmalıdır.
Hatta üst serilerde çeki demiri gücü yetmeyince
JD 6115 M ,115 hp, 540 n.m. tork , %35 tork yedeği varken 175 hp brüt motor gücüne yazılım koyuluyor.
Tork olarakta 650 n.m. civarlarına getirilir.
Kendi sınıfı içinde en bebek , motor gücü düşük modellerden biri olmaktadır.
Landini Legend 125 TDi , bir tık daha düşük motor kullanıyor.

Zor soru
95 tumosan uygun
Ben iki tane tümo kullanıcısı olarak alır kullanırım 115 servis imkanlarımız cok iyi ama cok yerde Tumosanin hidroliklerini bile ayarliyamiyorlar
Son çıkanlarin ağırlıklarını azalttilar bilmiyorum başka neler yaptilar belki şu an 115 üretimi yok
On
Zor soru
95 tumosan uygun
Öncelikle teşekkür ederim abi sende 9080 vardı galiba bizim burda baya var bu serilerden tutuluyor bizdede 6080 var 2005 sıfır almıştık cok memnunuz ara işler için çok kullanışlı şuan mccormik c95 max var balya işinde kullaniyoruz 8000 saate geldi bunu değiştirmeyi düşünüyoruz mısır işine başladık arazi kiraldik izleyeceğimiz yer arttı 115 çekiş için çok memnunlar burda küçük bi Tümosan servisimiz var ama yakinlarimizda hiç 115 yok onun için çok bı bilgi alamadık servis eğer sorun olur hallederiz derse alalım o zaman öyle mi diyosun abi

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Aleyküm selam ,
Balye makinesini 2 yabalı mı 3 yabalı mı kullanacaksınız?
Lazerde , tesviye işleri olur mu?
Motor gücü olarak Maxxum 110 , 132 hp, 532-594 n.m. tork verebiliyor.
Zor arazi sürümlerinde 5 14" pullukla, 100 kw, 600 n.m. tork ihtiyacı var.
Traktör ağırlığı eski modeller 5800 kg idi.115 hp , 430 n.m tork, %30 tork yedeği ile TD110 gibi motor gücü var.
JD 6530 , 127 hp, 494 n.m. tork , %40 tork yedeği , 🧐
6 silindir olduğundan değil motorun tork yedekleri %40 olduğundan sağlam çekiyor.
MF 6460 , 587 n.m. torku var.
Toprak yapısı kül gibiyse fazla çeki kuvvetine ihtiyaç olmaz.
75 hp , 3500 kg traktör , 300 n.m. tork pullukta verimli çalışıyorsa
Traktör ağırlığı 5,5 ton traktöründe kasa ve ekipmanı taşıyacak yeterli tork gücü bulunmalıdır.
Hatta üst serilerde çeki demiri gücü yetmeyince
JD 6115 M ,115 hp, 540 n.m. tork , %35 tork yedeği varken 175 hp brüt motor gücüne yazılım koyuluyor.
Tork olarakta 650 n.m. civarlarına getirilir.
Kendi sınıfı içinde en bebek , motor gücü düşük modellerden biri olmaktadır.
Landini Legend 125 TDi , bir tık daha düşük motor kullanıyor.
İki yabali hocam suanki pullugumuz 5 13 9115 alirsakta değiştirmeyi düşünmüyoruz çekişte sorun olmazda dedigim gibi arızadan dolayı cekiniyoruz

• Beğen
Biz 2018 den beri kullanıyoruz sıfır almıştık 2018 model. Tabiri caizse köpek gibi çekiyor gerçekten hele ilk baştakine göre motor da açıldı gerçekten çekişi aşırı. Ben hidroliklerine çok ısınamadım . Elektronik ama hassasiyeti sanki çok iyi ayarlamıyor ama bu tarlada şu ana kadar bir sorun çıkarmadı. Tümosanda korkulan şey arıza meselesine gelince bizimkisi bir kaç hortum mazot kaçağı arızası dışında bir tek manifolt contasını 2. 3 kez bozdu değiştiler. En son manifoldu değişecez dediler öyle kaldı daha değişmedi. Yani bakılırsa çok bir arıza çıkarmadı. Köyde 4-5 tane daha var 115 ilk bınlrdan sadece 1 i ciddi arıza yaptı motor krank kesti garantiden değiştiler. Diğerlerinde ciddi bir arıza duymadım. Hatta 115 likler(köydeki hepsi 2018) diğer 105 95 küçük serilerden çok daha a sorun çıkardı. En çok sorun çıkaran 105 lik oldu. Daha tabi çok uzun süre kullanmadık yaklaşık 1000 saat ve 2 sene oldu. Ama bu randımanda devam edecekse kesinlikle alınabilir bir model derdim. Ciddi anlamda bunun gibi çeken traktör yok köyde :) Mesela 5450 var bir tane 9115 ondan da iyi çekiyor. Yani biz çok az sorun yaşadık ama dediğim gibi yaşayanlar da oldu onlar şimdilik garantiden hallettimilerisi ne olur bilemiyorum. Çekiş yakıt açısından şüphe duyma ama diğer konuları daha eski kıllanıcalara sorarsan daha iyi cevaplar alırsın
Abi çekişi konusunda güveniyorum zaten videolarda falan baya iyi Allah güle güle kullanmayı nasip etsin sizede biraz kumar işi gibi 5 makina var diyosun biri arıza açtı bizim alacagimiz traktör büyük ihtimalle garanti dışı olacak onun için düşündürüyor

• Beğen

Öncelikle teşekkür ederim abi sende 9080 vardı galiba bizim burda baya var bu serilerden tutuluyor bizde de 6080 var 2005 sıfır almıştık çok memnunuz ara işler için çok kullanışlı şuan mccormik c95 max var balya işinde kullaniyoruz 8000 saate geldi bunu değiştirmeyi düşünüyoruz mısır işine başladık arazi kiraladık izleyeceğimiz yer arttı 115 çekiş için çok memnunlar burda küçük bi Tümosan servisimiz var ama yakinlarimizda hiç 115 yok onun için çok bı bilgi alamadık servis eğer sorun olur hallederiz derse alalım o zaman öyle mi diyosun abi
Mc Cormick C95 Max seriden kullanan arkadaşımız oldu.
Motor mazot pompası ayar istiyor , 2 yabalı balye makinesinde yeterlidir.
Balye makinesinin seriliği traktörün motor devri 1800 rpm olacak şekilde ayar ister.
Tam 4*4 düğmesi 7 bacak patlatma işlerinde çok kullanışlı oluyor.
4 14" pullukla mısır yeri bozma sürümlerinde 3 lt/dk civarı yakar.
Yol hızı 58 km/h, gezmeli zamanlarda iyi oluyor,
60 km/h i geçince radara girersiniz.

Mc Cormick C95 Max seriden kullanan arkadaşımız oldu.
Motor mazot pompası ayar istiyor , 2 yabalı balye makinesinde yeterlidir.
Balye makinesinin seriliği traktörün motor devri 1800 rpm olacak şekilde ayar ister.
Tam 4*4 düğmesi 7 bacak patlatma işlerinde çok kullanışlı oluyor.
4 14" pullukla mısır yeri bozma sürümlerinde 3 lt/dk civarı yakar.
Yol hızı 58 km/h, gezmeli zamanlarda iyi oluyor,
60 km/h i geçince radara girersiniz.
Evet hocam çok kullanışlı bı makina vites seçeneği çok çok ekmeğini yedik ama artık beni satın diyor :)

• Beğen
aman hocam 8095 al keyfine bak 8105 9115 uzak dur üçünüde kullandık 8105 krank kırdı blonk çatlattı sattık 9115 hidrolik düzen tutmuyor hassasiyeti ayarlayamıyor hidroliği çabuk bozuluyor 8095 var çok şükür arıza olmadı 3750 saatte köpek gibi çekiyor 5 li 14 numara ünlüyü gözü görmüyor istersen video atabilirim imkanın varsa mf 5400 yada 5600 5700 serisinden al yada 8095 tümosan

[/QUOTE