TÜMOSAN FENA BÖLÜNDÜ PANCAR TARLASI

Ynt: TÜMOSAN FENA BÖLÜNDÜ PANCAR TARLASI

markasını övgüsünü boşver buralarda ceşitli motorlar var başlarına böle şeyler geliyor saten ben 3 degişik marka traktör kullanıyorum akrabalarda dostarda degişik markalarda var kullandıgım bazen böle şeyler oluyor cok calışmaktan geceli gündüzlü 10 gün kontak kapanmayan motorlar var burda havuc tarımında

dolcevita link=topic=36464.msg308294#msg308294 date=1290030036' Alıntı:
markasını övgüsünü boşver buralarda ceşitli motorlar var başlarına böle şeyler geliyor saten ben 3 degişik marka traktör kullanıyorum akrabalarda dostarda degişik markalarda var kullandıgım bazen böle şeyler oluyor cok calışmaktan geceli gündüzlü 10 gün kontak kapanmayan motorlar var burda havuc tarımında
traktörlerin kaç saat te acaba.bilhassa bu arıza yapan.

ülkemizde üretim gücü, olanağı çok fazla ama kalite kontrol ve malzeme seçimi çok kötü. birşeyleri ucuza imal etmeyi herkezden çok iyi biliyoruz. fakat bir şeyi atlıyoruz uçuza imal edelim derken insan hayatını hiçe sayıyoruz. arkadaşlar ben bu şekilde bir olayı fabrikanın kabul etmemesine tahammul edemiyorum. sonuçta kullandığımız makinalar en küçüğünden en büyüğüne kadar en zor şartlar altında çalışacak kapasitede olmalıdır. bu kadar basitbir zorlanmada kırılan - bozulan makinalar tamamen imalatçı firma hatasından kaynaklanan kusurdur. hakkınızı bir avukat vasıtasıyla armanızı öneririm. sonuçta bu yaşanan olay bir veya birden fazla insanın ölümüne yol açabilirdi..

_çiftçi_ link=topic=36464.msg308296#msg308296 date=1290030257' Alıntı:
ülkemizde üretim gücü, olanağı çok fazla ama kalite kontrol ve malzeme seçimi çok kötü. birşeyleri ucuza imal etmeyi herkezden çok iyi biliyoruz. fakat bir şeyi atlıyoruz uçuza imal edelim derken insan hayatını hiçe sayıyoruz. arkadaşlar ben bu şekilde bir olayı fabrikanın kabul etmemesine tahammul edemiyorum. sonuçta kullandığımız makinalar en küçüğünden en büyüğüne kadar en zor şartlar altında çalışacak kapasitede olmalıdır. bu kadar basitbir zorlanmada kırılan - bozulan makinalar tamamen imalatçı firma hatasından kaynaklanan kusurdur. hakkınızı bir avukat vasıtasıyla armanızı öneririm. sonuçta bu yaşanan olay bir veya birden fazla insanın ölümüne yol açabilirdi..
ucuza üretmeye mecburlar.çünkü dünyanın başında çin diye birşey var.traktörün dökümünü kalın yaptım.traktöre de 10 000 zam yaptımdese ne olur sen düşün.garanti konusunda biz biraz geriyiz.Hak verilmez alınır derler ya doğru.bilir kişi incelese döküm kalitesi ve kalınlığını belki de tüketici lehine bir sonuç çıkar.garanti süresi 3 yıl galiba tümoda.traktörde 2008.traktörlerin kullanma kılavuzunda ekonomik ömrü 10 yıl yazar.

batan traktör her zaman öndeki çeken traktörden daha hızlı vites seçmeli örnek çeken 2 takviye çekiyosa batan 3 takviye yapmalı aradaki patinaj ile kaybolan hızı dengelemeli yoksa öndeki sağlam zeminde olduğu için arkadaki batan traktörün gövdesine asılır resimlerdeki gibi civataları kopartır yada baska hasar verir bu hangi marka traktör olursa olsun basınıza gelebilir. arkadasa geçmiş olsun.

Abi çok gecmiş olsun pek birşey anlamadım ama hukuksal işlem başlatman senin için en iyisi niye abimizin kesesine gitsin?Yazarsın dilekçeni verirsin tüketici hakları mahkemesine aleyhine çıkarsa ki bence olmaz zaten yaptıracaktın o zaman yaptırırsın ama lehine çıkarsa bakarsın kabul edip yaparlar.Bu arada baska traktorun var mı?

Çıray link=topic=36464.msg308305#msg308305 date=1290033369' Alıntı:
Abi çok gecmiş olsun pek birşey anlamadım ama hukuksal işlem başlatman senin için en iyisi niye abimizin kesesine gitsin?Yazarsın dilekçeni verirsin tüketici hakları mahkemesine aleyhine çıkarsa ki bence olmaz zaten yaptıracaktın o zaman yaptırırsın ama lehine çıkarsa bakarsın kabul edip yaparlar.Bu arada baska traktorun var mı?
garantisi bitmiş yapabilcek bişi yok o zaman alırken 2 yıl garantili alınmış başka motor derken nerde bi trkatör daha vardı önünde oda tümosan 8280 bende desen 2 tane daha var degişik marka

geçmiş olsun.. bilmiyorum ama daha geçenlerde kamanda bir tümosanın hidrolik kaldırma kolu kırılmış fakat galeri garanti kapsamından çıkar kullanım hatası demiş yani hidrolik kolunu adam nasıl kullanacakmış anlamadım :S ...adam kolu kemirmedi ya...traktör çeker çekemezse patinaj yapar kolu kırmaz üzerinde can taşıyor allah esirgesin ben massey 285s kullanıcısıyım vallaha geçen pulluğun kolunu kırdı böyle kazalar önemli alıken dikkat edelim...tekrar geçmiş olsun ama KALİTE HERZAMAN PAHALIDIR... anlş-*s

öncelikle geçmiş olsun bugüne kadar pek çok kez bir traktörün bölündüğü yada arka kısmının koptuğu gibi olayları duymuştum ama bana göre bu bir şehir efsanesi yada birilerinin ilgi çekmek için yaptığı uydurma haber gibi gelirdi.belkide hiç kendi gözümle böyle bir olaya şahit olmadığım içindir.18 yıl enter 654 , 19 yılda massey 285 kullandım.pek çok kez traktörlerin sınırlarını aşırı derecede zorladığımız oldu hiç bu şekilde bir olay başımıza gelmedi.diğer arkadaşlarada bu konuda destek verecem ki bencede traktörde bir sorun vardı.yoksa zorlama ile bunun olabileceğini düşünmek bile istemiyorum.çünkü bir case kullanıcısı olarak aslında john deere nin ne kadar doğru davranıp traktörlerinde şase kullandığı sonucu ortaya çıkıyor.pek çok traktör kullanıcısı buna bende dahil olmak üzere böyle bir olaya ihtimal vermediğimiz için vede fiyatlarının yüksekliğinden dolayı john deere yerine case ,new holland,tümosan,erkunt vsaire gibi markaları tercih ediyoruz.burdada aslında traktörde ağırlığı eşit dağitan yekpare bir şase nin ne kadar önemli olduğu ortaya çıkıyor.

alim1903 link=topic=36464.msg308196#msg308196 date=1289978983' Alıntı:
bilmiyorumda bizim newhollanda bu olay olsun ortalığı velveleye veririm yapmadığım reklam kalmaz üretiyosa iyisini sağlamını üretecek o kadar parayı gece gündüz çalışıp kazınıyoruzda alıyoruz geçen kaputta sarsıntıdan kırılma oldu türktraktörden telefon açtılar demediğimi bırakmadım bayi olsun servis olsun açtım ağzımı yumdum gözümü hırsızlıkta yapıyosan yaptığın işin hakkını vereceksin lafım (NEWHOLLAND)ve dandik üretim yapanlara

new holland dandik mi ki onoun için çok tutuluyor zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s