Tümosan nasıl

Tümosan kullanıcısıyım
Kendi traktörümü övmek değil maksat ama daha çok şükür tek arizası mazot otomatiği arızası oldu
Tümosan iyi motor. Şimdi tutup yerden yere vurmayın. Şanzıman arizasından şikayetçi olanların altında genelde bizim burda eksik yağ kullanımı yatıyor. Şanzıman yaği eksikse zamanla levyeyi bozuyor ve devamı geliyor

Yapamadığım iş yoktur pancar yükleme nadas Alabora pancar sökümü yüklemesi çapadan tut ilaçlamaya kadar herşeyde tümosan yanımda nasıl kötülerim. Klasik 7480 var çok memnunum
Ben kıramadım kıranlar nasıl beceriyor hayret ediyorum

Anladım nasıl anlarız ithalini bişey var mı mesela Erkunt e ler Hint carraro kullanmış diyolar çok sıkıntılı
Erkunt gibi degil dedim ya sans isi bakiyorsun kucuk seride corrara kullanmis bakıyorsun buyuklerin bazilari corrara bazilari yerli karisik iyi bir usta ayirir ben ayiramadim
Erkunt gibi e serisi l serisi yapar belki fiyatlarda pek icuz degil artik onceden ucuz ve uygundu simdi ayni yerli diger traktorler ile

Kursatkesikbas arkadaşın dediği gibi eksik sanziman yağından kaynaklanıyor olabilir sıfır alan arkadaşlar servis.araci size teslim ederken kullanım kitapçığını yazan teslim öncesi kontrollerde bulunan sanziman yağ seviyesi kontrolü yaptımi? Ben babama aldığımız yeni maxima serisi 8195 i serviste teslim alırken kitapçıkta yazan tüm kontrol noktalarını kontrol ettirdim ve yaklaşık 1.5 litre motor yağı 7 litre sanziman yağı eksik çıktı bu sanziman yaklaşık 6.5-7 litre eksik yağ ile sizeteslim edildi ve öle kullandiysaniz kırılmamasi dallgilmamasi garip olur du. Buna ek olarak bizim köyde şuanda 7 tane tumosan var ve her işe kosuluyorlar birkez şikayeti olan duymadim

Kursatkesikbas arkadaşın dediği gibi eksik sanziman yağından kaynaklanıyor olabilir sıfır alan arkadaşlar servis.araci size teslim ederken kullanım kitapçığını yazan teslim öncesi kontrollerde bulunan sanziman yağ seviyesi kontrolü yaptımi? Ben babama aldığımız yeni maxima serisi 8195 i serviste teslim alırken kitapçıkta yazan tüm kontrol noktalarını kontrol ettirdim ve yaklaşık 1.5 litre motor yağı 7 litre sanziman yağı eksik çıktı bu sanziman yaklaşık 6.5-7 litre eksik yağ ile sizeteslim edildi ve öle kullandiysaniz kırılmamasi dallgilmamasi garip olur du. Buna ek olarak bizim köyde şuanda 7 tane tumosan var ve her işe kosuluyorlar birkez şikayeti olan duymadim

Aynen öyle kardeşim ben ilk aldım tümosanı arkaya abartmıyorum eksiksiz tam 1 teneke yağ çektim
Seviyeden biraz daha fazla tutuyorum çünkü lifle işim çok ne şanzıman bozdu ne de başka bişey

Aynen öyle kardeşim ben ilk aldım tümosanı arkaya abartmıyorum eksiksiz tam 1 teneke yağ çektim
Seviyeden biraz daha fazla tutuyorum çünkü lifle işim çok ne şanzıman bozdu ne de başka bişey
Arkanin yani sira sağ tarafta traktörün gövdesinde sanziman yağı seviye kontrolü için iki tane vida var onlar açılıp kontrol edilmeli eksikse mutlaka tamamlanmali ama tabi şans meselesi yine canı sıkılan olacaktır

200 tümosan var çevremde bi tane şikayetçi yok
Zaten hocam hadi bizler yanlı bakıyor olalım bizi newholland almaktan newholland beyine gelen eski bi newholland kullanıcısı vazgeçirdi satıp tumosan almış newholland dan çok.cektim yaktığının 3 te biri anca cekio filan birsürü şikayet etti başka bi kaç kullanıcı ya daha sorduk yakıt performans olarak tumosan mantıklı geldi aldık 2016 model 8195 pişman olamayız inşallah

• Beğen
Tepkiler: kursatkesikbas

812cfa122a383eb21c421277180b778b.jpg

En basit amcamın oğlu adam tiksindim diyor
Acil tümosanla takaslı satılık

812cfa122a383eb21c421277180b778b.jpg

En basit amcamın oğlu adam tiksindim diyor
Acil tümosanla takaslı satılık
Ama bu formda bi ekip var adamlar tümosana nefret ediyor hakikaten bu durumda anlam veremiyorum hadi direk kullanıp canı yapanları anliyirum ama bide milletten.duydugu bilgilerle kotuleyenler yok mu hakikaten.sinir bozucu keşke firma da takip etse formu hem.madurlara çözüm.uretir hemde marka değerini kurtarir

Madem bu firmalar bu işi beceremiyor, buyurun siz daha iyisini yapın. Daha iyisini yapmaktan sizi alıkoyan nedir?
Musterinin isteklerine kulak vermeme noktasinda sikinti var
96 ve 2006 model iki adet tumo kullaniyorum eski 8 bin saate yakin digeri 2500 saatte gel kullan eskinin vitesleri cikir cikir sorunsuz geciyor yeniye gore
Musterinin onunde secenek var marka fiyat kalite konusunda ama fabrikanin onunde de secenek var hangi marka bilya hangi kalite dokum hangi kalite civata iscilik
Sonra ayni aktarma organina mesela 65 ten 110 a kadar yuklediler 65 ile 110 bir olmuyor buyuk motor buyuk teker daha fazla ariza verdi bu aktarma 110 luk mu 65 lik mi
Bos yere elestiren arkadaslar var ama yerinde elestirenlere kulak verilmeli
Bunu ayirmak onlarin isi hakli elestri ile haksiz elstriyi ayirmak her iki tarafin yararina

• Beğen
Tepkiler: Göktürk.
Musterinin isteklerine kulak vermeme noktasinda sikinti var
96 ve 2006 model iki adet tumo kullaniyorum eski 8 bin saate yakin digeri 2500 saatte gel kullan eskinin vitesleri cikir cikir sorunsuz geciyor yeniye gore
Musterinin onunde secenek var marka fiyat kalite konusunda ama fabrikanin onunde de secenek var hangi marka bilya hangi kalite dokum hangi kalite civata iscilik
Sonra ayni aktarma organina mesela 65 ten 110 a kadar yuklediler 65 ile 110 bir olmuyor buyuk motor buyuk teker daha fazla ariza verdi bu aktarma 110 luk mu 65 lik mi
Bos yere elestiren arkadaslar var ama yerinde elestirenlere kulak verilmeli
Bunu ayirmak onlarin isi hakli elestri ile haksiz elstriyi ayirmak her iki tarafin yararina

İsmail bey sizce Türk çiftçisi kaliteli ürün üretiyor mu?

Yerli ürünlerde motor şanzıman uyumunu çözseler ilerleme olur ve sıkıntılar biter. Eskiden Bmc Fatih benzeri Yavuz marka yerli kamyon üretildi, Volvo motoru koydular şanzıman diferansiyel arızasından geçilmedi. Sanayide eksik bisey çıkınca ordaki parçalardan uydurmak gibi büyük küçük motora aynı şanzımanı koyuyorlar. Tümosan ve Erkunt kullanıcıları kızmasın ama gerçek bu üzülüyorum. Benim traktörüm Case onlardan kalitelimi değil kimse eleştirilere alınmasın. Köyde ve civarda kuru tarımda kullanılmasına rağmen Tümosan'da sıkıntılar bitmiyor.