Tümosanın rezilliği

Ynt: TÜmosanın rezilliği

Ertuğ Aslan link=topic=72352.msg838741#msg838741 date=1391274544' Alıntı:
arkaşlar neden böyle konular açıyonuz ki hiç anlamıyom isyen beğenir isteğen beğenmez ister alır ister almaz erkezin zevkine ve yaptığı işe vede parasına kalmış bende tümosan kullanıcısıyım ama eksik bulduğum bir çok yönü var bugün imkanım olsa hemen satarım ve bir daha tümosan kapımdan içeri zor girer ve her şey çekide bitmiyor
bende bunu dıyorum zorla begendırme olamaz kapımızdan gectı neyse eyvallah dedık şimdi jd 6000 serısı m ve e serılerını kullanıyorum acık acık yazıyorum begenmedıgım yonlerını ama parasına gore mal tabıkıde

Ya abilerim arkadaşlarım tümosanların konularında genelde tümosanda hiç konfor yok rahat değil falan diyorsunuz. Allah içinse sizin srdüğünüz tümosanların koltuğu ağaçtan mı yapılmış kabinleri saclar birbirine çakılarak mı yapılmış ? Tamam kabul ediyorum tümosanın kabini diğer markalara göre biraz fazla ses alıyor olabilir, konfor bakımından biraz daha düşük seviyede olabilir. Ama bu kadarda abartmayın rahat değil demeyin yanlış anlamayın lafım ortaya, bu gün kabinli bi tümosana bi kere bile binmemiş kişi kabini rahat değil diyo. Bilende bilmeyende ağzına dolamış bi konu konuşuyo. Dediğim gibi çok konforlu değil ama konforsuz da değil ben gayet rahat ediyorum benim tümonun kabininde mesela. Tek sevmediğim yanı ses biraz fazla alması ve sallaması. Sallamada kabinden kaynaklı bir şey değil zaten

jrkeag3 link=topic=72352.msg838786#msg838786 date=1391276580' Alıntı:
kardesım bunlar eskı tumosanları kullanmıslar yenı 2013 modellerını kullanmamıslar bılmıyorlar ve eskıye gore yorum yapıolar ok-*-s
bunlar diye konuştuğun adamlar senin baban yaşında adamlar arkadaşım biraz düşünerek yorum yaz isteyen sever isteyen sevmez bunda ne kızcak ne darılcak nede kalp kırmaya değer bişey yok soncuta demir yani

bız tumosan alacaz cunku mf cok yakıyo bayıden rıca ettık suankı mf mızle cıft yarısına gırdı babam tumosan tokatladı bızım motoru mf bır hıc tumosan cok cekıyor çift surerken bayılmıo sesı deişmiyo bayi dedi maksımalar cıkıcak onlardan verelım onu beklıoz

new holland TT 65 link=topic=72352.msg838777#msg838777 date=1391276072' Alıntı:
Ya abilerim arkadaşlarım tümosanların konularında genelde tümosanda hiç konfor yok rahat değil falan diyorsunuz. Allah içinse sizin srdüğünüz tümosanların koltuğu ağaçtan mı yapılmış kabinleri saclar birbirine çakılarak mı yapılmış ? Tamam kabul ediyorum tümosanın kabini diğer markalara göre biraz fazla ses alıyor olabilir, konfor bakımından biraz daha düşük seviyede olabilir. Ama bu kadarda abartmayın rahat değil demeyin yanlış anlamayın lafım ortaya, bu gün kabinli bi tümosana bi kere bile binmemiş kişi kabini rahat değil diyo. Bilende bilmeyende ağzına dolamış bi konu konuşuyo. Dediğim gibi çok konforlu değil ama konforsuz da değil ben gayet rahat ediyorum benim tümonun kabininde mesela. Tek sevmediğim yanı ses biraz fazla alması ve sallaması. Sallamada kabinden kaynaklı bir şey değil zaten
Sese çare var kardeşim ses konusu okadar çok mühim değil+bu motorların sesi çok

manas link=topic=72352.msg838744#msg838744 date=1391274681' Alıntı:
bende bunu dıyorum zorla begendırme olamaz kapımızdan gectı neyse eyvallah dedık şimdi jd 6000 serısı m ve e serılerını kullanıyorum acık acık yazıyorum begenmedıgım yonlerını ama parasına gore mal tabıkıde
Vallaha kardeşim bende zamanında kullandım kullanmadım değilde ilk defa senden duyuyom çekmediğini üstelik bir konyalı olarak senden böyle bişey duyuyorum...

jrkeag3 link=topic=72352.msg838793#msg838793 date=1391277285' Alıntı:
bız tumosan alacaz cunku mf cok yakıyo bayıden rıca ettık suankı mf mızle cıft yarısına gırdı babam tumosan tokatladı bızım motoru mf bır hıc tumosan cok cekıyor çift surerken bayılmıo sesı deişmiyo bayi dedi maksımalar cıkıcak onlardan verelım onu beklıoz
Yeğenim baban sonunda kararını verdi demek... :)

jrkeag3 link=topic=72352.msg838801#msg838801 date=1391277799' Alıntı:
evet dayı verdı nasılsın dayı ekınler nasıl tumosan alcaz bakalım nasıl cıkacak ıns ıyı cıkar
Valla ekinler su istiyodu rabbime şükürler olsun 2-3 gece sağlam yağmur yağdı şimdi durum iyi,hayırlısı neyse o olsun alında hayırlı olsuna geliriz...

jrkeag link=topic=72352.msg838808#msg838808 date=1391278780' Alıntı:
Valla ekinler su istiyodu rabbime şükürler olsun 2-3 gece sağlam yağmur yağdı şimdi durum iyi,hayırlısı neyse o olsun alında hayırlı olsuna geliriz...
bakıcaz peder suanlık kafaya koydu bayının getırdıgı tumosanda felaket cekıs vardı ya dayı dınlemıyor motor bızım massey ıle aralarında fazla fark olmaz zannedıyorduk ama tumosan felaket cekıs var gelın dayı bı alalımda...

lütfen yaptığım paylaşıma pişman edecek davranışlarda bulunmayalım ben burda kardeşçe ortak bir sorun bulmak için konu actım herkes bir birinin görüşüne saygı göstersin anlş-*s

Ynt: Tümosanın rezilliği

pusat link=topic=72352.msg838860#msg838860 date=1391283939' Alıntı:
lütfen yaptığım paylaşıma pişman edecek davranışlarda bulunmayalım ben burda kardeşçe ortak bir sorun bulmak için konu actım herkes bir birinin görüşüne saygı göstersin anlş-*s
gecmişdede olsa kullandıgım malın artısı ve eksıgını soyluyorum kullanmadıgım markalar hakkında yorum yapmadım dıkkatınızı cekerım arka arkayada mesaj yazmıyorum hıcbır marka babamın malı degıl fanatıklıgını yapmaya almadan boyleyse alırsa yandık vallaha

manas link=topic=72352.msg838924#msg838924 date=1391287127' Alıntı:
gecmişdede olsa kullandıgım malın artısı ve eksıgını soyluyorum kullanmadıgım markalar hakkında yorum yapmadım dıkkatınızı cekerım arka arkayada mesaj yazmıyorum hıcbır marka babamın malı degıl fanatıklıgını yapmaya almadan boyleyse alırsa yandık vallaha
benim sözüm size değil tartışma cıkarmak isteyen ve böyle düşünen herkese

Konuya değişik açılardan bakmak mümkün; Parasına göre iyi motor diyen olabilir eyvallah..

Ama bunca yılın firmasının daha ciddi atılımlar yapmasını istiyo gönül.. bi de ülkemizde üretiliyo beklentiler ona göre yükseliyo.. biraz da Tümoya yüklenmeler beklentiden yani..

Hiç olmazsa Erkunt gibi normal/lüks 2 tip çıkarsın isteyen farkını verip lüksü alsın mesela..

Burada da konu enine boyuna yazılmıştı zaten..

http://www.trakkulup.net/muhabbet-teknik-bilgiler-205/tumosan-traktorleri-hakkindaki-dusunceleriniz/