turbo 480 fiat ı nasıl çift çeker yapabiliriz

30.01.2008
254
242

Merhaba arkadaşlar. eylül 2019 da fiat 480 traktörü biliyorsunuz 105 çelik piston turbo 44 derece eksantrık ile güçlendirdik. ayrıca arkaya hidrolik kol ilke ön tarafa da avadanlıklı burun yaptık. bu senede 2 proje olarak tt55 den sökülşmüş kabin uydurup takıyoruz o asama decam ediyor. 2021 yada 2022 yılında da 3. proje olarak traktörü çift çeker yapmayı planlıyorum. varmı çiftçeker yapabilmek malzemelerini nerden bulabiliriz yada kazalı hurdaya çıkmış traktörlerden on cift dingil alıp şaft ile uydurabilmek için olurmu. tabi 480 nin sanzumanıda değişmesi gerek heral. 540 ların yada 640 ların şanszumanını mı monte etmemiz lazım olabilir mi oyle. ayrıca bu durumda krankıda değiştirmek gerekli midir

Türkiye şartlarında yapamazsın. Neden yapamazsına gelince traktörün yürürü 4wd değil 2wd tasarlanmış bir yerde patlar o iş ne yazık ki.
vallah olur. turbo olmaz diyen ustalarda vardı. hatta kimileri yaparız da 18 bin falan çıkar demiş. altdan şaft ile 4 çeker olduklarını gördüm. hatta çorluda 540 ları 4 çeker yapmışlar. tahminim belki tümosan uyar gibi

Düzgün usta buldunmu yapılamayacak hiçbişey yok. Elin adamları neler neler yapıyo.
Kesinlikle katılıyorum. Köyde birinin İşbora sında 97 beygirlik orjinal FIAT kamyon motoru takılı ve şuana kadar hiçbir sıkıntı çıkarmadığını söyledi, kendi traktörümü yaptırırken sanayide görmüştüm ve benim traktörümü tamir eden usta yapmış. İyi bir usta bulunduğu sürece her şey oluyor.

Kesinlikle katılıyorum. Köyde birinin İşbora sında 97 beygirlik orjinal FIAT kamyon motoru takılı ve şuana kadar hiçbir sıkıntı çıkarmadığını söyledi, kendi traktörümü yaptırırken sanayide görmüştüm ve benim traktörümü tamir eden usta yapmış. İyi bir usta bulunduğu sürece her şey oluyor.
Bu yıl bende aldım bitane tümosan motorlu işbora. 81 beygir 50nc kamyon motoru var. Çekişi filan manyak bişey. Zaten işboraların şanzuman defransiyel sağlam. Vites seçeneği çok kuyruk mili 4 vites. Bide motor değiştirilince çoğu traktörü cebinden çıkaracak hale gelmiş.

Hayırlı olsun kabini merakla bekliyorum kaloriferi de bağlanınca mükemmel olur bence teybi de unutma. Dört çekere gelince görmedim ama ben umutluyum. Ayrıca disk fren ve lift o Matik sistemi de ilerideki projeye elkemenizi tavsiye ederim. Ben bir kere disk fren takılmış Fiat 640 görmüştüm