Türk fiat 480 devirdaim pomba kabin kalorifer petege su basmıyor

30.01.2008
254
242

Merhaba arkadaşlar. Turbo 480 fiatın kabin takılmıştı. lakin devirdaim pombasına rekor bağlanarak var olan 2 yuvası da denenmiş olup bir türlü ısınan suyu kabindeki kolorifer peteğe basamıyor bunu nasıl çözebiliriz. 480 devirdaimler yetersiz mi kalıyor yoksa

baktım kabin tt50 den sökülen kabinmiş. bana o motor nasıl devirdaim yapıyor bilgisi lazım
Musluk vardır vana başlığı kırılırsa pense ile çevrilir
Aynısı benim başıma geldi kabin değişti kaloriferi çalışmıyordu tavana kadar açtım vanayı orada fark ettim boşuna uğraş mışım çevirdim tamam
Kalorifer peteği nin giriş hortumunu sök bak oraya su gelmiyorsa sıkıntı başka olabilir

• Beğen
Tepkiler: hhhalil
Musluk vardır vana başlığı kırılırsa pense ile çevrilir
Aynısı benim başıma geldi kabin değişti kaloriferi çalışmıyordu tavana kadar açtım vanayı orada fark ettim boşuna uğraş mışım çevirdim tamam
Kalorifer peteği nin giriş hortumunu sök bak oraya su gelmiyorsa sıkıntı başka olabilir
Az önce baktım kabindeki kalorifere 2 hortum bağlantı yeri ve pervane elektrik akşam var vana yada kırık vana göremedim. Devirdaimden suyu kabin Yukarı basmıyor. Su hortum içi kabin altına kadar anca geliyor. Devirdaim arızalı desek sürekli hararet yapar motor oda yok. Bi terslik var bu işde

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci32
Az önce baktım kabindeki kalorifere 2 hortum bağlantı yeri ve pervane elektrik akşam var vana yada kırık vana göremedim. Devirdaimden suyu kabin Yukarı basmıyor. Su hortum içi kabin altına kadar anca geliyor. Devirdaim arızalı desek sürekli hararet yapar motor oda yok. Bi terslik var bu işde
Akıl vermek gibi olmasında çıkışı direk devirdaimden mi aldınız benim gördüklerim çıkışı devirdaimle radyatör arasındaki tapalı saç borudan alıyor hatta o saç borunun çift çıkışlı olması lazım ...

• Beğen
Tepkiler: hhhalil
Akıl vermek gibi olmasında çıkışı direk devirdaimden mi aldınız benim gördüklerim çıkışı devirdaimle radyatör arasındaki tapalı saç borudan alıyor hatta o saç borunun çift çıkışlı olması lazım ...
Devirdaimin yan yana 2 Altan civarları tapa var onların birine rekor bağlayıp hortum bağlantısı. Sağ sol farketmez taktık suyu yeterince basmıyor. Sunboşaltma musluğu sokup dönüşüm olan o hortum bağlı

Kalorifer de vana yoksa traktör ün devir daim termostati arızalı olabilir.
Traktör düz yolda yüksüz iken harareti yeşil e gelebiliyor mu?
Vana yok termostat acıyor. Hatta hararet yarıya yaklasmıstı ve orda kaldı saten. Yolda denedik radyatör su Sıcak. Devirdaim kayış çark dönüyor su kaçağı yok uğultuda yok. Var bi terslik

Vana yok. Su Yukarı kabin kalorıfere gitmiyor. Devirdaimden basınç durumu zayıf. Hortumsak su yarısına bile gelmeden hortumda kalıyor biterse öylece 480 laiklerin devirdaim basıncı mi düsük New Holland lara göre. Kabinli kabinsiz motorda devirdaim farkındalılıpı mı var.
Hava yapmış olabilirmi bence hava var oyuzden petege sicak su gelmiyor havasını almayı deneyin petege çıkış hortumunu çıkarıp veya gevşetip bakın su gelecek mi

Merhaba arkadaşlar. Turbo 480 fiatın kabin takılmıştı. lakin devirdaim pombasına rekor bağlanarak var olan 2 yuvası da denenmiş olup bir türlü ısınan suyu kabindeki kolorifer peteğe basamıyor bunu nasıl çözebiliriz. 480 devirdaimler yetersiz mi kalıyor yoksa
Bence termostat sürekli açık kalıyor termostatın takılı olduğu boru geniş ve kısa olduğu için su sürekli motor radyatör arası dönüyor kabine gitmiyo. Termostat ara ara kapatıp açmalı su geçişini kısıtlamalıki su kabinden dolaşmak zorunda kalsın

Bence termostat sürekli açık kalıyor termostatın takılı olduğu boru geniş ve kısa olduğu için su sürekli motor radyatör arası dönüyor kabine gitmiyo. Termostat ara ara kapatıp açmalı su geçişini kısıtlamalıki su kabinden dolaşmak zorunda kalsın
Termıstat açık kalsa hep hararet beyazda kalır diye düşünüyorum hararet yarıya yakşasıyor

1 kabindeki hortumların doğru bağlandıgına emin olunuz
2 her iki hortumnuda söküp çeşmeden su basınız tıkalı olabilir sizin göremediğinız biyerde illa vana olması lazım
Bağlantı doğru sıkıntı devirdaimden bölümünden şuyu basamıyor kabine doğru kabine giden boruların içinde kabine varmadan kalıyor su