TÜRK TRAKTÖRLERİ ERKUNT

Ynt: TÜRK TRAKTÖRLERİ ERKUNT

ESKİDEN YERLİ MALI HAFTASI KUTLANIRDI ŞİMDİ BAKIYORUMDA YERLİ MALI HAFTASI DA YOK NEDEN YOK YERLİ MAL YOK ÇÜNKÜ VARSA BANA GÖSTERİN NH MF FİAT BUNLAR YILLARCA BİZİM EMEĞİMİZİ ALIN TERİMİZİ SÖMÜRDÜ 3. DÜNYA ÜLKESİ YERİNE KOYDILAR BİZİ HANİ KÖYLÜ MİLLETİN EFENDİSİYDİ BENDE97 MDL.265S VAR AMCAMDA 97 MDL 398 MF VAR YİNE 1983 MDL FORD 6610 KULLANDIK10 LUGA MODELİNE GÖRE LAFIM YOK AMA MF BEŞ PARA ETMEZ HELEDE 398 O KALIBINA GÖRE ŞİMDİ BU ERKUNTLAR BENİ GURURLANDIRDI ÇÜNKÜ YERLİ MALI HEMDE BAZI GRUPLARIN 10 YIL PATENT VERDİRMEMELRİNE RAĞMAN BİRDE ERTUĞRULLAR VAR BİÇERDÖVER MARKASI BU 2 MARKAYI ÇOK DEĞİL ABİLER ARKADAŞLAR 5 YIL SONRA GÖRELİM BİRAZ ZAMAN TANIYALIM BAKIN NELER OLACAK YOLLARI AÇIK OLSUN .

umarım ileride daha da iyi olurlar bu arada bi konu daha solemeden gecemeyecegım bızım koyde deutz agrolux90 4wd var onun hıdrolık kolu asıgı kaybolmus yolda dusmus sanırsam eskısehırdekı servıs bulamadı ıstanbula yonlendırmısler orada da yok almanyadan getırmısler parca sıkıntısı var yanı ama traktore dıyecegım yok yolda gorsenız tank gelıyor sanarsınız guzel traktor kötülemeye gerek yok

kımse yabancı malını kotulemıyor
artıları ıllakı olacak okadar para
ama yelı uretımıde yabana atmadan mumkun oldugu kadar desteklemek lazım bence alan alsın nh mf ne ıse

cevo link=topic=28163.msg243148#msg243148 date=1264001460' Alıntı:
merhaba arkadaslar konuyu yenı okudum yenı bır erkunt kullanıcısı olarak sıze kullandıgım traktorlerıde yazayım bende 1978 model fıat 640 vardı guzel motordu kotulemeye gerek yok cok ekmegını yedım falat traktor kısa oldugu ıcın pancar kepsesıne uygun degıl dı ve eskıdıgı ıcın 285 massey ferguson aldım onunda ekmegını cok yedım ama masseyde yokus asagı kompresor yok allaha emanet gıdıyorsun bıde hıdrolık sıstemı fazla agır kaldıramıyordu simdi cogu kısı sen yapamamıssındır falan dıyecek hıc kımse ıtıraz etmesın kaldırmıyor ama 640 onu kalkar yınede kaldırıdı sımdı yenı erkunt kullanıcısı olarak sunları dıyorum hem fıat hem mf kullanıcısı olarak soyleyın bana degısık markalar gelene kadar vitesler kolları ortadaydı yalan mı arkadaslar bıze 1960 lardan kalma teknolojıyı satıyolardı ama baska markalar cogalmaya basladıkca traktorlerde konfor artmaya basladı sımdı yenı cıkan 288g larda bıle hala vıtes kolları ortada konfor yok bızı somurduler traktorlere bısı dıyecegım yok yenı aldıgım traktorude övecegım yok size herkezın traktoru kendıne ıyıdır kım benım traktor cekmıyo cok yakıyo der gözümüzü acalı m arkadaslar

ticarette değişmeyen kural konfor-güç = fiyat
bundan 10-15 sene önce Türkiyede M 160 vardı (TM serisinin eski versiyonu) L 95 vardı 110-90 vardı... neden kimse almıyordu ? millette para yok
adamlarda parasına göre traktör üretti
eskidende piyasada güzel traktörler vardı ama dedimya hepsi paraya bağlı...

cevo link=topic=28163.msg244340#msg244340 date=1264283231' Alıntı:
neden cok pahalıydı pekı arkadasım rakıp yoktu da ondan sımdı genelde hepsı aynı fıyat fendt dısında

ben sana kalite, teknoloji farkı diyorum sen hala fiyatından bahsediyorsun...
merak etme kaliteli traktör gene pahalı.
sen TS 110A ile Servet 80i kıyaslarsan bu saçmalık olur...

bak kardes ben servet le bısı kıyaslamıyorum sen lafı baska yerınden anlıyon galıba benım hosuma bu gıttı bunu aldım senın hosuna ts mı neyse o gıder onu al ben ne dıyorum sen ne dıyorsun

Anlamıyorum sanki bir markanın traktörünü alınca sanki markaya yüzde 50 ortak oluyorsunuz sizene en iyi olanın bile eleştirisi olur salla gitsin en iyi motor senin motorun