TÜRKAYSAN 2100 Kaydırmalı Rotovatörüm geldi.

Ynt: TÜRKAYSAN 2100 Kaydırmalı Rotovatörüm geldi.

brhnztrk86 link=topic=72805.msg846248#msg846248 date=1392310182' Alıntı:
Paylaşım için tşkler...

Hayırlı olsun.
sağol.
alipasalierkan link=topic=72805.msg846249#msg846249 date=1392310306' Alıntı:
Hayırlı olsun Mustafa abi. Güle güle kullan. Cevizler büyüsünde altında bir buluşma yaparız...:D
sağol Erkan, buyazda beklerim Erkan yaza mısır ekmiyorum bu yaz cevizlerin arasına bağçe yapacağım hem cevizlerin bakımını hemde bağçe ile uğraşmayı düşünüyorum herkezi beklerim.

bartu link=topic=72805.msg846236#msg846236 date=1392309397' Alıntı:
verime daha yatmadılar, geçen hafta budama yaptık gelişen ağaçları verime göre budadık bu yıl biraz verim alacağım inşallah, daha verim almadığımız için bu sorularına sağlıklı cevap veremem ama 6 yıldan sonra güzel verim alabileceğimi hesaplıyorum.bir kaç üreticiden duyduğuma görecevizler olgunlaşım ağaçta kuruyup yere düşmeden önce olgun yeşil kabuklu halde cevizleri toplayıp bir makine ile kabuklarını soyuyorlarmış, bu şekilde toplandığında cevizin kalitesi çok yüksek oluyormuş içleri sarı çıkyor ozaman diyorlar, bakımınıda güzel yaptıysan satmada hiç problem olmuyormuş, bakalım hele verim almaya bir başlayalım.
abı rotovator ıcın traktorlerın beygır gucu uygunda yalnız senın same cok yuksek deıl mı onunla agacların altına gıremesssın sımdı fıdan dıye sorun olmazda buyunce kabınsız bır motor la surum yapman gerekır neyse onu bosverde abı bu şebınle bılecık ın dolleyıcısı var mı acaba fuarda bı abı bıze 400 agac cevzden bır aılenın gecımını sagladıgını solemıstı suan bızde ekmeyı dusunuyoruz onerebılcegın bır sey var mı bırde budamasını nasıl yapacagız bıraz bahsedersen cok memnun olurum abi

jrkeag3 link=topic=72805.msg846265#msg846265 date=1392311309' Alıntı:
abı rotovator ıcın traktorlerın beygır gucu uygunda yalnız senın same cok yuksek deıl mı onunla agacların altına gıremesssın sımdı fıdan dıye sorun olmazda buyunce kabınsız bır motor la surum yapman gerekır neyse onu bosverde abı bu şebınle bılecık ın dolleyıcısı var mı acaba fuarda bı abı bıze 400 agac cevzden bır aılenın gecımını sagladıgını solemıstı suan bızde ekmeyı dusunuyoruz onerebılcegın bır sey var mı bırde budamasını nasıl yapacagız bıraz bahsedersen cok memnun olurum abi
cevizler büyüyene kadar böyle idare edeceğiz daha sonra düşüneceğiz artık, bilecik ve şebin bir birinin dölleyicisi ama bölgenin iklimine göre çeşit değişir, bana çeşit sorarsan chetller ekmeni tavsiye ederim, eğer bölgene uyumlu ise, budama işini ben yapmıyorum bu işin kursunu almış emekli bir öğretmen abim yapıyor budamayı.

bartu link=topic=72805.msg846268#msg846268 date=1392311599' Alıntı:
cevizler büyüyene kadar böyle idare edeceğiz daha sonra düşüneceğiz artık, bilecik ve şebin bir birinin dölleyicisi ama bölgenin iklimine göre çeşit değişir, bana çeşit sorarsan chetller ekmeni tavsiye ederim, eğer bölgene uyumlu ise, budama işini ben yapmıyorum bu işin kursunu almış emekli bir öğretmen abim yapıyor budamayı.
tmm abı cok tesekkurler ederım cevapları ıcın bıraz senıde ugrastırdık ama ksr bakmayasın bırde abı o cevızlıge gıdınce veya fotosu varsa paylasırsan cok memnun olurum..

jrkeag3 link=topic=72805.msg846273#msg846273 date=1392311719' Alıntı:
tmm abı cok tesekkurler ederım cevapları ıcın bıraz senıde ugrastırdık ama ksr bakmayasın bırde abı o cevızlıge gıdınce veya fotosu varsa paylasırsan cok memnun olurum..
bu yıl çekilmiş foto yok ama bir ay sonra orada işler başlar, paylaşımlarada ozaman başlayacağım.

hayırlı olsun abi.... abi keşke küçük bir çapalama motoru alsaydın... ağaçların altına 2-3 sene sonra bununla giremessin abi... ceviz ağaçlarımız olduğu için diyorum... abi bide hava durumuna göre 1-2 defa bordo bulamacı at ağaçlara ceviz içlerinde çok faydası olacaktır....

tahir link=topic=72805.msg846302#msg846302 date=1392313368' Alıntı:
Hayırlı olsun abi
sağol Tahir.
tavaslı_okan link=topic=72805.msg846305#msg846305 date=1392313493' Alıntı:
hayırlı olsun abi.... abi keşke küçük bir çapalama motoru alsaydın... ağaçların altına 2-3 sene sonra bununla giremessin abi... ceviz ağaçlarımız olduğu için diyorum... abi bide hava durumuna göre 1-2 defa bordo bulamacı at ağaçlara ceviz içlerinde çok faydası olacaktır....
sağol Okan, cevizler büyüyene kadar bunu kullanacağım Okan pulluk, tiller, dipkazan gibi aletlerle otu önleyemedim mecbur bunu almak zorunda kaldım, 3 ay önce bir defa borda bulamacı uygulaması yaptım, önümüzdeki hafta 2. uygulamayı yapmayı düşünüyorum, daha sonrada 2 defa iç kurdu ilacı ve mantar hastalıklarına karşı ilaç kullanacağım.
memory43 link=topic=72805.msg846307#msg846307 date=1392313672' Alıntı:
hayırlı olsun abi hangisine koşacaksın :S
sağol Mehmet, same ye koşmayı düşünüyorum ama kubota daki manevra ve shutle yi düşündüğümde kubo da olabilir.
doganbey1 link=topic=72805.msg846309#msg846309 date=1392313849' Alıntı:
Hayırlı olsun Mustafa abi. Maşallah cevizlerde büyüdü mü sorun olmaz.
sağol Doğancan, birkaç yıl bu alet ile işmizi görürüz sanırım..

alipasalierkan link=topic=72805.msg846319#msg846319 date=1392314371' Alıntı:
Mustafa abi sen birkaç sene sonra bir tane ufak Kubota ' lardan alırsın olur biter...:D L5100 mü neydi onlardan...
ah ben bu cevizlerin okadar olduğunu bir görsem, ozaman daha ne makineler lazım olacak bana,
meyve silkeleme, kabuk soyma makinesi, budama aletleri, ilaçlama makinesi yetersiz kalabilir....

hayırlı olsun mustafa abi güle güle kullan. benim merak ettiğim konu da şu, malum dik mikserler 20 bin civarı, 3 metre bu tarz rotovatör ile kanola yeri hazırlanabilir mi, tarla çalışmalarına uygun mudur bunlar? maliyet açısından daha uygun olur gibime geliyor, hem de dik miksere göre daha iyi iş yapar diye düşünüyorum. sürülmüş yada çizelle patlatılmış yerde nasıl iş yapar, kanola hazırlığı için?

GÜRKAN link=topic=72805.msg846326#msg846326 date=1392314757' Alıntı:
hayırlı olsun mustafa abi güle güle kullan. benim merak ettiğim konu da şu, malum dik mikserler 20 bin civarı, 3 metre bu tarz rotovatör ile kanola yeri hazırlanabilir mi, tarla çalışmalarına uygun mudur bunlar? maliyet açısından daha uygun olur gibime geliyor, hem de dik miksere göre daha iyi iş yapar diye düşünüyorum. sürülmüş yada çizelle patlatılmış yerde nasıl iş yapar, kanola hazırlığı için?
sağol Gürkan hocam, sürülmüş yerde güzel iş yapacağını düşünüyorum bende, yaza sürülü kanola tarlasında deneyeceğim Gürkan hocan, makineyi daha hiç kullanmadığım için nasıl bir sonuç çıkacak bilemiyorum.