Türkiyede Saf Montofon

Arkadaşlar merhaba bildiğiniz saf gebe düve montofon satan yerler varsa irtibat numarasi verebilirmisiniz ayrica forumdan da satanlar varsa ve edirne merice nakliye yapabiliyorlarsa bana yazabilirlermi tesekkurler şimdiden

Arkadaşlar merhaba bildiğiniz saf gebe düve montofon satan yerler varsa irtibat numarasi verebilirmisiniz ayrica forumdan da satanlar varsa ve edirne merice nakliye yapabiliyorlarsa bana yazabilirlermi tesekkurler şimdiden

Bende 3 5 tane var ama Uşaklıyım nakliye sıkıntılı ayrıca süt verimi o kadar iyi degil 10 kg çivarı Afyon'da bizden daha çok var . siz nedrn montofonu tercih eriyorsunuz yada ne amaçla

Abi saf süt montofonu okadar az süt vermez o yüzden saf süt montofonu arıyorum annesinin minumum 22 lt süt vermesi gerek istediğim gebe düveler için

Valla kardeşim ben fabrika yemi kullanmıyorum arpa buğday kırması arpa Mısır silajı ve mera on kg civarı süt alıyorum daha düzenli bi rasyonla 22 verirmi zor biraz zaten hayvanın doğasına aykırı hostain degil ki senin dediğin gibi olursa süt yağı düşer süt su oranı artar öyle alırsın ama bi anlamı kalmaz hostain besle daha iyi.

Valla kardeşim ben fabrika yemi kullanmıyorum arpa buğday kırması arpa Mısır silajı ve mera on kg civarı süt alıyorum daha düzenli bi rasyonla 22 verirmi zor biraz zaten hayvanın doğasına aykırı hostain degil ki senin dediğin gibi olursa süt yağı düşer süt su oranı artar öyle alırsın ama bi anlamı kalmaz hostain besle daha iyi.
Fabrika yemi ve taneli yemlerle beslenirse alacağın miktar o kadar olur tabiki. Tarla-mera-çayır bitkilerinden silaj yap/satın al ver 20-Lt.'den aşağı almazsın sütü. Montofon Jersey'den sonra en kaliteli sütü veren ırktır beslemeni tavsiye ederim.

Fabrika yemi ve taneli yemlerle beslenirse alacağın miktar o kadar olur tabiki. Tarla-mera-çayır bitkilerinden silaj yap/satın al ver 20-Lt.'den aşağı almazsın sütü. Montofon Jersey'den sonra en kaliteli sütü veren ırktır beslemeni tavsiye ederim.

Denemek Lazım denedikten sonra hangisi karlı onada bakmak lazım çünkü suan ben kendi üretmedigim hiç bir yemi hayvana vermiyorum bence böyle daha karlı ayrıca sütçü montofon diye bişey varmı bilmiyorum anca daha iyi genlere sahip montofon olabilir belki vardır ama ben duymadım

Valla Satlık dişi yok ama erkek var
Bilgi amaçlı olarakda benim inekler mavi sertifikalı saf ırk yaklaşık 25 lt ortalamaya sahip içlerinde 3. Doğum olanlar 35-32 lt arası veriyor. Montofon meraya İklime hatta tırnak ve şaba aşırı derecede dayanıklı döl tutma yüksek 60 günü şaşmaz kolay kolay hatta ettede çok iidir 24 aylık 500 kg yakın karkas Alınır tercihini onaylıyorum fakat Türkiye'de Yozgat Sivas Çorum yörelerinde bulabilirsin fakat bilmiyorum benim hayvanlar kadar verimli olabilirimi ?
27e3434cfb6b0c0cd0c55c1be51fe36c.jpg

Dayım da saf montofonlar var Avusturya dan gelme gebe duveleride var çok isteyen oldu satmadi ama bu yıl gebe duvesi Fazla satar mı sorayım ama ucuza vermez sütçü özelliği yüksek hayvanlar çünkü

Hayvanlari nerde acaba bi sorarsanoz sevinirim fiyat olarak suanda en ucuz gebe düve 5500 hayvanin kalitesine göre 8bine bile veren var şimdiden teşekkürler