VARİO TRANSMİSYONUN ÖNEMİ

: : VARİO TRANSMİSYONUN ÖNEMİ

oziiron link=topic=1298.msg21908#msg21908 date=1206832470' Alıntı:
fend traktörü dünyanın bir numarası buna diyeçek hiç birşeyyokm adamlar zamanında istege baglı özel üretim trkatörler üretiyordu
şuanda dış çevreye açılıyorlar ve başarılıllılar ama
sadece sormak istedigim
bu motorlarda ileri derecede teknolojinin nimetleri kullanılmış
eger bu motor herhangi birşekilde arıza yaptıgı zaman kim yapıcak bunu
bence acayip birşekilde usta secer ve birde
bu traktörler türkiyeye yayıldıgını farzedin
normal bir tamirci olan kişiler bu motorun yagını dahi degiştiremezler
bu yönüde var ha yanlış anlaşılmasın
ben motoru kötülemiyorum bence dünyada tek motor ama bunlarda var sonuçta
birde bunların parçaları nekadardır kimbilir yani türkiyede bu motoru parmakla gösteriçek kadar kişiler alabilir

ARKADAŞIM

FENDT patentli [size=14pt]VARIO SÜREKLİ DEĞİŞKEN ŞANZIMAN SİSTEMİNİN [/size] arıza yapma oranı [size=18pt]10000 de 1[/size] bunu şimdilik bil kafi motor mekanik ve mekatronik teki başarısı ise dünyada belgelenmiş bir marka

Yedek parça hakkında oldukça iyimser şeyler duyuyoruz ki sitemizde birebir cevap bulabileceğin değerli dostlarımız var

Son olarak yağ değişimi vs basit olayları kafana takma derim zaten bir FENDT sahibi olduğunda alabileceğin yardım sınırsız cahil kafamla ancak bunları yazabiliyorum çok daha fazla bilgi isterim dersen burada kal derim.

: VARİO TRANSMİSYONUN ÖNEMİ

[glow=red,2,300]VALLA BEN BİLMEM BURADA HERKEZ KENDİ MOTORUNU ÖVER BENDE TÜMO DİYORUM... AMA BER TÜMOYU TÜRK OLDUĞU İÇİN GÖGSÜMÜ KABARTTIĞI İÇİN SEVİYORUM VE SEÇİYORUM.[/glow]

Ynt: VARİO TRANSMİSYONUN ÖNEMİ

oziiron link=topic=1298.msg32150#msg32150 date=1209967944' Alıntı:
1000de1 arıza yapmaz dedigin hiç birşey olamaz cok duydugumuz birşey sadece fendtte degil yanlız illaki birkaç hatalı ürün cıkıyor bunlarda neler olur kinbilir

Şahsi fikrine saygı duyarım,
ancak şunu ifade etmek isterimki:sizin bölgenizde kullanılmakta olan vario şanzımanlı bir makina yok.dolayısı ile yorum sizin kanaatinizdir.zaman herşeyin ilacıdır.sormak isterim?hiç arıza yapmış,bir atölyede onarım görmüş fendt varmıdır bildiğiniz?birde ekleme yapayım.arkadaş binde bir yazmış.doğru oran 10000 (onbinde) 1 (bir) dir.selamlar....

önder çifçi link=topic=1298.msg32283#msg32283 date=1210003074' Alıntı:
Şahsi fikrine saygı duyarım,
ancak şunu ifade etmek isterimki:sizin bölgenizde kullanılmakta olan vario şanzımanlı bir makina yok.dolayısı ile yorum sizin kanaatinizdir.zaman herşeyin ilacıdır.sormak isterim?hiç arıza yapmış,bir atölyede onarım görmüş fendt varmıdır bildiğiniz?birde ekleme yapayım.arkadaş binde bir yazmış.doğru oran 10000 (onbinde) 1 (bir) dir.selamlar....
100 de ve 1000 de değil, 10000 de 1 transmission arıza ihtimali ! o zaman pahalı bir traktör değilmiş diye düşünüyorum...

oziiron link=topic=1298.msg32150#msg32150 date=1209967944' Alıntı:
1000de1 arıza yapmaz dedigin hiç birşey olamaz cok duydugumuz birşey sadece fendtte degil yanlız illaki birkaç hatalı ürün cıkıyor bunlarda neler olur kinbilir

öncelikle 1000 de 1 değil bu yanlış arıza yapma riski 10000 de 1 ( on binde bir ) diye defalarca yazmışımdır buyrun araştırın kafama göre bu rakamı verecek kadar risk almayı doğru bulmam cevabını bekliyorum

arıza yapmaz diye birşey yoktur illaki biryerlerden birşeyler cıkar bu gün cıkmazsa başka bir gün cıkar
sonucta kul yapısı ben bunu demiştim idallı konuşmaya gerek yok bence bende bu işlerin içerisindeyim

görmedim görmememin sebebide daha yeni yayılıyor olması yakında garentileri bitince ondanda haberdar oluruz
birde bilirsinizki hiçbir firma motoruna yaptıgı bir şey için sonsuz arıza garantisi vermez bunun içinde 10000de 1 kelimesi o şekilde degilde sınırsız garanti veriyorum demekle olur ozaman kanaat getiririm o arızayı yapmayacıgına
söylenmesi gerken bu şekilde diye düşünüyorum

Mustaf-a Eskisehiri link=topic=1298.msg10684#msg10684 date=1203350660' Alıntı:
Abi, ben bir zamanlar Audi hakkında çok araştırma yaptım. Audi ' nin şuan ürettiği dünya kadar teknoloji var, bunları Mercedes, BMW ' de dahil olmak üzere çok büyük firmalar bile Audi ' den taklit ediyorlar. En basiti quatro teknolojisi var, triptronik vites vs. bunlarda hep Audi ' nin imzası var. Yani şuan Audi için kullanılan laf, senin Fendt için kullanıdığın lafla aynı. Taklit etmez, taklit edilir. Şuan Mercedes ve BMW bile bazı konularda ortak hareket ediyorlar, amaçları Audi ' nin önünü kesmek. Bana göre Audi bu alemde altenatifsizdir, biraz araştırınca bu ortaya çıkıyor. Ben bu yönden Fendt ' i Audi ' ye çok benzetiyorum. Zaten Almanlar araç hususunda ilk sıradadır.

FENDT VARIO şanzımanı sadece mercedesin bazı ticari arabalarıına hatır için verdiğini duymuştum

insomnia link=topic=1298.msg32341#msg32341 date=1210007826' Alıntı:
öncelikle 1000 de 1 değil bu yanlış arıza yapma riski 10000 de 1 ( on binde bir ) diye defalarca yazmışımdır buyrun araştırın kafama göre bu rakamı verecek kadar risk almayı doğru bulmam cevabını bekliyorum
Ben istatistik ögrencisiyim 6-Sigma yani kalite kontrol denen bişey vardır dünyada bunu büyük tanıdıgımız telefon sektöründe Motorola uygulamıs ve şirketi batırmaktan kurtarmışlarıdır.
oranlar %90 ile yapılan bir iş güzeldir iyidir güvenilir %10luk kısım teknik servis işidir
%95 e çıkarsanız eğer mükemmel bir iş yaparsınız
%99 demek ilahsınız demektir ve bu 6-Sigmaya girer 10.000de 1 ise 6 sigmadan sonraki pek rastlanmayan 8-sigma kurallarına girer özeldir.
Not:Oranlar üretilen parça veya hizmetin düzgün oldugunun oranıdır,yani hata payı sırayla %10,%5,%1 ve 0.0001 dir.Saygılarımla.....

D_Artagnan link=topic=1298.msg43587#msg43587 date=1212523325' Alıntı:
Ben istatistik ögrencisiyim 6-Sigma yani kalite kontrol denen bişey vardır dünyada bunu büyük tanıdıgımız telefon sektöründe Motorola uygulamıs ve şirketi batırmaktan kurtarmışlarıdır.
oranlar %90 ile yapılan bir iş güzeldir iyidir güvenilir %10luk kısım teknik servis işidir
%99 demek ilahsınız demektir ve bu 6-Sigmaya girer 10.000de 1 ise 6 sigmadan sonraki pek rastlanmayan 8-sigma kurallarına girer özeldir.
Not:Oranlar üretilen parça veya hizmetin düzgün oldugunun oranıdır,yani hata payı sırayla %10,%5,%1 ve 0.0001 dir.Saygılarımla.....

ÖNCELİKLE TEŞEKKÜRLER ÜZERİNDE TARTIŞMALAR YAPILAN 10000 DE 1 ( ONBİNDE BİR ) ARIZA YAPMA İHTİMALİ VARIO ŞANZIMAN İÇİN SANIRIM SON NOKTA KONMUŞTUR DİYE TAHMİN EDİYORUM

OZAMAN FENDT PAHALI BİR MAKİNA DEĞİL yukarıda yazılana göre teşekkürler d artagan

D_Artagnan link=topic=1298.msg43587#msg43587 date=1212523325' Alıntı:
özel olan her şey pahalıdır diye düşünüyorum...