Virüs Aşılarında Son Durum

1.partide 3.5 milyon olarak teslim edilen "Sinovac" aşısı, 14 Ocak'tan beri başta devlet görevlilerinde kullanılmıştı. Şuana kadar 1.5 milyona yakın kişi aşılandı.

2. satın alınan partideki 10 milyon aşı, bugün sabah itibariyle 6.5 milyon olarak geldi.

Ayrıca bugünlerde restoran ve kafe sahiplerinin batma sesleri yükseldiğinden dolayı gündeme geldi. Kabine toplantısında değerlendirileceği, vaka sayılarının düşmesi ile açılacağı söyleniyor. Son 2 senedir zor durumda olan besici bu durumdan nasıl etkilenir?

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci33
Türkiye için 150 milyon aşı gerekliymiş bize gelen 8 milyon oluyor bu partiyle bır kişiye 2 doz vuruluyormuş yani şuan için 4 milyon kişi için gelmiş oluyor birde bu Çin aşısının %40 gibi bir etkisi olduğu söyleniyor ne kadar doğrudur bilmem ama hiç bir ülkenin tercih etmediği aşı yı bizim ülkemiz neden alıyor anlamadım acaba insanlar kobay olarak kullanılmak mı isteniyor

Türkiye için 150 milyon aşı gerekliymiş bize gelen 8 milyon oluyor bu partiyle bır kişiye 2 doz vuruluyormuş yani şuan için 4 milyon kişi için gelmiş oluyor birde bu Çin aşısının %40 gibi bir etkisi olduğu söyleniyor ne kadar doğrudur bilmem ama hiç bir ülkenin tercih etmediği aşı yı bizim ülkemiz neden alıyor anlamadım acaba insanlar kobay olarak kullanılmak mı isteniyor
Aramizda dokturda yokki avrupada ası varmiş vurmaya adam yokmus diyorlar ,ee bizde oda yok, cinliler artik makattan numune aliyomus,isin rengi degisti.en son pamuk tıkamasalar iyiydi.

Aramizda dokturda yokki avrupada ası varmiş vurmaya adam yokmus diyorlar ,ee bizde oda yok, cinliler artik makattan numune aliyomus,isin rengi degisti.en son pamuk tıkamasalar iyiydi.
Bende gördüm face te

Resimler ve ekler

• Screenshot_20210125_171243_com.facebook.katana.jpg
    Screenshot_20210125_171243_com.facebook.katana.jpg
    75.6 KB · Görüntüleme: 14
1.partide 3.5 milyon olarak teslim edilen "Sinovac" aşısı, 14 Ocak'tan beri başta devlet görevlilerinde kullanılmıştı. Şuana kadar 1.5 milyona yakın kişi aşılandı.

2. satın alınan partideki 10 milyon aşı, bugün sabah itibariyle 6.5 milyon olarak geldi.

Ayrıca bugünlerde restoran ve kafe sahiplerinin batma sesleri yükseldiğinden dolayı gündeme geldi. Kabine toplantısında değerlendirileceği, vaka sayılarının düşmesi ile açılacağı söyleniyor. Son 2 senedir zor durumda olan besici bu durumdan nasıl etkilenir?
Bende devlet görevlisiyim. Ama daha sıramız gelmedi. Bilgilendirmeniz çok eksik. Sağlık çalışanları ilk dozu oldu. Sonra parti reisleri çağırıldı sonra vekiller de olmuştur muhtemelen ama birisi de e nabız profilini paylaşmadı sanki. Hangi tür vuruldular kesin bilgi hiç görmedim. Çin mi yoksa Alman mı? Neyse sonra yaşlılara başlandı. Çiftçi hesapta yok en son sırada olduğu belli. Yaşlıyaa olur. Biz gibi çalışanlarsa çiftçiden önce ki kimliğimizle oluruz.
Restoranlar sesini dinliyorlar ama çiftçinin sesini dinleyen kimse yok malesef.

Aşının kısır yaptığı ile ilgili bı iddia var...
Aile dostumuz bir doktora konuyu sordum ; Bizler bu illetten kurtulmak için değil çocuklarımızı korumak için kendimizi feda edip bu aşıyı olacağız ama henüz çocuğu olmayanlar ile çocuk düşünenler bir süre beklemeli şeklinde değerlendirme yaptı.
Ohooo bunu duysa bizim millet vurulmaz hakli olarak.

Aile dostumuz bir doktora konuyu sordum ; Bizler bu illetten kurtulmak için değil çocuklarımızı korumak için kendimizi feda edip bu aşıyı olacağız ama henüz çocuğu olmayanlar ile çocuk düşünenler bir süre beklemeli şeklinde değerlendirme yaptı.
Yok canım daha neler. O riski kimse göze alamazlar. O kadar da koyun değil bu dünya ülkeleri.

Bu hukumete muhalifim ama
Ali babacan veysel eroğlu nabi avcı yı severdim
Fahrettin babayıda sevmiştim onuda harcıyacaklar zorla yalan söylrtiyorlar adama oda bi yerde patlıcak kukla olmaktan sıkılacak
Normal yasama dönülmesi gerek esnaf bitik
Besiciler zaten bitti
Çevremde bir sürü satılık çiftlik var ilanlarda olan olmayan
Bugün birtanesi daha tamam dedi millet zararın neresinden kaçarsam kar diyor

Bu hukumete muhalifim ama
Ali babacan veysel eroğlu nabi avcı yı severdim
Fahrettin babayıda sevmiştim onuda harcıyacaklar zorla yalan söylrtiyorlar adama oda bi yerde patlıcak kukla olmaktan sıkılacak
Normal yasama dönülmesi gerek esnaf bitik
Besiciler zaten bitti
Çevremde bir sürü satılık çiftlik var ilanlarda olan olmayan
Bugün birtanesi daha tamam dedi millet zararın neresinden kaçarsam kar diyor
Boyle giderse biz çiftcilerde biyerde yetti gayri diyecek şuanda gecen seneye bakarak ilac gubre tohun 2 katına çikti biz ortalama 50 krrusa karpuz sattik busene 1 tl ortalama satmaliyizki gecenseneki kâr ı yakalayalim

Aile dostumuz bir doktora konuyu sordum ; Bizler bu illetten kurtulmak için değil çocuklarımızı korumak için kendimizi feda edip bu aşıyı olacağız ama henüz çocuğu olmayanlar ile çocuk düşünenler bir süre beklemeli şeklinde değerlendirme yapt

Zamanında aynı şeyi domuz gribi aşısı içinde söylemişlerdi.

• Beğen
Tepkiler: huseyin5450