ww. transporter

Ynt: ww. transporter

kardeş bende 2.5 102 hp 2001 t4 camlı van var.hiç arıza vermedi diyebilirim sadece 210000 de katalizör tıkandı.çok güçlü makine önden çekili olduğu için karda kalmıyo üstünde 2.5 motor olunca :D arkadan çekişli karda h100 araba zincirli çıkmadı ben motorsikletle çıktım ))) yakıtda iyi uzun kısa yol karışık bir depo ile 1000 km rahat yapıyo.bu kategoride bir minibüs alacaksan transporter doğru seçim.biraz fanatiklik oldu ama ben gerçekleri yazdım buraya inanmayan araştırsın.bu arada yol tutuşu da denge çubukları olunca çok güzel

Biz yıllardır kullanırız. Ben passat kullanırım babam transporter. Köyde gitmediği yapmadığı is yok. Dedikleri gibi nazik araç değil :) kardeş yük tasıycaksa 2.5 daha iyi olur. Temızını al 5 lira fazla ver. Temızını alırsan kendin kullanırsan bozulmaz bu meretler. Ben 1.9 a bir ton yem atıyorum banamişin demiyo. Şehir içi ve otomobil niyetine kullan-mayacaksan 2.5 al.

arkadaşlar soru şunlar
1- B ehliyetim var.
2- 5+1 citivan olcak.
3- 2,5
4- vergisi
5- eksi yönleri
6- artı ynleri
ben örnegin ankaradan nohutumu alacagım kendi nohutum kütahyada ki arkadaşıma götürecegim.ordan aldıgımı evime veya bir dostuma bırakacagım.500-750 kğ fazla atmam. şimdilik bu.
daha çok aile ve ufak ticari işlerim için ben çiftçiyim.şirketim yok.
konu bu şimdi yorum istiyorum.

Abi ben kullanıcılardan duyduğum birkaç olumsuz ve kendi fikrim olan olumlu yönlerini söyleyeyim..
- Yakıtı fazla şikayeti.
- Parçadaki ve el emeğindeki pahalılık.
- Yaktığı kadar asla çekmiyor.

+ Hem otomobil konforlu, hemde 1 ton yük atabileceğin bir araç.
+ Aracın kullanımı gayet kolay.
+ Tasarımı çok iyi.

köyümüzde bi abi aldı 2.5 çok memnun yakıtı ise fazla değil diyor parça konusuna gelince WW gurubunun arabalarının genelde pahalı bende bir ww kullanıcısıyım 2 yıl önce bir akis kafasına 180 tl vermiştim

arkadaşlar bir söz var almış başını gidioyor ford çok yakıyor diye. burada ilçe-merkez arasında gidip gelen minibüsler var. 130bglik arka çift teker olan ford transit, 109 bglik wolswagen crafter dan sadece 1lt fazla yakıyormuş. gittikleri km aşağı yukarı ilçe merkez arasında git gel 150-160km falan. bence bu tip araçlarda alınabilecek markalar ford ve wolkswagendir...

Dqn link=topic=52432.msg540385#msg540385 date=1329493436' Alıntı:
Abi ben kullanıcılardan duyduğum birkaç olumsuz ve kendi fikrim olan olumlu yönlerini söyleyeyim..
- Yakıtı fazla şikayeti.
- Parçadaki ve el emeğindeki pahalılık.
- Yaktığı kadar asla çekmiyor.

+ Hem otomobil konforlu, hemde 1 ton yük atabileceğin bir araç.
+ Aracın kullanımı gayet kolay.
+ Tasarımı çok iyi.
2003 yılından beri bir transporter kullanıcısı olarak bu tabloda parçadaki pahalılık ve yaktığı kadar çekmiyor konusuna kesinlikle karşıyım,
160km yi görüyorum, çekiside gayet iyi.
2003 model 2.5 88 hp lik aracımın yakıtı şehir içi 100 kmde 10 lt şehirler arası 100 kmde 7.5 lt yakıtı var, parçası bol ve fiyatı uygun,
bugüne kadarda fenni muayneden hiçbir zaman 1 defada geçmemezlik yapmadı,
geniş iç hacmi, komforu, sağlamlığı, seriliği bakımından tavsiye edebileceğim bir araç, komple camlısını alırsan yani ruhsatta minübüs yazıyorsa
van ve citivanlara göre motorlu taşıt vergin yarı yarıya olur.
seninde belirttiğin gibi 2.5 motordan aşağısını pek terciğ etme.

arkadaşlar herkese teşekürler.bu 2,5 ww hangi hb leri tuıtuluyor.88-105- hb bir şeyler var.anlamdım.
doblo gibi araçlar ufak bu yüzden şuan bir iş için düşünüyorum.bu yüzden 2002002 modele gücüm yetiyor zor zor biraz da borç gibi.

trakkülüp üyelerine sorduk önerdik teklif ettik bir iş kuramadık bende nasip olursa inşallah biş kurayım dedim.şuan napız ve fiyatları alıyorum maliyetleri.

2005 model 2.5 TDI 6 vites klima otomatik camlar hava yastıgı uzun şaşe 5.40metre boyu 130 hp yakıt deposu 90 litre 7.5 litre motor yağı 5-40w turbo diesel 100 km de şehir içi max:10 litre şehir dışı 7 litre civarı yakar 780tl yıllık vergisi 100 küsür sigorta şehire göre değişir aracın boş ağırlığı (2150kg) B SINIFI ehliyet kullanır 5+1 koltuk arka koltuk kolaylıkla sökülüp takılabilir lastikler 16cant 215-65 lastik abs asr daha birsürü şey

Ağır Abi link=topic=52432.msg540861#msg540861 date=1329514198' Alıntı:
2005 model 2.5 TDI 6 vites klima otomatik camlar hava yastıgı uzun şaşe 5.40metre boyu 130 hp yakıt deposu 90 litre 7.5 litre motor yağı 5-40w turbo diesel 100 km de şehir içi max:10 litre şehir dışı 7 litre civarı yakar 780tl yıllık vergisi 100 küsür sigorta şehire göre değişir aracın boş ağırlığı (2150kg) B SINIFI ehliyet kullanır 5+1 koltuk arka koltuk kolaylıkla sökülüp takılabilir lastikler 16cant 215-65 lastik abs asr daha birsürü şey
hayırlı olsun bilmiyorduk bi transporter sahibi olduğunu :S

benim araba 150000 de sadece devirdaym bozuldu 400 tl fren balatalarını değiştirdim 150 tl çok yük atdığımdan arka amortisör patladı başka bi arıza açmadı 7 yıldır açtığı arıza bu kadar arabayı kullanmaya başla ne demek istediğimi anlarsın