Yağışlı bölge için 6 sıralı arpa

siz ne tercih edersiniz? Neden?

• Finola

Kullanılan: 0 0.0%
  • Patina

• Campagne

• Survivor (cervoise)

• Kullanılan toplam oy
    0
Aslında finola, patina veya cervoise düşünüyordum ama temin edemedim. Bir çok değişik çeşit önerildi ama sadece Sancak tohum campagne çeşidine ulaşabildim. Sizce campagne nasıl? Ya da siz ne tercih edersiniz? Neden?

Bu sene biz denedik Yıldız Tohum Scarpia 6 sıralı arpa bu sene yağışların çokta iyi geçmemesine rağmen (neredeyse kurak denilebilir) güzel boylandi daneleri doldurdu biz memnun kaldık. İnternetten araştırın isterseniz. Tohumlukta illaki sertifikali ekecegim demezseniz yardımcı oluruz çünkü tohumluga ayırdık. İlk ekimi olacak. Birde kıraç arazide deneyeceğiz bu sene. Antalya Korkutelide ekimini yaptık.

• Beğen
Tepkiler: FEBRUCCİNİ
Bu sene biz denedik Yıldız Tohum Scarpia 6 sıralı arpa bu sene yağışların çokta iyi geçmemesine rağmen (neredeyse kurak denilebilir) güzel boylandi daneleri doldurdu biz memnun kaldık. İnternetten araştırın isterseniz. Tohumlukta illaki sertifikali ekecegim demezseniz yardımcı oluruz çünkü tohumluga ayırdık. İlk ekimi olacak. Birde kıraç arazide deneyeceğiz bu sene. Antalya Korkutelide ekimini yaptık.
IMG_20231004_210223.jpg

Trakya verim denemelerinde ramata ve campagne açık ara önde, ayrıca scarpia geç kalırsa dane döktüğünü söylüyorlar. Ramata iyi ama dane cılız biçerdöver çok döküyor dediler. Ben daha çok campagne, cervoise, finola veya patina düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: emre_akkas