Yağmurda pancar yerleri hazırlığı da bir başka :)

Ynt: Yağmurda pancar yerleri hazırlığı da bir başka :)

Hacı Mehmet COŞKUN link=topic=79250.msg937778#msg937778 date=1416490543' Alıntı:
kolay gelsin.maşallah güzel gidiyo 6460.
altan kuru toprak cıkıyo gibi,yağış azmı oldu.
Sağol Mehmet abi, aslında yağışlar da iyi yağdı 3 hafta kadar önce de güzel yağışlar oldu bugün de yağdı ama bu bölgedeki tarlalar altı kuru nedense :)

Güzel paylaşım .abi bi şey merak ettim evet yagıslar güzel fakat artık toprak oturdugu içinmidir nedir bilmem yan yana iki tarla vardı biri bizim digeri eniştenin pancar ekecegi yer oraya patlama cekilmiş yazın. bizim tarlayıda ben sürdüm pullukla hemen hemen araları 1 hafta oynar. gecen yagıslardan sonra eniştem pancar yetiştirmeye calışıyodu hazır sen sizin orayı sürerken benimkinide sür dedi abi onunkini bi 10 cm daha derinlikte sürdüm benim tarladan aynen seninkisi gibi kuru toprak cıktı ve yagışlar cok cok iyiydi .ama patlatma cekilen yerin topragı mükemmel suyu tutmuş .benim 60 dekarda yaklaşık 110 litre yaktı onda 90 litre yaktı ki bide pancar ekecegi için daha derin sürdüm. patlatmanın faydası gercekten varmış .

ilkertetik link=topic=79250.msg937856#msg937856 date=1416501574' Alıntı:
Güzel paylaşım .abi bi şey merak ettim evet yagıslar güzel fakat artık toprak oturdugu içinmidir nedir bilmem yan yana iki tarla vardı biri bizim digeri eniştenin pancar ekecegi yer oraya patlama cekilmiş yazın. bizim tarlayıda ben sürdüm pullukla hemen hemen araları 1 hafta oynar. gecen yagıslardan sonra eniştem pancar yetiştirmeye calışıyodu hazır sen sizin orayı sürerken benimkinide sür dedi abi onunkini bi 10 cm daha derinlikte sürdüm benim tarladan aynen seninkisi gibi kuru toprak cıktı ve yagışlar cok cok iyiydi .ama patlatma cekilen yerin topragı mükemmel suyu tutmuş .benim 60 dekarda yaklaşık 110 litre yaktı onda 90 litre yaktı ki bide pancar ekecegi için daha derin sürdüm. patlatmanın faydası gercekten varmış .
Teşekkürler,geçen sene tarla sahibi burayı gaspardonun 7 li patlaması ile sürdü buraların arazileri böyle nedense birde koyun çok geziyor buralarda koyun çok oturtuyor toprağı 3-4 tane sürü var buralarda sürekli bu arazilerde otlatıyorlar :)
omerfarukkoc link=topic=79250.msg937843#msg937843 date=1416500926' Alıntı:
Kolay Gelsin, Ünlü MF Uyumu Çok Güzel Olmuş, Siz de Baya Sevdiniz Galiba Yağmurda Filan Sürüyosunuz :)
Teşekkürler Ömer,valla sabah çıktım tarlaya vardım,yağmur başladı boş boş geri dönmeyeyim dedim bari gelmişken 2-3 saat dolandım sonradan yağmur biraz daha hızlandı kaçırmaya başladı motor bıraktım artık :)

kolaygelsin maşallah toprakta pullukta motorda şahane :)
Bende bugün sürdüm biraz sonra aynen yağmur çöktü tarla sert ve rampa bizim bide çayır gelmiş haşmet verdi patiyi dif. kilidiyle bi 5 dönüm daha sürdüm bıraktım :)

Barış UZEL link=topic=79250.msg937883#msg937883 date=1416504662' Alıntı:
Kolay gelsin Şafak. Koca memlekette tavlı toprak yapışmayan pulluk ne zaman üretilecek acaba :D Ünlünün aynalar çamuru tam silmiyor demi :(
Sağol Barış,ne çamuru ya çamuru bırak kuru yerde bile toprak tutuyor :) toprak dostu tam

safak262 link=topic=79250.msg937884#msg937884 date=1416505062' Alıntı:
Sağol Barış,ne çamuru ya çamuru bırak kuru yerde bile toprak tutuyor :) toprak dostu tam
3 gün önce düz bilek 5li 13 ünlüyü bi deneyelim dedik tarlada 2 tur döndükten sonra pulluk greyder bıçağı gibi oldu aradan hiç toprak geçmiyo önüne geleni küreyip gidiyodu almaya niyetliydik vazgeçtik. Toprak tutmama konusunda turan iyi iş yapıyo tavlı yerde tarlayı sür pulluğu kaldır sonra pulluk tabağında saçını tar o derece temiz :D

Abi biz millet olarak marka olan şeyleri seviyoruz ama böle güzel iş yapan küçük markalarda var . bi bakın : ;) ;) özellikle şu alttaki 2 video cok hosunuza gidecektir cok güzel iş yapıyo.

https://www.youtube.com/watch?v=msWwsMIGVx0&list=UUK_9EHYn_MKMUE3Bujjo_GQ

https://www.youtube.com/watch?v=gevVDeCWLNc&list=UUK_9EHYn_MKMUE3Bujjo_GQ

https://www.facebook.com/video.php?v=318050195049530&set=vb.100005336551390&type=3

https://www.facebook.com/video.php?v=318049255049624&set=vb.100005336551390&type=3

ilkertetik link=topic=79250.msg937907#msg937907 date=1416506275' Alıntı:
aydın küçük marka değil yalnız ünlüden daha önce vardı bizim yörelerde aydın alpler..

volkanuzel link=topic=79250.msg937918#msg937918 date=1416507097' Alıntı:
pardon ozaman aydın yazınca aydın zannettim ben.

http://www.baskinziraat.com/Urunlerimiz.aspx

önce bende aydın gibi zannetim ama degilmiş .kalite konusunu bilemem ama yaptıgı iş güzel görünüyor face bi sürü video su var pullukların kulaklarıda camur felanda tutmuyo göründügü kadarı ile topragıda tam cevirip kapatıyo .ama tabi aydının topragıyla bizim pancar tarlasının topragı bir olurmu bilemem :D :D