Yanmar, Türkiye'de Yeni Traktör Fabrikası Açtı

Ekran Görüntüsü - 2023-10-02 09-13-42.png

Yanmar, Türkiye'nin Tarım Sektörüne Yatırım Yapıyor: Torbalı'da Yeni Traktör Fabrikası

Japon tarım makineleri üreticisi Yanmar, Türkiye'deki varlığını güçlendirmek ve üretim kapasitesini artırmak amacıyla İzmir'in Torbalı ilçesinde yeni bir traktör fabrikası açtı. Yanmar Turkey Makine AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kemal Erdoğan Shoshi, Türkiye'yi üretim, mühendislik ve lojistik üssü yapma hedeflerini açıkladı. Bu hamle, Yanmar'ın Türkiye'nin yanı sıra çevre coğrafyadaki tarım sektöründe önde gelen kuruluşlardan biri olma yolundaki kararlılığını vurguluyor.

Yanmar Türkiye: İlerleme ve Büyüme

Yanmar Türkiye, 2023 yılı itibarıyla 6 yılını geride bıraktı ve bu süre zarfında büyümeye devam etti. Tarım makineleri, enerji sistemleri, endüstriyel motorlar ve on-line makina kiralama platformu olan 'makinagetir.com' gibi farklı iş kollarında hizmet veren bir şirket olarak, Yanmar Türkiye, Türk tarımına ve sanayisine katkı sağlamak için çalışmalarını sürdürüyor.

Torbalı Üretim Tesisi: Traktör Üretim Kapasitesini Artırıyor

Yanmar'ın yeni yatırımı olan Torbalı Üretim Tesisi, Türkiye'deki traktör üretim kapasitesini büyük ölçüde artırıyor. Toplam 23 bin metrekarelik bir alana sahip olan bu tesiste, modern traktörlerin üretimi gerçekleştirilecek. Bu tesis, Türkiye'nin traktör pazarındaki payını artırmayı, ihracat hacmini büyütmeyi ve aynı zamanda istihdama önemli katkılar sağlamayı amaçlıyor.

Yanmar Türkiye'nin Hedefleri: Üretim, Mühendislik ve Lojistik Üssü

Yanmar Turkey Makine AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kemal Erdoğan Shoshi, açılış töreninde Türkiye'yi üretim, mühendislik ve lojistik üssü yapma hedeflerini açıkladı. Bu, Yanmar'ın Türkiye'deki stratejik önemini ve bölgedeki büyüme potansiyelini yansıtıyor.

Yanmar'ın Tarım Sektöründeki Rolü

Yanmar, tarım sektöründe dünya çapında tanınmış bir marka olarak bilinir. Tarım makineleri ve ekipmanları üretimi, şirketin temel uzmanlık alanlarından biridir. Yanmar'ın Türkiye'deki yatırımı, Türk çiftçilerine ve tarım sektörüne daha fazla destek sağlamayı amaçlıyor.

Yanmar'ın Torbalı'daki yeni traktör fabrikası, Türkiye'nin tarım sektörünün büyümesine ve gelişmesine katkıda bulunmayı hedefliyor. Bu yatırım, Türk tarımının geleceğine olan güvenin bir yansımasıdır ve Yanmar'ın Türkiye'yi bölgesel bir üretim üssü olarak görmesini yansıtan önemli bir adımdır. Yanmar'ın Türkiye'deki varlığı, hem yerel hem de uluslararası tarım sektörünün evrimine olumlu katkılarda bulunmaya devam edecektir.