Yapay Mera

Arkadaşlar internette kurak araziler cok yıllık için yapay mera tohumları var Ankara için eksek büyükbaş için faydalı olur mu? Yapay mera eken var mı dedikleri kadar verimli olur mu? Kolay gelsin

sulama imkanın varsa ot her türlü yetişir.
yoksa yağmur yağdığında yeşillenip, hazirandan eylüle kadar
sarı kuru bozkır olacaksa hiç uğraşma.
yapay mera için dönüm başına destekleme mevcut.
senin araştırman lazım... iyi tohum seçmek gerek.
bakımını iyi yapmak gerek, kök salıp piçlenme yapana kadar hayvan salmamalısın vs...

İnternette t.oglu tarımın sitesinde gördüm kuram arazilerde etkilidir diye belirtilmiş mart ayında 20 dönüm ekmek istiyorum 20 dönümde reygrass ekmek istiyorum 25 tane inek için. Sulama imkanım pek YÖK ama belki sondaj vurabilirim .
Niyetim kaba yemi kendim üretip maliyetidüsürmek zaten Arpa Bugday istenilen seviyede kazandır mıyor

İnternette t.oglu tarımın sitesinde gördüm kuram arazilerde etkilidir diye belirtilmiş mart ayında 20 dönüm ekmek istiyorum 20 dönümde reygrass ekmek istiyorum 25 tane inek için. Sulama imkanım pek YÖK ama belki sondaj vurabilirim .
Niyetim kaba yemi kendim üretip maliyetidüsürmek zaten Arpa Bugday istenilen seviyede kazandır mıyor

TORUNOĞLU firmasıyla ben de daha önce yazışmıştım, çayır-mera bitkileri ekimi hk. 30 dekarlık arazı için bana verilen cevap aşağıdaki gibidir.

Merhaba

Tarlanın yarısına Italian Ryegrasss diğer yarısına Çayır mera ekebilirsiniz.Çayır mera karışımımızın içerişinde 9 çeşit var.Her ikisi de ithal ve sertifikalıdır.Tarlayı 2-3 parçayı bölüp dönüşümlü olarak tarladan faydalanabilirsiniz. Her ikisini de ekerseniz dışardan karşılamanız gereken yem miktarını fazlasıyla düşürmüş olursunuz.Çayır meramızın içeriği şu şekildedir:

Çayır mera 5-6 yıllık uzun ömürlüdür.40-50 cm boya ulaşır. Suladıkça uzar.
Italian Ryegrass'ı silaj yapabilirsinzi, uygundur. 1 dekar yer bir büyükbaşa, 10 küçükbaşa yeterli gelir.

%20 Çok yıllık çim
%25 Kamışsı yumak
%10 Çayır kelp kuyruğu
%10 Domuz ayrığı
%10 Koyun yumağı
%5 Çayır üçgülü
%5 Ak üçgül
%5 Rizomlu kırmızı yumak
%5 Çayır salkım otu
%5 Bermuda grass

Ekim öncesi ve sonrasında istediğiniz her konuda telefon desteği sağlayabiliriz.Daha detaylı bilgi almak ve sipariş vermek için iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.
Selamlar Torunoğlu Tohumculuk
Cengiz TORUN
Tel: 0322 239 8808
GSM: 0532 266 4041
www.torunoglutohum.com

TORUNOĞLU firmasıyla ben de daha önce yazışmıştım, çayır-mera bitkileri ekimi hk. 30 dekarlık arazı için bana verilen cevap aşağıdaki gibidir.

Merhaba

Tarlanın yarısına Italian Ryegrasss diğer yarısına Çayır mera ekebilirsiniz.Çayır mera karışımımızın içerişinde 9 çeşit var.Her ikisi de ithal ve sertifikalıdır.Tarlayı 2-3 parçayı bölüp dönüşümlü olarak tarladan faydalanabilirsiniz. Her ikisini de ekerseniz dışardan karşılamanız gereken yem miktarını fazlasıyla düşürmüş olursunuz.Çayır meramızın içeriği şu şekildedir:

Çayır mera 5-6 yıllık uzun ömürlüdür.40-50 cm boya ulaşır. Suladıkça uzar.
Italian Ryegrass'ı silaj yapabilirsinzi, uygundur. 1 dekar yer bir büyükbaşa, 10 küçükbaşa yeterli gelir.

%20 Çok yıllık çim
%25 Kamışsı yumak
%10 Çayır kelp kuyruğu
%10 Domuz ayrığı
%10 Koyun yumağı
%5 Çayır üçgülü
%5 Ak üçgül
%5 Rizomlu kırmızı yumak
%5 Çayır salkım otu
%5 Bermuda grass

Ekim öncesi ve sonrasında istediğiniz her konuda telefon desteği sağlayabiliriz.Daha detaylı bilgi almak ve sipariş vermek için iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.
Selamlar Torunoğlu Tohumculuk
Cengiz TORUN
Tel: 0322 239 8808
GSM: 0532 266 4041
www.torunoglutohum.com

Merhaba

Konuştuğunuz mera cayır kural arazimi sulak arası için mi birde büyükbaş için hayvan bası ne kadar alan yeterliymiş konuşabildiniz mi?