Yardım BekLiyorum Yardım ustaLar

Evet arkadaşlar motor Tümosan 4050 sorun hidrolik beyni ,
Geçen sene hidrolik beyni hafiften yaşartma yaptı geçen ay ustaya götürdüm beyin yağ kaçırıyor diye beyin söküldü usta tanış tamir takimi 300 TL para verme dedi kendi imkanlarıyla yaptı gel gelelim pönömatik havalı Ekim makinası kullanıyorum 10 gündür ağır makina sürekli Ekim yapiyorum kaldır indir. Beyin yine yağ kaçırdı usta tamir takımı alacaksın dedi aldım taktik yine kacirirsa beyinde çatlak vardır dedi beyin 3500 TL civarı sıfır orjinal conta takımı aldım ve şuan yine yağ kaçırıyor 1 haftada 2 litre falan eksildi ,
Usta yağ kaçağı dipten olursa çatlak vardır diyor ama yağ kaçağı dipten değil ortadaki ayar düğmelerinin olduğu yerden geliyor ,,
Şimdi sıra sizde ?
IMG_20200414_152543.jpg
IMG_20200414_152614.jpg
IMG_20200414_152606.jpg

• Beğen
Tepkiler: YUSUFTUYLUOGLU
yağın nereden geldiğini tam olarak göremedim,
çokmu geliyor,
çatlak olması mümkün görünmüyor,
conta takımı ve aliminyum conta ile onarılacak bir durum.
ayrıntılı resim koyarsanız iyi olur,.
Yusuf usta parmaklarım la gösterdiğim iki tuş var biri hassasiyet ayarı diğeri hid. Kollarının hızlı inip kalkması ve kolu havada kilitlemesine yarıyor ,
Yağ kaçağı bu iki dugmeden geliyor bu iki düğme beyinin içine giriyor üzerlerinde 2 ser tane orlink var yani conta ,
Contalar azmi geliyor acaba basınca sıcaklığa dayanamiyorla mi acep halbuki komple beyin takım contasini servisten sıfır aldım taktım ama olmadı acaba bu contalarin daha etlisi kalın cinsi olsa iyimi olur arka kollarla ağır ekipman kullanmazsam kaçak pek olmuyor ,1 hafta mısır ve aycicegi ekimi yaptım 3 litre felan eksiltti
IMG_20200419_154623.jpg
IMG_20200419_154630.jpg

Yusuf usta parmaklarım la gösterdiğim iki tuş var biri hassasiyet ayarı diğeri hid. Kollarının hızlı inip kalkması ve kolu havada kilitlemesine yarıyor ,
Yağ kaçağı bu iki dugmeden geliyor bu iki düğme beyinin içine giriyor üzerlerinde 2 ser tane orlink var yani conta ,
Contalar azmi geliyor acaba basınca sıcaklığa dayanamiyorla mi acep halbuki komple beyin takım contasini servisten sıfır aldım taktım ama olmadı acaba bu contalarin daha etlisi kalın cinsi olsa iyimi olur arka kollarla ağır ekipman kullanmazsam kaçak pek olmuyor ,1 hafta mısır ve aycicegi ekimi yaptım 3 litre felan eksiltti Ekli dosyayı görüntüle 47554Ekli dosyayı görüntüle 47555
contacıdan,bir numara kalın ve sert olacak şekilde değiştir bakalım,
dediğim gibi, çatlak olsa hafif yüktede,yağ kaçırır.

Yusuf abinin dediğini yapmak problemi çözer catlak yoksa. Catlak varsa cekorapit yapıstıricısı ile yapıştır iceriden . Gecmis olsun.
İnşallah anca çatlak diyorlar bi göster nere çatlak yok anca belli olmuyor pudrayla buluyoruz diyorlar birde dipten gelmezse çatlak değildir diyor usta ee dipten gelmiyor zaten oda sasirttirdi en iyisi kendimiz deneme yaparak cozmek