yeni ahır için abonelik

Ahır ve ev işini inşaata gerek yok, çevreyi/doğayı kirletmemek açısından. Şimdi herşey Prefabrik yapılabiliyor. Elektrik işini de Güneş Enerjisi ile halledebilirsiniz. Güneş panellerini evin ve ağırın çatısına monte ederek. Ama yinede her ihtimale karşı (kapalı bulutlu havalar için) elektrik hattını yedek olarak çektirmekte fayda var.

Ahır ve ev işini inşaata gerek yok, çevreyi/doğayı kirletmemek açısından. Şimdi herşey Prefabrik yapılabiliyor. Elektrik işini de Güneş Enerjisi ile halledebilirsiniz. Güneş panellerini evin ve ağırın çatısına monte ederek. Ama yinede her ihtimale karşı (kapalı bulutlu havalar için) elektrik hattını yedek olarak çektirmekte fayda var.

hocam evet ama köyler mahalleye dönmüş konteynır dahi koydurmuyorlarmıs o yuzden masraf edip yorulmadan evvel arastırmak gerek yoksa siz haklısınız ama işte belediyeler taş koyuyormuş o yüzden forumda 2017de konteynır barınak olsun ahıl olsun izinsiz koyup sorun yasamayan var mıdır kanunda konteynırlar dahi yasak diyor.

Arkadaslar ankara nasil bilmem ama ben kirikkaleden su anda planli projeli koy ici arsada yaptiriyorum iki katli alt kati ihtiyac amacli ahir gosterdim ama depo olarak kullanacagim sizlere onerim oncelikle kucuk olarak bir yapi gosterin bunun en kolayi ev ona elektrik alin ondan sonra digerleri kolay devlet onunde ahir felan mandira felan cok zor en once lihkapa gidip arsayi olcturuyosun onunla gidip mimara gidiyorsun o sana tam 5 tane proje ciziyor mekanik statik vb uygun bi ucrete ondan sonra yapiya basliyorsun tabi projeye uyuyorsun biz de yarida kaldik para bitti ama en sonunda sigortali isci arayabilirler bakalim en sonda ne yapacagiz eger zorluk cikartirlarsa santiye elektrigi alacagiz

Koy disinda ise bence tarllaya elektrik almanin kolay yolu tarlaya su vurduracak gibi gosterip dsi basvuracaksin sonrada on metreden su cikti diye proje cizdireceksin dalgic ve hat icin bunlari dsi yonlendiriyor ve enerjisa bilgi veriyor ama elektrik direkleri yakin olmasi lazim birde kadastro yola cephe olmasi lazim