Yeni aldığım PALAZOĞLU 10 t

Ynt: Yeni aldığım PALAZOĞLU 10 t

hayırlı olsun...güle güle kullan...bence araba 10 degil 5 tonluk gibi...
römork satanlar hepimizi kandırıyor zaten tonaj konusunda...alırken bence metre küp olarak sorun derim...
mesela 1 metre küp 850 kg buğday olarak gecer..ortalaması tabiki...

Abi yeni romorkun hayirli olsun, sanirim yanlis pimle Damper kaldirmislar ondan burulmus, burada da oluyor küçük romorklara duzeltiyorlar sanayide srninkide düzelir tahminimce, ilaveler ile birlikte aldin degilmi ?

Umut abi slm lar... Yorumlarınızı okudum çok teşekkür ederim çok sağolun... Romorku yanlış pim takma sonucu yamultmuşlar çiftlikte ..ordan bana geçti bedelsiz olarak... Buralardan bir şase ustası buldum 2000 tl istiyor... Palazoğlu luyla irtibata geçtim sağolsunlar çok yardımcı oldular ...!!;(ne romorku geri alıp yenisi ni veriyo farkını ödemek şartıyla ne tamir yapıyo çok pahalıya çıkarmış nede bir yol gösteriyor !! Öyle kullan müşteri çıkarsa sunarız biz dedi bende çok yardımcı oldun sağol dedim kapattım!.. Gürşah römorkla konuştum umut abi tamir ve havuz kada yapıcak nakliye dahil 10 bin fiyat çekti ...;) yani bende anlamadım elimde 17 binliralık römork var ettiler hurda .. Son durum bu arkadaşlar...

agusta80 link=topic=73044.msg853447#msg853447 date=1393363420' Alıntı:
Umut abi slm lar... Yorumlarınızı okudum çok teşekkür ederim çok sağolun... Romorku yanlış pim takma sonucu yamultmuşlar çiftlikte ..ordan bana geçti bedelsiz olarak... Buralardan bir şase ustası buldum 2000 tl istiyor... Palazoğlu luyla irtibata geçtim sağolsunlar çok yardımcı oldular ...!!;(ne romorku geri alıp yenisi ni veriyo farkını ödemek şartıyla ne tamir yapıyo çok pahalıya çıkarmış nede bir yol gösteriyor !! Öyle kullan müşteri çıkarsa sunarız biz dedi bende çok yardımcı oldun sağol dedim kapattım!.. Gürşah römorkla konuştum umut abi tamir ve havuz kada yapıcak nakliye dahil 10 bin fiyat çekti ...;) yani bende anlamadım elimde 17 binliralık römork var ettiler hurda .. Son durum bu arkadaşlar...
geçmiş olsun osman abi.üzüldüm römorkuna yaw.demekki palazoğlu malının arkasında durmuyor ben bunu anladım.

römork şasesi hasar görünce yapılacak pek birşey kalmıyor gibi.Kesip parçalayıp düzeltmek bi römork yapmaktan kat kat daha zor.Yaparım diyen ustayada işi görüp ona göre para vermek lazım..

bende de aynı palazoğlu var 10 tonluk 3 tekeri birden olduğu yerde iniyodu boş iken 1 aydan fazla süre geçti 3 tane 0 lastik yolladılar tabi sorun giderilmedi sorun jantlarda çıktı sonra neyse zorla 3 tanede jant yolladılar da işimiz oldu

Alt şaseyi bükmesi ilginç üst daha ince görünüyor , üst düzgün görünüyor fotoda.
El işçiliği çok Osman bey onun için fabrika sahip çıkmaz komple yeni şase gönderse o da pahalı olur.
Bu şaseyi yamultan sistem tersten zorlama imkanı olsa doğrulturda, ama imkan, güzel sabitlemek gerek.
Diğer bir yol biz böyle yaparız , alt şase iyi bir ustada sökülüp üzeri okşijen ile kesilip temizlenecek .
Üzerindeki işe yarayacak parçalar çeki (arış) makas bağlantıları piston bağlantıları kesilecek .
Alt şase bir tek .. U ... demiri kalacak bu şekilde ya doğrultulacak pres ile ben tercih etmem.
Yada ..U .. demiri yenilenecek aynısı yeni demirden yapılacak .( yeniye içten destekte kaynatabilirsin)
Üzerine diğerinden sökülen çeki makas bağlantıları diğer bağlantılar ve çeki tekrar kaynatılacak, ben bunu tercih ederim.
Yada büyük pres bulabilirsen sökmeden bastrılabilir.