yeni aldığım td110 ve $akalak diskli mibzer

Ynt: yeni aldığım td110 ve $akalak diskli mibzer

mustafagursacli link=topic=57336.msg617506#msg617506 date=1343525204' Alıntı:
bizim makinaların kolları uzun abi zaten bir şey noksan olmayınca araştırma yapılmaz bilirsin ... sen Çorumda olsaydın Muharrem usta alpler pulluğun Z demirinden sana bir kol yaparsı ohh senelerce kullan tabi kaldırma kuvveti yarım ton azalırdı
Uzun kol burdada var mustafa bayiide takalim diyo herseyi gectik ben cebimdende taktirirm kolu uzatmak cozum olsa kolun uzamasi cozum degil kolun uzamasina bagli kaldirma kuvvetide arttirilacak yoksa bayiide fabrikada kolu degistirecek ben o sekilde bi cozumu kabul etmem neden dusurteyim kaldirma kuvvetini kolu uzatarak haksizmiyim cok kucuk bi problem gibi gozuksede aslinda cok buyuk problem

Ali SARAÇ link=topic=57336.msg617508#msg617508 date=1343525602' Alıntı:
Uzun kol burdada var mustafa bayiide takalim diyo herseyi gectik ben cebimdende taktirirm kolu uzatmak cozum olsa kolun uzamasi cozum degil kolun uzamasina bagli kaldirma kuvvetide arttirilacak yoksa bayiide fabrikada kolu degistirecek ben o sekilde bi cozumu kabul etmem neden dusurteyim kaldirma kuvvetini kolu uzatarak haksizmiyim cok kucuk bi problem gibi gozuksede aslinda cok buyuk problem
nh yi nh yapan hidroliğidir eğer ayarlanmassa yapılacak çokta bir şey yok bir şey diyemem

Valla bayii gel cozulene kadar sana traktor vereyim diyor adamin yapacagi bisey yok fabrika kesinlikle sorun yok aletler sorunlu diyor sanayi ustalarinin yaptigi aletlere eyeallah sorunlu olabilir dedimde digerlerini bende kabul etmiyorum tekere degmeyen aletlerlede cok rahat calistigim soylenemez surguyu yabi tapani cekmiyo koca 110 motor cunku toprak tekeri ziplatiyo oldugu yerde bu traktoru almis insanlar henuz problem yasamamis olabilirler ama kol olculeri ayniysa onlarda yasayacaklar diye dusunuyorum bi problem var cunku

Ali SARAÇ link=topic=57336.msg617507#msg617507 date=1343525225' Alıntı:
Traktor bayiideydi begendik aldik lastik falan belirlemedik standarti buymus
kardeş ben azda olsa bir tahminde bulunayım ozaman
genelde bayiler fabrikadan siparişle traktör istiyor isterkende genelde marka ve modele göre traktörün standart fabrika çıkışı 1 bazen 2 bazende 3 lastik opsiyonu olabiliyor
senin traktör bir ihtimalde olsa bayiye bir müşterinin pazarlık yapıp sipariş vermesiyle gelmiştir sipariş verirkende yanlış bir seçim yapmış olabilir müşteri ve bu nasılsa 110 beygir buna en büyük lastik bile olur nasılsa güçlü çekişini azaltmaz der malum bizim millet herşeyin büyügünü sever :D
daha sonra bir ihtimal pazarlık bozulunca traktör bayide yanlış lastikle kalmıştır onuda sen almışsın gibi

bir ihtimalde yine aynı şekil bir müşteri pazarlık yapar bayi fabrikaya sipariş verir normal standart lastik lerden

traktör gelincede lastik ebatını begenmez bu küçükmüş inceymiş kalınmış vsvs gibi bahaneler üretip almaktan vazzgeçer bunu gören bayide elinde nasılsa herbayide bolmiktarda lastik ve jant oldugu için müşteri diger lastigi begenmedi şuan büyük alstik takalım demiştir ve servise fabrikaya falan yani bilenlere sormadan kafasına göre degiştirmiştir jantı ve lastigi

bunlar olmuş yaşanmış şeyler
benim traktörümdede oldu td65d dt deilk gelen lastik kalındı bizde fabrikadan tekrar istesek zaman geçerdiye ellerindeki traktörü aldık adamlarda lastik ve jant boldu hemen degiştirdiler

birde dediign gibi kolalrı sen yenisiyle degiştirsen daha uzununu taksan busefer hidrolikte kaldırma kapasitesi düşecek güç kaybı olacak oda kötü
ama ben şuan dikkat ettim mibzerde nerdeyse her marka traktör de aynı sıkıntı var bende gmg (güngörün yan kolu) marka mibzer var 3 traktörümede taktım ne ayar yapabiliyorz ne başka bişey mesafe çok yakın sonra bir aparat verdi mibzer aldıgımız yer
biz bayi aracılıgıyla isteyince üreten firma yolladı nerdeyse 20cm falan arttı aradaki boşluk
hatta o 2 parça aparatı takmadan önce mibzer td65d dtde takılıyken hidroligi kaldırdım dügmeyle ve azdaha çamurluklar parçalanıyordu çatırtıyı duydugum anda indirdim hidroligi ufak çiziklerle kurtardım :D
bence mibzerine o aparatı almanı tavsiye ederim
tabi diger alet ve ekipmanlarda durum nasıl olur onu bilmiyorum

inşallah tüm sorun düzelir traktöründe

Eywallah saolasin tum td110larin jantlari 38 lastik ebati degisebilir bizde istedigimiz lastigi taktiriyodukta bendeli ve satilmis tum 110luklar 38 jantmis bolge mudurunun soyledigi bu insallah cozulur bende bu traktoru kullanmayi cok istiyorum begendikte aldik kollari olcmek hic aklliza gelmedi bileydik kollari olcerde alirdik

Inşallah sorunun tez zamanda çözülür kardeş bizde 110 erkunt aldık daha işe koşmadık inşallah bi karşılaşmayız. 2004 yılında mf 3105 2004 yılında aldık 0 oda ilk alındığı zamanlar biraz üzmüştü bizi ali kardeş motorun şanzımanı motora tutan cıvatalar gevşiyordu bir keresinde motor ortadan ikiye bölünecekti ilk fark ettiğimizde sonra gide gele düzeltiler işi sonra 8 yıl kullandık tık demedi o kadar motor kullandım onun kadar sağlanını görmedim satarken içim acıdı o şekil yani senin sorunlarınada nh en yakın zamanda çözecek tır eminim köklü firma çünkü

Adanali kardesim iyi niuetlerin icin saol sorun oldugunu kabul etseler traktoru degistirirler nh sorun cozerde sorun oldugunu kabul etmiyolar bide traktor yakinindaysa tam kalkikken bi olcermisin tekerle aradaki mesafeyi dana goze bi pim yada demir takip merak ediyorum tum 38 jantlarda 7 cm eger iyleyse gercekten sorunu aletlerimde ariyacam

Ali SARAÇ link=topic=57336.msg617495#msg617495 date=1343518201' Alıntı:
Bide forumdaki arkadaslardan bisey rica ediyorum 38 jant traktoru olup tekerlegin bittigi yer ile hidrolik kolunun dana gozu arasindaki mesafeyi kollar tam kalkikken olcup paylasabilier mi Benim traktorde bu mesafe 7 cm

Ali kardeşim ölçerdim ne desen yapardım ama traktörle aramda 80 km var istersen numaranı bana özelden gönder ben traktörün yanına gidince seni arayayım elinden geleni yapmak isterim kardeşim sonuçta hepimiz çiftçiyiz dostuz kardeşim bide şöyle bir durum var 38 jant 3105 mf 8 yıl kullandık ister ithal makina ister sanayi malı böyle bir sorunla karşılaşmadık.

memati_06 link=topic=57336.msg617521#msg617521 date=1343546693' Alıntı:
hayırlı olsun kardeş bizde td 95 i aldığımızda aynı sorun vardı tırmık [barana] takınca tekere değiyordu kollar kancalı değil düzdü bizde onları kesip ucuna kanca kaynattık 5 cm uzadı sorun çözüldü
O sekilde bende bayiide cozecek ama kaldirma kapasitesi dusecek diye yapmiyor yaptirmiyorum o kadar para istiyolarsa bunun hesabini dogru yapacaklar musterisini uzmucekler potansiyel musterilerinide dusundurmiceler alalim mi almiyalim mi diye ben buraya yaziyorum ki alacak olanlar dikkat etsin almis olanlarda bi incelesin dedigim sorunu kucuk bi problem gibi gozuksede aslinda buyuk bi problem benim gorusum

Ali SARAÇ link=topic=57336.msg617524#msg617524 date=1343547187' Alıntı:
O sekilde bende bayiide cozecek ama kaldirma kapasitesi dusecek diye yapmiyor yaptirmiyorum o kadar para istiyolarsa bunun hesabini dogru yapacaklar musterisini uzmucekler potansiyel musterilerinide dusundurmiceler alalim mi almiyalim mi diye ben buraya yaziyorum ki alacak olanlar dikkat etsin almis olanlarda bi incelesin dedigim sorunu kucuk bi problem gibi gozuksede aslinda buyuk bi problem benim gorusum
bence uzattır hidrolik kollarını.kaldırma kapasitesi biraz olsun düşsün zaten o kapasitenin tamamını kullanacak değilsin ya.sorun hallolur.