yeni aldığımız TD 90 D

Ynt: yeni aldığımız TD 90 D

nh_fıat link=topic=41562.msg390105#msg390105 date=1303921707' Alıntı:
burda 1 tane bile valtra yok köyde toplasan 30 traktör anca çıkar en fazla 15 tanesi yeni dir 10 tanesi nh
valtra piyasası yok bişeyi yok sitede kaç defa dek geldim çok yakıyo yok bilmem ne ..sizn köyde 9 tane valtra var ama burda 1 tane bile yok ama sizin köyde yin nh varmış adam kullanmayı bilmiyosa biz napalım o kadar kullanan var hiç biri demiyorda çok yakıyor diede 3 5 adam çok yakıo diyincemi çok yakıo
bu kadar vatandaş nh kullanıyor gerizekalımıda kullanıyorr o zmn herkez valtraya döner çifçide biliyor kimin ne oldunu herkezin aklı var isteyen istedini alır mis gibide kullanır sen valtrayla nhnin servisini bir tutabiliyomuusn ??

evet tutuyorum ben aradıgında 15-20 dk de benim yanımda veya tarlaya geliyor 15 km lik yoldan nh motormu burak allahını demişsinki 3-5 adam çok yakıyo diyincemi çok yakıyo diosun bide sitede çok yakıyor diyorsun o zaman devlet çiflişgindeki adamlar neden valtra yı tercih ediyorda nh yi tercih etmiyor sen onu söyle nh artık bitti
bir sürü traktör çıktı

XxXEsinti66 link=topic=41562.msg390122#msg390122 date=1303922343' Alıntı:
evet tutuyorum ben aradıgında 15-20 dk de benim yanımda veya tarlaya geliyor 15 km lik yoldan nh motormu burak allahını demişsinki 3-5 adam çok yakıyo diyincemi çok yakıyo diosun bide sitede çok yakıyor diyorsun o zaman devlet çiflişgindeki adamlar neden valtra yı tercih ediyorda nh yi tercih etmiyor sen onu söyle nh artık bitti
bir sürü traktör çıktı
nh motormu burak allahını demişsinki 3-5 adam çok yakıyo diyincemi çok yakıyo diosun-- bunu kim yazdı hiç bişe anlamadım...
bırak bu işleri ya sitede herkez biliyo nhnin servisinin kalitesini burdada tarlaya geliyorlar arızayı halletip kimsenin haberi bile olmuyo ... bu heryerdede böle ama valtranın öle değil.. burda valtra tarlaya gelcek he zuha-*-s
beni bağlamaz devlet çiftliği bnm için önemli olan vatandaş asıl sen benm sorduğum soruya cvp ver o kadar insan nh kullanıyorda boşunamı çok yakmıyo diyolar
nh kullananların %01 çok yakıyor diyor ama valtranın %40 veeya daha fazlası çok yakıyor diyor ..
1 sürü traktör çıktı demişin nh yle ne alakası var 1 sürü çıkıyorda ne oluyor nh her zmn devam ediyor bayiye gelen traktör öbürgün yok ..
senin sorduğun soruların hepsine cvp yazıyorm ama sen hepsine cvp vermedn brıakıyorsun.....

XxXEsinti66 link=topic=41562.msg390037#msg390037 date=1303916051' Alıntı:
bizim köyde 8-9 tane valtra var 88 hp den tut 130-140 hp ye kadar ama nh bi t5060 var bi td85 bide td95 bizim köydekiler anladı artık nh nin çok yaktıgını herkes adamın tl100 a sı vardı 2008 model adam kaç milyara aldı 2. el 150-200 saat kullandı geri verdi çok çok yakıyor diye jd 6330 aldı bide td95 i var onuda çok yakıyor diye satıp jd 6330 alacak adam soruyorlar nh tl100a mı valtra a95 mi adam a95 diyor td 95 mi a95 mi diyorlar td 95 a95 in yanına gelemez diyor adam zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s ;D
begenirsin yada begenmezsin, ama kimsenin malina yaramaz diyemezsin. biz paramizin delisiyiz ve gittik NH aldik, varmi ötesi, cok yakiyor, cekmiyor, kapiya bile konmaz, ama para bizim gardas, neydecen satsak yari parasini verip valtrami aldiracan...

satocan58 link=topic=41562.msg390155#msg390155 date=1303924145' Alıntı:
begenirsin yada begenmezsin, ama kimsenin malina yaramaz diyemezsin. biz paramizin delisiyiz ve gittik NH aldik, varmi ötesi, cok yakiyor, cekmiyor, kapiya bile konmaz, ama para bizim gardas, neydecen satsak yari parasini verip valtrami aldiracan...
kim tutar abi seni yaa :D :D alk-*s güçç*-*

nh_fıat link=topic=41562.msg390139#msg390139 date=1303923377' Alıntı:
nh motormu burak allahını demişsinki 3-5 adam çok yakıyo diyincemi çok yakıyo diosun-- bunu kim yazdı hiç bişe anlamadım...
bırak bu işleri ya sitede herkez biliyo nhnin servisinin kalitesini burdada tarlaya geliyorlar arızayı halletip kimsenin haberi bile olmuyo ... bu heryerdede böle ama valtranın öle değil.. burda valtra tarlaya gelcek he zuha-*-s
beni bağlamaz devlet çiftliği bnm için önemli olan vatandaş asıl sen benm sorduğum soruya cvp ver o kadar insan nh kullanıyorda boşunamı çok yakmıyo diyolar
nh kullananların %01 çok yakıyor diyor ama valtranın %40 veeya daha fazlası çok yakıyor diyor ..
1 sürü traktör çıktı demişin nh yle ne alakası var 1 sürü çıkıyorda ne oluyor nh her zmn devam ediyor bayiye gelen traktör öbürgün yok ..
senin sorduğun soruların hepsine cvp yazıyorm ama sen hepsine cvp vermedn brıakıyorsun.....

kardeş ben bazı sprularına bu konu uzayıp gitmesin diye cvp vermiyorum neyse senin motorun senin olsun benim motorumda benim ok-*-s anlş-*s
satocan58 link=topic=41562.msg390155#msg390155 date=1303924145' Alıntı:

klasik nh taraftarı haklısın kardeş nh iyi motor ok-*-s

XxXEsinti66 link=topic=41562.msg390668#msg390668 date=1303998079' Alıntı:
kardeş ben bazı sprularına bu konu uzayıp gitmesin diye cvp vermiyorum neyse senin motorun senin olsun benim motorumda benim ok-*-s anlş-*s
evt nh çok iyi motor tabi daha iyilerde var onlarda bilinyor ztn
anlş-*s :)

XxXEsinti66 link=topic=41562.msg390668#msg390668 date=1303998079' Alıntı:
Valla taraftar olacak bisey yok. Koc emmimin oglu degil sonucta. Seninde isvecliler degildir. Ama millet dünya para saymis almis, gayette memnun ama daha 19 yasinda bi adam gelmis yok oda moturmu yok buda bilmem nemi. Sen hic kendi parani kazanip onunla bisey aldinmi. Babadan alinan harclikla arasinda o kadar fark varki kazanmaya baslayinca anlarsin. SImdi deme bende calisiyom tarlada bilmem nerde diye, o ayri o ayri. Onun icin yorumlara dikkat et biraz. Adam atmis resmi, hosuna gitmedimi bak gec...

öncelikle hayırlı uğurlu olsun allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin kardeşim.biz iki sene önce değiştirdik traktörümüzü mf 285 vardı .20 yıl koştuk traktörü tek rektifiye ve iki lastik değişimi ile sattık.alırken bütün traktörleri inceledim.fuarlarda ve tarla denemelerinde kullndım.servisine yedek parçasına,fiyatına baktım.sonra bizim traktörü kaça alacaklar ona baktım.traktörlerin kabin içi ve kullanım kolaylığını inceledim.arka kollar ve hidrolik kapasitelerini kuyruk mili gibi herşeyine baktım kendime ve arazimin boyutuna göre belirlediğim on kritere 1 den 5 e kadar puan verdim.sonuçta bana göre yaptığım derecelendirmede en uygun traktör olduğuna inandığım case jxu 105 aldım.şunu gördüm artık eskisi gibi çok kötü diyebileceğin traktör yok.herkesin kesesine ve ihtiyacına göre traktör var.ayrıca kimsenin kimsenin malını kötülemeyede hakkı yok seninki kötü benimki iyi meselesi değil ayrıca bu .birde hala bizim halkımızda nedense komşunun aldığı malda gözü kalanlar var.birbirimizden alıp veremediğimiz nedir arkadaşlar.neden bu çekememezlik hasetlik

tsakalli link=topic=41562.msg390958#msg390958 date=1304020592' Alıntı:
öncelikle hayırlı uğurlu olsun allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin kardeşim.biz iki sene önce değiştirdik traktörümüzü mf 285 vardı .20 yıl koştuk traktörü tek rektifiye ve iki lastik değişimi ile sattık.alırken bütün traktörleri inceledim.fuarlarda ve tarla denemelerinde kullndım.servisine yedek parçasına,fiyatına baktım.sonra bizim traktörü kaça alacaklar ona baktım.traktörlerin kabin içi ve kullanım kolaylığını inceledim.arka kollar ve hidrolik kapasitelerini kuyruk mili gibi herşeyine baktım kendime ve arazimin boyutuna göre belirlediğim on kritere 1 den 5 e kadar puan verdim.sonuçta bana göre yaptığım derecelendirmede en uygun traktör olduğuna inandığım case jxu 105 aldım.şunu gördüm artık eskisi gibi çok kötü diyebileceğin traktör yok.herkesin kesesine ve ihtiyacına göre traktör var.ayrıca kimsenin kimsenin malını kötülemeyede hakkı yok seninki kötü benimki iyi meselesi değil ayrıca bu .birde hala bizim halkımızda nedense komşunun aldığı malda gözü kalanlar var.birbirimizden alıp veremediğimiz nedir arkadaşlar.neden bu çekememezlik hasetlik

eyvallah sağolasın , dediğin doğru herkez malını gosteriş için değil ekmek parasına alıyor ama yinede Allah CC herkeze hayırlı mallar nasip etsin.

Allaha emanet olun.