Yeni bir gresörlük çeşidi yağ kaçaklarına son

Arkadaşlar bu ürün kilitlemeli gresörlük olarak geçiyor biraz pahalı ama gayet kullanışlı

Resimler ve ekler

• IMG_20210120_012313.png
    IMG_20210120_012313.png
    1 MB · Görüntüleme: 374
Ekli dosyayı görüntüle 57122ben buna bakmistim ama bazi yerlere girmez sizinki daha kullanisli dedigin sitede 252 tl ve stokta yok diyor
Arkadaşım bu senin baktığını kayınçomda almak istedi ama ölçüleri farklı sipariş verirken dikkat et 1/10 ölçüsünde olmalı o senin baktığın 1/8 ve gres bağlama aparatına uymaz 1/10 ların fiyatı dahada pahalı

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Yaşar Akgün
Bozuk uçlar yüzünden çoğu makineyi tek kişi yağlayamıyorum. Kilitlemeli modellerden izeltaş vb firma üretim yapsa keşke,güvenip alırdık .

amazonun sitesine baktım,en cok satan gres ucu olarak lockNlube diye bir marka görünüyor $29.95 + $14.36 türkiyeye gönderim bedeli yazmışlar 45 $ gibi bir para 336 tl yapıyor....

Aslında gres pompaları tek elle kullanmaya uygun üretilse bu ihtiyacı büyük derecede ortadan kaldırır. 416FZc7nHJL._AC_.jpg

Son düzenleme:
Bozuk uçlar yüzünden çoğu makineyi tek kişi yağlayamıyorum. Kilitlemeli modellerden izeltaş vb firma üretim yapsa keşke,güvenip alırdık .

amazonun sitesine baktım,en cok satan gres ucu olarak lockNlube diye bir marka görünüyor $29.95 + $14.36 türkiyeye gönderim bedeli yazmışlar 45 $ gibi bir para 336 tl yapıyor....

Aslında gres pompaları tek elle kullanmaya uygun üretilse bu ihtiyacı büyük derecede ortadan kaldırır. Ekli dosyayı görüntüle 57123
İzeltaş zaten artık bir çok takımı çinde yaptırıyormuş diye duydum ama ne derece doğrudur bilemem. Yanlız bildiğim bir şey var çok fazla kendilerini geliştirmiyorlar.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci34
İzeltaş zaten artık bir çok takımı çinde yaptırıyormuş diye duydum ama ne derece doğrudur bilemem. Yanlız bildiğim bir şey var çok fazla kendilerini geliştirmiyorlar.
Yukarıda paylaştığım kaliteli alman markalarının fiyatları ortada hocam,bizim dünyadaki diğer çiftçilerle aynı ürünleri kullanıcak alım gücümüz yok. İzeltaştan kullandığım anahtar-pense vs şeylerden çok memnunum hiçbiri yarı yolda bırakmadı en azından yerli olarak kaliteli bir seçeneğimiz var.

Belki cırcır lokma-havalısı vs varsa onlar başka yerde üretiliyordur bilmiyorum. Bu sektörün kralları dewalt-lincoln otomatik yağlama vs vs ama... 🥶

Mato idi galiba, bizim kullandığımız başlıkta kaçırma olmuyor. Ama çıkarmak bir mesele. Gerçi onun yöntemi de doğrudan çekmek yerine sağa sola yatırmak. Öyle yapınca bırakıyor. Bir de gresörlüğün etrafında pislik varsa başlığın yaylarını engelleyebiliyor, o zaman kaçırma yapar. Kaçırdığı zaman başlığı lastik veya tahtaya vurarak tırnakları serbestleştirirseniz sorun olmaz.
Tüm bunları niye yazıyorum, çünkü kilitliler çok pahalı :D İdare edeceğiz artık.

Bende izeltaşın var 2 sene gidiyor bir tanesi pek değiştirdiğim birsey değil. O kadarda biçer balya makinesi yağlarım bir sıkıntı yasamadım. Her uçta sertlik ayarı var çok sıkarsanız bırakmaz çok gevsek olursada kaçırır. Gresörlüklerin ucunda bir miktar yağ bırakın göze toz girmesin. Toz girip kilitlenirsede ucu sivri bişeyle bilyayı dürtün olmadı balata spreyi sıkın açılıyor.