Yeni çiftliğimizin inşaatı bitti ve taşındık...

Ynt: Yeni çiftliğimizin inşaatı bitti ve taşındık...

Hayırlı olsun Maşallah güzel ve oldukça madern bir çiflik yapmışsınız hayvanlarınızda güzeller Maşallah,paylaşım için teşekkürler.

malkaralı_yusuf link=topic=57000.msg612223#msg612223 date=1341395714' Alıntı:
Hayırlı olsun, çok güzel hayvanlar maaşallah. 0 FAİZLİ KREDİ için izlediğin yolu anlatır mısın? Ve kaç yl vadeli?

Ziraat bankasının 7 yıl vadeli 0 faizli kredisi. İlk 2 yıl ödemesiz sonra 5 eşit taksitte ödemeli.
Hatırladığım kadarıyla Ekim 2011 de yer seçim raporu aldım. Projeleri çizdirdim. Sonra fizibilite raporu yani bankanın istediği proje raporu hazırlattım. Bankaya bunları verdim. Talep ettiğim miktara göre istedikleri ipotekleri verdim. Ve kredi onaylandı.
Kabaca yaptıklarım bunlardı.

Kredi olayını ben anlatayım. Ama şu bir gerçek. Senin uğraşmaman için yüksek yerlerden torpilin olacak. Aşamalar ise;

* Kaç paralık kredi kullanacaksan %50 fazlası ipotek göstereceksin.
* Tüm planı projeyi uygun biçimde çizdireceksin.
* Yaptıracağın ahırın maliyetinin % 25 ini bankaya peşin yatıracaksın.
* Alacağın hayvanlar sigortaya ve krediye uygun olacak.
* Veteriner sgorta yapacak.
* Alacağın hayvanların parasının % 25 ini banlaya peşin yatıracaksın.
* Tüm bunlar olduktan sonra seni sıraya alacaklar ve onay bekleyeceksin.
* Eğer çıkarsa sorun yok. Olmadı da kazara çıkmadı paralarını alırsın geri.

simentalci link=topic=57000.msg612481#msg612481 date=1341433858' Alıntı:
Ziraat bankasının 7 yıl vadeli 0 faizli kredisi. İlk 2 yıl ödemesiz sonra 5 eşit taksitte ödemeli.
Hatırladığım kadarıyla Ekim 2011 de yer seçim raporu aldım. Projeleri çizdirdim. Sonra fizibilite raporu yani bankanın istediği proje raporu hazırlattım. Bankaya bunları verdim. Talep ettiğim miktara göre istedikleri ipotekleri verdim. Ve kredi onaylandı.
Kabaca yaptıklarım bunlardı.
Teşekkürler, teşkilet geniş, 400 bin bana göre büyük rakam. Ben daha küçük başlamayı düşünüyorum, genişletmeye müsait planlarla. 6 dönüm köyün bitişiği bir yerim oldu miras sonrası. Bakalım yavaş yavaş ne yapabilirsem artık.
doganbey1 link=topic=57000.msg612493#msg612493 date=1341438393' Alıntı:
Kredi olayını ben anlatayım. Ama şu bir gerçek. Senin uğraşmaman için yüksek yerlerden torpilin olacak. Aşamalar ise;

Doğancan, uzun işlemler var gibi görünüyor. Şimdi hiç enerjim yok, miras görüşmeleri stresli geçti. İleride Levent Abi ile buluşup ne yapıp yapamayacağıma karar vereceğim, bir de amcamoğlu var beni destekleyen köyde. Bakacak adam sorunu sermaye sorunu zaman sorunu işin olumsuzlukları.

Hayırlı olsun, ancak eklediğiniz resimler çok fazla birşey ifade etmiyor açıkçası, eğer bir çekinceniz ve sakıncası yoksa biraz daha detaylı ve kapsamlı resimler ve bilgi eklerseniz çok iyi olur
, örneğin sütü nereye veriyorsunuz?
rasyonu nasıl hazırlıyorsunuz?
yem karma işini hangi makine ve ekipmanlarla yapıyorsunuz?
sağımhane sistemi tam olarak nasıl işliyor?

burdaki çoğu kişi böyle işletmeler yaptırmak istiyor bizleri aydınlatmış ve fikir vermiş olursunuz

saygılar bol kazançlar...

kospir link=topic=57000.msg612602#msg612602 date=1341484037' Alıntı:
Hayırlı olsun, ancak eklediğiniz resimler çok fazla birşey ifade etmiyor açıkçası, eğer bir çekinceniz ve sakıncası yoksa biraz daha detaylı ve kapsamlı resimler ve bilgi eklerseniz çok iyi olur
, örneğin sütü nereye veriyorsunuz?
rasyonu nasıl hazırlıyorsunuz?
yem karma işini hangi makine ve ekipmanlarla yapıyorsunuz?
sağımhane sistemi tam olarak nasıl işliyor?

burdaki çoğu kişi böyle işletmeler yaptırmak istiyor bizleri aydınlatmış ve fikir vermiş olursunuz

saygılar bol kazançlar...

Detaylı resimleri en kısa zamanda paylaşırım tabii ki.
Paylaşarak biryerlere varılır. Herkesin birbirinden öğreneceği şeyler var.

malkaralı_yusuf link=topic=57000.msg612573#msg612573 date=1341478593' Alıntı:
Teşekkürler, teşkilet geniş, 400 bin bana göre büyük rakam. Ben daha küçük başlamayı düşünüyorum, genişletmeye müsait planlarla. 6 dönüm köyün bitişiği bir yerim oldu miras sonrası. Bakalım yavaş yavaş ne yapabilirsem artık.Doğancan, uzun işlemler var gibi görünüyor. Şimdi hiç enerjim yok, miras görüşmeleri stresli geçti. İleride Levent Abi ile buluşup ne yapıp yapamayacağıma karar vereceğim, bir de amcamoğlu var beni destekleyen köyde. Bakacak adam sorunu sermaye sorunu zaman sorunu işin olumsuzlukları.
Vallaha abi bende senin gibiyim. Hep olumsuzluk hep olumsuzluk nereye kadar anlamış değilim açıkçası. :(

doganbey1 link=topic=57000.msg612493#msg612493 date=1341438393' Alıntı:

Geçen yıl ben alırken bu kadar ağır değildi şartlar. Sanırım sonradan biraz daha zorlaştırdılar. Vermiyoruz gibi bişey olmuş bu resmen. :)Bankaya peşin hiçbirşey yatırmadım.Sadece %25 ' ini öz sermayemle yapacağımı taahhüt ettim.

Sağımhane 2x5 Kurtsan. Sağımhanenin, doğumhanenin, gübre kanalı ve çukurunun, gezinti alanının resimlerini çekip detaylı olarak paylaşırım birkaç gün içinde. Şimdilik olan resimleri ekledim.

• Beğen
Tepkiler: ersinbag