Yeni ekipmanlarımız hayrlı olur inşallah

2. El aldığımız Toprak İşleme Ekipmanlarımız.
Alpler 4 Sokullu 12 numara kulaklı 12-14-16 ayarlı dönerli pulluğumuz. Daha kullanmak nasip olmadı, ayarını bile yapmayı bilmiyoruz :)
IMG-20191017-WA0014.jpg
IMG-20191017-WA0012.jpg
IMG_20191026_083029.jpg

Özdöken 56cm-22 diskli ağır tip Goblemiz. 55 lik case de kullanıyoruz :)
IMG-20191017-WA0005.jpg
IMG_20191026_082852.jpg
IMG-20191017-WA0003.jpg

2 ekipmanıda 0 almış olsak değil 22bin, 52 bine bile alamazdık :) tarlada sınır komşusu olduğumuz birinden aldık. gobleyi zaten emanete 2 yıldır kullanıyorduk bildiğimiz malzeme, Pullukta sürümde yaparken genelde denk geliyoruz pulluğun yaptığı işi biliyorduk görüyorduk, arkadaşta çifçiliği bırakınca işimize yarayanı aldık.
İyi dilekte bulunan herkese çok teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: okan
2. El aldığımız Toprak İşleme Ekipmanlarımız.
Alpler 4 Sokullu 12 numara kulaklı 12-14-16 ayarlı dönerli pulluğumuz. Daha kullanmak nasip olmadı, ayarını bile yapmayı bilmiyoruz :)
Ekli dosyayı görüntüle 42022Ekli dosyayı görüntüle 42023Ekli dosyayı görüntüle 42020
Özdöken 56cm-22 diskli ağır tip Goblemiz. 55 lik case de kullanıyoruz :)Ekli dosyayı görüntüle 42027Ekli dosyayı görüntüle 42026Ekli dosyayı görüntüle 42028
Hayırlı olsun. Kazasız belasız, bereketli işlerde kullanın.

• Beğen
Tepkiler: Looper
Hayırlı olsun 55 case pulluğu iyi çekiyor güzel denk gelmiş ikisi
case çekmeye çekiyorda bilmiyorum ayarınımı yapamadık, ne yaptıksa 1. kulak pulluk çukurundan geliyor arka tarafı dar geldiği için, böylede olunca da traktör akrep gibi gidiyor, anlayamadık gitti. Pulluğu aldığımız arkadaş sürüm yapacağınız zaman çağırın beraber ayar yapalım dedi, zaten dönerliyide tümosanda kullanacaz çokta maceraya gerek yok yeterince yükleniyoruz zaten garibime dönerli pulluğuda çekmeyiversin :)

2 ekipmanıda 0 almış olsak değil 22bin, 52 bine bile alamazdık :) tarlada sınır komşusu olduğumuz birinden aldık. gobleyi zaten emanete 2 yıldır kullanıyorduk bildiğimiz malzeme, Pullukta sürümde yaparken genelde denk geliyoruz pulluğun yaptığı işi biliyorduk görüyorduk, arkadaşta çifçiliği bırakınca işimize yarayanı aldık.
İyi dilekte bulunan herkese çok teşekkür ederim.
Bu pulluğu hangi motor çekecek hocam 14 numara galiba

• Beğen
Birden fazla alıntı işini pek beceremiyorum o yüzden tek kalemde iyi dileklerde bulunan herkese teşekkür ediyorum. Daha iyileri tüm çiftçi kardeşlerimize nasip olsun.
Bu pulluğu 85-80 tümosan traktörümüzde kullanacaz. Ama dediğim gibi 1. kulağın bu pulluk çukurundan gitme olayı bizim ayarı beceremediğimizden mi yoksa benim dediğim gibi arka düzenin dar geldiği için mi onu pulluğu aldığımız eleman ile ayar yapınca belli olacak.
Zaten sürüm olacak olursa (bizim buralar donucu kum pulluk geçmiyor) pulluk videosu atacam inşallah.

Birden fazla alıntı işini pek beceremiyorum o yüzden tek kalemde iyi dileklerde bulunan herkese teşekkür ediyorum. Daha iyileri tüm çiftçi kardeşlerimize nasip olsun.
Bu pulluğu 85-80 tümosan traktörümüzde kullanacaz. Ama dediğim gibi 1. kulağın bu pulluk çukurundan gitme olayı bizim ayarı beceremediğimizden mi yoksa benim dediğim gibi arka düzenin dar geldiği için mi onu pulluğu aldığımız eleman ile ayar yapınca belli olacak.
Zaten sürüm olacak olursa (bizim buralar donucu kum pulluk geçmiyor) pulluk videosu atacam inşallah.
Alplerin dönerli pulluk ayarlama klavuzu var işinize yarayabilir. Birde MEB'in yayınlamış olduğu kitap var onu da ekliyorum

Resimler ve ekler

• alpler_dönerli_pulluk_kullanma klavuzu.pdf
    2.6 MB · Görüntüleme: 21
  • toprak_isleme_alet_mak_ayarlarivekullanilmasi.pdf
    2.9 MB · Görüntüleme: 22
  • Beğen