yeni erkuntlar nerede kaldıııııı!!!!!!!!

Ynt: yeni erkuntlar nerede kaldıııııı!!!!!!!!

bir iki ay öncesine kadar burdada böyleydi erkunt bayi şimdi yine anlaşmadan daha kapısının önüne götürüyor :) bizim komşu traktör değiştirmeye karar verdi erkunta gitmiş sormaya incelemeye akşam üstü traktörü kapısının önüne getirdiler bıraktılar adamda istemedi erkunt 1 hafta yattı traktör kapıda sonra paşa paşa gelip aldılar erkuntu :D sonra gitti oda 95lik new holland aldı...

Mahzen link=topic=40312.msg355208#msg355208 date=1299617233' Alıntı:
bir iki ay öncesine kadar burdada böyleydi erkunt bayi şimdi yine anlaşmadan daha kapısının önüne götürüyor :) bizim komşu traktör değiştirmeye karar verdi erkunta gitmiş sormaya incelemeye akşam üstü traktörü kapısının önüne getirdiler bıraktılar adamda istemedi erkunt 1 hafta yattı traktör kapıda sonra paşa paşa gelip aldılar erkuntu :D sonra gitti oda 95lik new holland aldı...
aynı bizde de oldu bi arkadaşın babası telefonle erkunt fiyat sordu ertesi gün hemen getirdiler satmak ve reklam için çok sıkıştırdılar ama arkadaş almadı 1-2 yıl sonra dedi

erkunt kısa zamanda cok yol kat etti güven verdi şimdi yetiştiremiyor kapasitesi yetmiyor talebe onlarda bu kadar tutacagını tahmin etmemiştir eminim.. şimdi yeni buyut me yatırımları var ama bunlar hemen gercekleşmiyor sanırım yeni cıkaracagı 90bg üstü traktörlerinide sanırım geçiktirecekler böle giderse.. eger erken cıkarsaydı biz düşünebilirdik ama sanırım 6 aya kadarda cıkaramazlar gibi.. hiç lafı geçmiyor..

BUGÜN ERKUNTUN FABRİKASINI ARADIM. ELLERİNDE 4000 BİN SİPARİŞ, BİZİM BAYİNİN 270 TANE SİPARİŞİ VARMIŞ. GÜNDE 30-35 TRAKTÖR ÇIKIYORMUŞ. BİR ARA ÇIKAR BİZİMKİDE.

Ally TOKMAKCI link=topic=40312.msg355014#msg355014 date=1299605188' Alıntı:
erkunt sahibi değiliz ki :D
hayrlı olsn semih erkunt kaçlık aldınız .?
Saol aga ladıkda gelemedi gitti gerçi çokda önemli değil şimdi çalışmıyoruz ama sadece ben merak ediyorum babama kalsa n isanda gelsin der :)
70lik aldık çeker işte .. eserisi gelmiş geçen gun ama t serisi gelemedi gitti bayide agır biraz sanırım erkunta :D

murat_saribas link=topic=40312.msg354997#msg354997 date=1299604512' Alıntı:
geçen çarşamba anlaştık elinde yokmuş cumartesi teslim etti siz nasıl sıra bekliyonuz bilmiyorum.
şubat 15 e gün verdiler traktörüm daha 2 gün sonra gelecek tam 2 ay bekledim imanım gevredi beklemekten ocak 20 de anlaşmıştık nasıl bi sıraydı anlamadım arkadaş bi malatyaya gelmez mi sıra

musa44960 link=topic=40312.msg359810#msg359810 date=1300085683' Alıntı:
şubat 15 e gün verdiler traktörüm daha 2 gün sonra gelecek tam 2 ay bekledim imanım gevredi beklemekten ocak 20 de anlaşmıştık nasıl bi sıraydı anlamadım arkadaş bi malatyaya gelmez mi sıra
Bende aynı walla 10 şuabtta verdik geçen 10 mart oldu artık bbıktım erkunta msj attım bide sorumlu birisinin numarasını buldum onu aradım sözde 25 marta kadar göndercek bakalım o gun gelir motor gelmesse artık bu sirket hakkında bişiler düşüncez... bayidede 80lik war 70 lik yok bide e serisi war iki tane ama 70t modeli yok bizim istediğimiz nasıl iş çözemedim gitti.. ha elimizdeki motoru bari takas yapıp vermemişiz yoksa nolurdu bilmem.. :D
neyse hayırlısıyla gesin diyoruz bizde..

Tamamen bayiiden kaynaklanıyor, güçlü bayii yani sermayesi geniş olan bayii devamlı satacağından fazlasını sipariş ediyor doğal olarak traktör dağıtımları siparişlere göre yapılıyor onun için güçlü bayiiler her zaman daha erken traktörünü teslim ediyor. Sonuçta erkunt ' un kapasiteside belli eğer böyle giderlerse çok müşteri kaybederler bir an önce üretimi artırması lazım. Sonuçta çiftçi bir traktörü 2 ay 3 ay beklemez bir defada başka traktör aldımı 10 sene zaten değiştirmiyor. Bu konuda erkunt ' un kendini geliştirmesi lazım.

güçlü bayi büyük bayi küçük bayi meselesi degil.gerçek biliyorum durumu sipariş çok.talep çok.bugun bir ilçenin pazarıyıdı benim traktörü sergi amaçlı koyduk.pazarlık talep çıg gibi inanmayacaksanız ama çok gerçek.

bencede küçük bayi büyük değil sira çok bizim ayi zengin 1+2 şubeli yerleri war ve un fabrikları fln da war ama adamlara motor gelmeyince onlar napsın demekki gunluk uretilen traktör pazara yetmiyor ;)

demekki erkunt cok satıyor gecen biri aldı 70 lık orta kol piston hidrolik kolları kancalı 65 bine ama yinede euro 3 4 silindirlisini bekliyoruz hala bi açıklama yok