Yeni kasa erkunt 70 dt mi çeker yoksa nh 7066 dt kabinlimi çeker?

Ynt: Yeni kasa erkunt 70 dt mi çeker yoksa nh 7066 dt kabinlimi çeker?

arkadaşlar hemen hemen aynı iki tane güç birbirine zıt yönde asılması çok sakıncalı, yazık günah bence ya :(

bi 70-66, bi 70 lik erkunt büyük para, hatta servet bence. iki aynı gücün birbirine zıt asılması, taa motordan difransiyele kadar ne kadar zarar vericek hiç belli değil.

gerçi herkezin kendi malı bişey diyemeyiz.

esas olan tarladaki işlevidir. çünkü traktörün kullanım amacı tarla işleridir. tarlada üstün geleni tercih ederim.

o sürükler bu sürükler böyle boş işlere zaman ayıracağınıza, kahvelerde lak lak edip pinekleyeceğinize gidin iş yapın çalışın birazcık. sonra diyorlar çifçi kan ağlıyor,çifçiye kimse bakmıyor, yok çifçilik artık para kazandırmıyor, kardeşim sen gerekeni yapıyormusun ki para kazanasın, lafa geldik mi çok atıp tutuyoruz fakat icraata gelince sönük kalıyoruz. bu boş işleri bırakın motorunuza zarar vereceğinize, dişlileri kırıp, valtra gibi zarar açacağınıza biraz mazot koyarsınız, gübre alırsınız. para kalmıyor çifçi fakir diyonuz fakat böyle boş işlere gelince harcanacak çok paranız oluyor...bırakın bu işleri bunlar boş işler safsata işler

doganbey1 link=topic=36259.msg310125#msg310125 date=1290803990' Alıntı:
o sürükler bu sürükler böyle boş işlere zaman ayıracağınıza, kahvelerde lak lak edip pinekleyeceğinize gidin iş yapın çalışın birazcık. sonra diyorlar çifçi kan ağlıyor,çifçiye kimse bakmıyor, yok çifçilik artık para kazandırmıyor, kardeşim sen gerekeni yapıyormusun ki para kazanasın, lafa geldik mi çok atıp tutuyoruz fakat icraata gelince sönük kalıyoruz. bu boş işleri bırakın motorunuza zarar vereceğinize, dişlileri kırıp, valtra gibi zarar açacağınıza biraz mazot koyarsınız, gübre alırsınız. para kalmıyor çifçi fakir diyonuz fakat böyle boş işlere gelince harcanacak çok paranız oluyor...bırakın bu işleri bunlar boş işler safsata işler

doğanım alın teriyle kazanılmış bi parayı harcarken insanın eli titrer verirken. bi şeyi zor kazandığın zaman kıymetini bilirsin.

bi de insanlar bence sadece egolarını tatmin ediyolar bu şekilde. benim mototrum seninkini sürükledi. sonuç, ele geçen nedir. sadece psikolojik tatminlik.

bu iki traktör aynı ekipmanla, aynı ayarda tarlada test edilebilir. hatta şoförler yer değiştirerek denenebilir. her şöför iki traktörüde denediği için ikisi arasındaki farki şoförler net olarak söyleyebilir. sonra traktör almaya niyetlenen arkadaşlarda net olarak bilgi sahibi olmuş olur.

kardeşim adam geliyo kendisi rest çekmiş elinde değil suan motor satan bayi takalım diyen olursa cagırın bizi diyo motorları koyarız diyo motor bizim çekilirse sıfırı nı geri iade edecek kazanırsak hem nam salar hem kazandıgı motor dan bize de bişey duser biz zararlı değiliz yani :D

cazgın sen devam et kardeş motorlarını çekiştirmeye. bak sonra valtra gibi olmadın. çekiştire çekiştire aşınıp bi gün ayrılırsa o zaman ben namını görürüm senin

senol_84 link=topic=36259.msg310177#msg310177 date=1290815239' Alıntı:
bu iki traktör aynı ekipmanla, aynı ayarda tarlada test edilebilir. hatta şoförler yer değiştirerek denenebilir. her şöför iki traktörüde denediği için ikisi arasındaki farki şoförler net olarak söyleyebilir. sonra traktör almaya niyetlenen arkadaşlarda net olarak bilgi sahibi olmuş olur.
çok doğru söylüyosun valtra hasarı gibi olursa ödenmez

walla biz teslim edicez sorun çıkarsa bayiye ayit çekilirse bayiye ayit sattıkları motorlara guvenmeseler oyle demezler yani kendi motor getirmek yerine herhangi bi kullanıcıdan alıp takarız oynama falan olmaz diyolar

bak bayinin her lafına inanırsan erkunt kısmet 55, 85 bg lik motordan daha güçlü oluyor:D sen bayiye inanma motoruna zarar gelirse o zaman sen yanarsın. bayide yapmasaydın deyip geri kaçar. ortada kalırsın

doganbey1 link=topic=36259.msg310824#msg310824 date=1291054243' Alıntı:
bak bayinin her lafına inanırsan erkunt kısmet 55, 85 bg lik motordan daha güçlü oluyor:D sen bayiye inanma motoruna zarar gelirse o zaman sen yanarsın. bayide yapmasaydın deyip geri kaçar. ortada kalırsın
burdakiler oyle degil emin ol kısmet 55 e tek çekere 3lu 10 veya12 takıp getiriyolar 58 bg motorda onu çeker zaten ve adamlar eşit olduktan sonra takarız diyolar yani kalkıp benim 70 le td 80 85 karşılaştıracak değiller ama 65 70 75 bg motorlarla takarız diyolar guveniyolar demekki

ben hic anlamiyorum bu traktör cekistirmelerini :S bizim bölgede hic böyle bisey yapilmiyor..kendine guvenen pullugunu takip tarlada hodri meydan diyor yani nadasla yapiliyor hemde bi motoru tek bi kisi surmuyor birden fazla kisi suruyo ki gercek sonuc alinsin..verirsin acemi bi soföre daha kacinci vitesle kac devirle surecegini bilmez..ayrica bu valtralarda kesinlikle bi yanlislik var cunku bizim köydede valtranin (yesil) biri de ikiye ayrildi :S pancar liftinin ustune cikarken ikiye ayrildi..yazik oluyo traktörlere cok ziplayan motora kesinlikle zarar gelir!!

Erkuntun kabinlisi çeker diyorum ben. Kabinsizde çeker belki. Tarlada ise yine erkunt diyorum çünkü bizim köyde adamlar 70-66 almıştı ikinci el ama temizdi yemin olsun steyr 768 pullukta üstüne çıkıyordu. :D

seorhan link=topic=36259.msg310939#msg310939 date=1291114325' Alıntı:
ben hic anlamiyorum bu traktör cekistirmelerini :S bizim bölgede hic böyle bisey yapilmiyor..kendine guvenen pullugunu takip tarlada hodri meydan diyor yani nadasla yapiliyor hemde bi motoru tek bi kisi surmuyor birden fazla kisi suruyo ki gercek sonuc alinsin..verirsin acemi bi soföre daha kacinci vitesle kac devirle surecegini bilmez..ayrica bu valtralarda kesinlikle bi yanlislik var cunku bizim köydede valtranin (yesil) biri de ikiye ayrildi :S pancar liftinin ustune cikarken ikiye ayrildi..yazik oluyo traktörlere cok ziplayan motora kesinlikle zarar gelir!!

dimi kardeşim aynı şeyi bende diyordum. girersin nadasa her traktörü farklı şoförler kullanır görülür arasında ne fark var hangisi üstün avantajlı kullanışlı

cazgin0020 link=topic=36259.msg307482#msg307482 date=1289550656' Alıntı:
olurmu kardeş ya 2 nin 4 u agır vites baya agır hem zaten 66 serisi agır devirli motor 1 buçuk kadar yok o vites 1 kadar bile yok noo-*-s
sen 70 66 nın ne olduğunu bilmiyon ondan sonra omu çeker bumu çeker diyon 2 takviye 4 denilen vites 1 den hızle 2 den yavaş yani şimdi burda çekişmeye kalırsa hangisi ağırsa o çeker tabi lastik farkınıda unutmamak lazım nadasa gelince 70 66 en az 10 yıllık traktör erkunt sıfır traktör zannetmiyorum erkuntun kesin üstünlük salıcanı o denemeden belli olmaz şöleki eğer revizyonu yaklaşmış bir 70 66 ve turbosuzsa erkunt üstünlük sağlar ama turbolu revizyonu yeni yapılmış bir 70 66 ise işte ozaman işin rengi değişir. bende var 70 66 s tek çeker benim turbolu çoğu tarlamda seri iki ile sürüm yapıyorum 4 lü 12 ile sen boş ver çekeni çekmeyeni hadi tutki erkunt çekti ne olacak o bayi sana paramı verecek diyelim 70 66 çekti ozaman neolacak yav boş ver sen bayidekiler senle kafa dolduruyor sende bişey sanıp atlıyon hemen.
bişey sorucam öğrenci filanmısın 18 gerçek yaşınmı

aynen kardeş 2 nin4 1den hızlı 2den yavaş oluyor birde sen çok güveniyon erkunt a galiba sonra güvendiğin dağlara kar yağmasın bak aly-*-s cöö-*s