Yeni Mümessil TARMASAN/Yeniden Hoşgeldin ZETOR :)

Ynt: Yeni Mümessil TARMASAN/Yeniden Hoşgeldin ZETOR :)

abi herkesde azçok bi gizli Zetor muhabbeti varmış :)

valla bu adamlar şimdiye kadar gördüklerimin en ciddi ve mazisi güçlü olanı..

Zetoru da az olsun temiz olsun başımız ağrımasın, müşteri memnun olsun diye özellikle tercih etmişler..

bu arada forumdan bahsettim.. inşallah yakında reklam vercez dediler :)

hayırlı olsun inşallah piyasada hak ettig yeri alır zetor

şuanda birçok çiftçi için kaliteden ziyade servis ve ikinci eldeki alım satım kolaylı ve deger kaybı sorunu enaz olması önemli oldugu için vede dışardan bu markayı getiren kişilerin pek güven vermemesi gibi bazı sorunlardan dolayı bölgemizde hatta ülkemizde pek yayılamadı malesef
ama eger bu son atılımla beraber işleri rayına oturtursa ilerleyen yıllarda traktör degişim zamanımız geldiginde veya ekibe bir traktör daaha katılacagı zaman biz çukurova çiftçileri olarak inşallah bu traktörü alıp kullanabiliriz

bu arada umut beye bayilik yakışır artık bence tabi firmanın şartları çok agır degilse

firma ciddi oturaklı en azından köklü.. dikkat ettiyseniz vaktiyle İLK olarak Fendi getirmişler ülkeye..

şartlarmı 15-20 madde sıralamışlar.. kız alırken bu kadar zorlanmadık :)

şaka bi yana nasip.. hiç olmazsa bu yörede 2. el sadece zetor alıp-satmayı planlıyoz.. aslında başladıkda..

açıkcası Tarmasan ' dan çok umutluyum.. vaktiyle Fendt ' i de İLK olarak bunlar sokmuş ülkemize.. bakalım irtibat halindeyiz nasip..

bu arada acaba hangi Zetor gider ülkemizde?

*Major 80 4x4 veya Proxima 70 4x2 düşünüyom en çok tutar diye..

bu arada orlarda 2. el temiz Zetor varsa hemen alıcıyız haber ver..

UÖZKAN.77 link=topic=75403.msg892155#msg892155 date=1400582063' Alıntı:
açıkcası Tarmasan ' dan çok umutluyum.. vaktiyle Fendt ' i de İLK olarak bunlar sokmuş ülkemize.. bakalım irtibat halindeyiz nasip..

*Major 80 4x4 veya Proxima 70 4x2 düşünüyom en çok tutar diye..

Yapma etme Umut abi 4x2 mi kaldı anlaşırsın ÖZKAN MAKİNE ile sıfır kepçeli traktör satarsın, 4x2 ye mahrum etme standart 4x4 olsun. Proxima 70 ' in internetten nowy nabytek ' lerini izliyorum, son kasaları gelirse çok güzel olur zaten onlardan ümitliyim ben, çifçeker şart :)

şimdi burdan yazmaya korkuyom ama çok eski bi zetorcu 6421 ' in 62 bg/4x2.. 4/14 ' ü seri ile çektiğini.. 6441 ' in yani 62 bg 4x4 ' ün aynı pulluğunu çekiyo yani dedi..

nasıl olur abi.. biri 4x2 biri 4x4 dedim.. 'valla zetorda çok bi fark göremedik 1 vites düşük o kadar' dedi..

aldı bi merak beni.. şimdi Allah nasip ederse 6421 arıyoz.. eski/yeni kasa kabinli/kabinsiz fark etmez.. sadece meraklısından/binicisinden temiz olsun yeter..

aslında ülkemizin ortadirek üreticinin motoru MAJOR 60 derim.. orjinal kabin ve 4x4.. basit/sade/hep manuel ve mükemmel fiyat/performans iddiasında..

Zetorun en sade modeli ama motor/şanjıman üst modellerle birebir aynı.. yani süsü/ayrıntısı az o kadar..

Lakin ABD sitesinde kabinsizini gördüm.. zetorun ana sitesinde hiç haber bile yok.. mümessile rica ettim fabrikaya sormuş.. 2015 ' te çıkacak demişler..

Şimdi Major 80 ' e kafam yatıyo.. 4x4 ve orjinal kabin.. hele bi fiyatları netleşsin bakalım..

insan ister istemez HİÇ bilinmeyen bi motor ve fiyatta avro/yüksek olunca satışını da düşünüyo.. bide Zetorda 60-100 arası sembolik bi fark var.. pompa ayarı o kadar.. yoksa ana donanım hep aynı..

Allah nasip eder şu bayilik işi hayata geçerse Trakkulüp ' e kesinlikle ayrıcalık olacak onu şimdiden paylaşayım..

Kepçeli motor konusunda durum netleşince Mümessille Özkan Makinayı tanıştırmak.. tüm Zetor modellerinin kepçe kalıplarının alınıp hazır tutulması İLK işim olacak inşallah..

Belki pullukta 4x4 şart değil ama kepçede kesinlikle şart, haklısın..

UÖZKAN.77 link=topic=75403.msg892155#msg892155 date=1400582063' Alıntı:

*Major 80 44 veya Proxima 70 4x2 düşünüyom en çok tutar diye..

abi major 80 4x4 filitre sistemi daha değişik diyebiliyorum saman balya ii gider o tutulur o yüzdende

Major 80 bu.. bi üst seri olan Proxima 80 ile aynı motoru taşıyo.. biraz daha sade ve manueli.. birazda raka kollar Proxima kadar değil.. onun dışında tam ortadirek çiftçi motoru.. fiyatı da nisbeten uygun..

100 bg ' e kadar ne ekipman takarsan tak.. manuel oması ve sadeliği çok hoş.. tam ölçüleri bulamadım ama kabini de yeterli genişlikte duruyo.. zaten proxiamnın kabini kadarsa o sınıfta o genişlik hiç bi motorda yoktur..

Bakalım yarın bizim 90 ' a yağmur devam etmezse 5/12 bulduk.. seri 3 ile çekecek dedim.. bi deneme daha yolda :)

mesela proxima da çok esaslı bi yolcu koltuğu var bunda yolcu yeri bu şekil.. 4x4, dif kilidi vs. hep manuel..

mükemmel fayda/masraf iddiasında ve ödüllü bi motor Major..

http://www.trakkulup.net/muhabbet-teknik-bilgiler-214/zetor-majoruluslararasi-odul/