yeni newhollandlar

Ynt: yeni newhollandlar

tamam ithal makinaları seviyorsunuz da onlara bir çuval para verirken binbir türlü övgü dolu sözler söylerken nh tdd ye veya erkunt lükse veya tümosan 81 serisine verdiigmiz paralar acaba neden gözünüze batıyor

yanlış anlamayında sizde bu avrupa merakı olduktan sonra
biizm türkiyede üretim veya montaj yapan firmalar aynı avrupa kalitesini yakalasa bile yine gidip avrupa traktör almak istersiniz
yerli kötüdür nasıl olsa beleş dagıtmaları lazım aslında gerçi sizler beleş evrselerde alamzsınız da :D

YAVUZ_13 link=topic=73185.msg854796#msg854796 date=1393535161' Alıntı:
tamam ithal makinaları seviyorsunuz da onlara bir çuval para verirken binbir türlü övgü dolu sözler söylerken nh tdd ye veya erkunt lükse veya tümosan 81 serisine verdiigmiz paralar acaba neden gözünüze batıyor

biizm türkiyede üretim veya montaj yapan firmalar aynı avrupa kalitesini yakalasa bile yine gidip avrupa traktör almak istersiniz
yerli kötüdür nasıl olsa beleş dagıtmaları lazım aslında gerçi sizler beleş evrselerde alamzsınız da :D
Güzel kardeşim mesajını kime ithafen yazdığını açıkça yazar mısın?
Konuda birçok mesaj var , kimseden de alıntı yapmamışsın? Bu şekilde herkez üzerine alınıyor.
Ona göre insanlara cevap hakkı doğar , böyle ortaya karışık yapmışsın.

ibrahim5959 link=topic=73185.msg853830#msg853830 date=1393432742' Alıntı:
bu saydıklarından buçuk olduğu zaman 24+24 olmuş oluyor bunun haricinde şu an td de söylediklerinin hepsi var.

valla hemşerim bu kadar paraya bu oluyor demekki

tamam sende haklısın lafım yok ama Avrupa ile fiyat farkınıda göz önünde bulundurmak lazım.

bugün bir td 100 alsan 75-80 bin aynı beygirde örn. 5445 yada T5050 alsan veyahut 6230 falan alsan acaba kaç para ??

paraya göre mal

ayrıca TD de pahalı gelip tümosan alan var 8095 60 bin o da işini yapar haa parası olan jhondere fend falan alsın

saygılarımla
Bu paraya bu kadar oluyor demek işin kolaycılığı , bizim karşı olduğumuz zihniyet daha uygun paraya bu işin yapılabileceği.
Bizim yerli firmalar ithal parası istiyor neredeyse.
Bu arada bende de yerli var , değiştirince yine yerli alacağım.
Lakin daha kaliteli , daha kullanışlı daha özellikli mal istiyoruz. Olay bu kadar basit , talebimiz tüm firmalara , yoksa şahsen nh ile bir sorunumuz yok yani.
Bugün traktörümü değiştirsem yüksek ihtimal NH TDD serisi alırım , ama bu yüksek fiyat ve eski teknoloji politikasını tasvip etmiyorum.
Erkunt ta böyle , Tümo da böyle , diğerleride böyle.
Konu ile ilgili sizinde birşey savunmanıza gerek yok yani , çünkü size karşı bir itham yok , sadece eleştirdiğimiz firmaların anlayışı.

YAVUZ_13 link=topic=73185.msg854796#msg854796 date=1393535161' Alıntı:

Aynen dediklerine katılıyorum new hollaand da 100 110 bg arası t5050 t5060 6020 delta 6020 elite vs 4 5 çeşit ürünü var zaten isteyen istediğinden parası yeten yettiğinden alır olayı büyütmemek gerek fendt e tek model var da kaç tane çiftçi alabiliyor 100 bg i

ufukk link=topic=73185.msg854805#msg854805 date=1393535645' Alıntı:
Güzel kardeşim mesajını kime ithafen yazdığını açıkça yazar mısın?
Konuda birçok mesaj var , kimseden de alıntı yapmamışsın? Bu şekilde herkez üzerine alınıyor.
Ona göre insanlara cevap hakkı doğar , böyle ortaya karışık yapmışsın.

ufuk bey ben açıkça yazdım burda cidden avrupa merakı olan arkadaşlar var
herkes üzerine alınabilir eger içinde bu merakı taşıyorsa
kaldıki ebn msjımı insanları kötülemek yada hor görmek için yazmadım sadece yerlilere yapıan sert yorumlar var bence yerliler bukadar sert yorumu hak etmiyor

şimdi hesap ortada yerli frmalardan örnek verelim
paramız olsa cebimizde tık para 100-110 beygirlik yerli modellere bakalım
td110d d
erkunt 110 lüks
tümosan8105
en pahalısını 90-95 bin aralıgında alırmıyız
alırız belkide daha ucuza alırız peşin
şimdi bu civarlardaki ithal makinalara bakalım
100-110 beygir aralıgında ki
nh mf jd claas fent ve diger markaların en ucuzu kaç liradır peşin alımlarda
150binden başlar yukarı dogru gider
ayrıca yedek parça ve servis ve bakım gibi birçok ek masrafı saymıyorum bile
yani kısaca nerdeyse 60-70bin fark var

burda kim yerli alır kim avrupa alır o beni ilgilendirmez fakat yerlilerede bukadar acımazca yorum yapılmamalı bence
belki burda ithallerin artı özellikleri veya daha teknolojik daha lüks olması gibi faktörler öne sürülebilir dogrudur onu kabul ederim
fakat aynı beygirde biri 90 bin digeri 150 bin olan 2 makina karşımda duruyorsa birini almam gerekiyorsa tercihimi 90binlikten yana yaparım olay bukadar açık ve net

kaldıki daha erkut veya nh tdd ye bile pahalı derken bizler
acaba bu firmalar biraz atılım yapsa biraz özellik koysa ondan sonra fiyatları %30 falan artsa kimse yüzüne bakarmı acaba

YAVUZ_13 link=topic=73185.msg854827#msg854827 date=1393537033' Alıntı:
ufuk bey ben açıkça yazdım burda cidden avrupa merakı olan arkadaşlar var
herkes üzerine alınabilir eger içinde bu merakı taşıyorsa
kaldıki ebn msjımı insanları kötülemek yada hor görmek için yazmadım sadece yerlilere yapıan sert yorumlar var bence yerliler bukadar sert yorumu hak etmiyor

şimdi hesap ortada yerli frmalardan örnek verelim
paramız olsa cebimizde tık para 100-110 beygirlik yerli modellere bakalım
td110d d
erkunt 110 lüks
tümosan8105
en pahalısını 90-95 bin aralıgında alırmıyız
alırız belkide daha ucuza alırız peşin
şimdi bu civarlardaki ithal makinalara bakalım
100-110 beygir aralıgında ki
nh mf jd claas fent ve diger markaların en ucuzu kaç liradır peşin alımlarda
150binden başlar yukarı dogru gider
ayrıca yedek parça ve servis ve bakım gibi birçok ek masrafı saymıyorum bile
yani kısaca nerdeyse 60-70bin fark var

burda kim yerli alır kim avrupa alır o beni ilgilendirmez fakat yerlilerede bukadar acımazca yorum yapılmamalı bence
belki burda ithallerin artı özellikleri veya daha teknolojik daha lüks olması gibi faktörler öne sürülebilir dogrudur onu kabul ederim
fakat aynı beygirde biri 90 bin digeri 150 bin olan 2 makina karşımda duruyorsa birini almam gerekiyorsa tercihimi 90binlikten yana yaparım olay bukadar açık ve net

kaldıki daha erkut veya nh tdd ye bile pahalı derken bizler
acaba bu firmalar biraz atılım yapsa biraz özellik koysa ondan sonra fiyatları %30 falan artsa kimse yüzüne bakarmı acaba
İthal makinalar neden pahalı?
Döviz yüksek , ithal ürünlere uygulanan vergi vs daha yüksek , bu gibi sebeplerle kendi ülkesinde uygun olan bir traktör bize fahiş fiyat ile geliyor.
Bu gibi sebepleri var , işin içinde olan arkadaşlar daha detayları bilirler.
E diyeceksiniz yerlilerede vergi var , ama ithaller kadar yoktur sanırım.
Bizim yerliler , ithallerin ülkemize yüksek fiyattan gelmesini kullanıp kendilerini onlarla kıyaslayıp ona gmre fiyat çekiyorlar.
Bende yerli MF var , değiştircek olsam yüksek ihtimal gider TDD 100 veya Muadil Case alırım , olmazsa Erkunt alırım.
Yani bende yerliciyim , benim eleştirdiğim nokta yerlilerin fiyat performans oranları , herhangi bir markayı rencide edecek birşey yazmıyorum.
Hepsi böyle diyorum , lakin NH firmasının sahibi gibi üzerinize alınmanızı , cansiperane bu anlayışı savunmanızı anlayamıyorum.
Hepimiz bu ürünleri alan , ekmeğimizi taştan topraktan çıkaran tarafta değil miyiz?
Bu cansiperane savunmayı Erkunt tan , nh tan yada tümosanda çalışan biri yapsa hak veririm çalıştığı kurum diye , lakin yine biz satın alanlar savunuyor.
Demekki halimizden bu fiyatları ödemekten memnunuz hepimiz. Bu sonuç ortaya çıkıyor.
Ne diyelim , hadi hayırlı işler o zaman , ben olsam firmaların yerine 10 ar bin daha eklerim , demekki memnunuz.
Nasretti hocanın Timur ve fil hikayesine benziyor olay.
65 bg bir traktörün 70 bin tl civarında olması demekki bize uygun , iyi kötü bunu alabilecek durumdayız yani.
Kalın sağlıcakla :)

ufukk link=topic=73185.msg854838#msg854838 date=1393537647' Alıntı:
İthal makinalar neden pahalı?
Döviz yüksek , ithal ürünlere uygulanan vergi vs daha yüksek , bu gibi sebeplerle kendi ülkesinde uygun olan bir traktör bize fahiş fiyat ile geliyor.
Bu gibi sebepleri var , işin içinde olan arkadaşlar daha detayları bilirler.
E diyeceksiniz yerlilerede vergi var , ama ithaller kadar yoktur sanırım.
Bizim yerliler , ithallerin ülkemize yüksek fiyattan gelmesini kullanıp kendilerini onlarla kıyaslayıp ona gmre fiyat çekiyorlar.
Bende yerli MF var , değiştircek olsam yüksek ihtimal gider TDD 100 veya Muadil Case alırım , olmazsa Erkunt alırım.
Yani bende yerliciyim , benim eleştirdiğim nokta yerlilerin fiyat performans oranları , herhangi bir markayı rencide edecek birşey yazmıyorum.
Hepsi böyle diyorum , lakin NH firmasının sahibi gibi üzerinize alınmanızı , cansiperane bu anlayışı savunmanızı anlayamıyorum.
Hepimiz bu ürünleri alan , ekmeğimizi taştan topraktan çıkaran tarafta değil miyiz?
Bu cansiperane savunmayı Erkunt tan , nh tan yada tümosanda çalışan biri yapsa hak veririm çalıştığı kurum diye , lakin yine biz satın alanlar savunuyor.
Demekki halimizden bu fiyatları ödemekten memnunuz hepimiz. Bu sonuç ortaya çıkıyor.
Ne diyelim , hadi hayırlı işler o zaman , ben olsam firmaların yerine 10 ar bin daha eklerim , demekki memnunuz.
Nasretti hocanın Timur ve fil hikayesine benziyor olay.
65 bg bir traktörün 70 bin tl civarında olması demekki bize uygun , iyi kötü bunu alabilecek durumdayız yani.
Kalın sağlıcakla :)

ufuk bey siz benim yazdıklarımı neden ters yöne çekiyorsunuz
ben yerliyi savunurum diyorum
siz bana nh firmasının sahibi gibisin diyorsunuz keşke okadar zengin olsam ama yok malesef okadar olamam imkansız :)
ben msjımda nh süper nh iyi falan dedimmi yada nh daha ucuz digerlerinden dedimmi ben tüm yerlilerden bahsediyorum

burda sorun insaların alım gücü gün geçtikçe düşerken ve ithal makinalarda uçuk fiyatlardayken yerlilerin sanki onlardan daha pahalı gibi yansıtılması

yoksa yerlilerde pahalı ona zaten itiraz etmiyoruz ucuzda satmıyorlar bunada katılıyorum
sıfır km yerli 1 traktör alırken alnımızın damarı çatlıyor
ihtal bir traktör satan bayinin önünden geçerken degil fiyat sormak bakmaya bile korkuyoruz

son olarak
madem sizde yerliyi savunuyorsunuz ozaman benim msjımı neden üzerinize alındınızki
benim msjım avrupa merakı olan kişilere idi

YAVUZ_13 link=topic=73185.msg854856#msg854856 date=1393538736' Alıntı:
ufuk bey siz benim yazdıklarımı neden ters yöne çekiyorsunuz
ben yerliyi savunurum diyorum
siz bana nh firmasının sahibi gibisin diyorsunuz keşke okadar zengin olsam ama yok malesef okadar olamam imkansız :)
ben msjımda nh süper nh iyi falan dedimmi yada nh daha ucuz digerlerinden dedimmi ben tüm yerlilerden bahsediyorum

burda sorun insaların alım gücü gün geçtikçe düşerken ve ithal makinalarda uçuk fiyatlardayken yerlilerin sanki onlardan daha pahalı gibi yansıtılması

yoksa yerlilerde pahalı ona zaten itiraz etmiyoruz ucuzda satmıyorlar bunada katılıyorum
sıfır km yerli 1 traktör alırken alnımızın damarı çatlıyor
ihtal bir traktör satan bayinin önünden geçerken degil fiyat sormak bakmaya bile korkuyoruz

son olarak
madem sizde yerliyi savunuyorsunuz ozaman benim msjımı neden üzerinize alındınızki
benim msjım avrupa merakı olan kişilere idi
Değerli kardeşim asıl sen benim dediklerimi ters yöne çekiyorsun bana göre :) , NH ı sen savunmadın mı?
Konuya genel olarak yazıp kimseden alıntılanmayınca haliyle yazanların hepsi zan altından kalıyor ,
İthal almak iyice zorlaştı artık , yerlilerde iyice ateş pahası oldu.
Hepimiz buna tepki versek aslında yerliler bu kadar uçamaz , ama burdaki mesajlarda savunuluyor gibi algılanınca haliyle öyle yorumlanıyor.

ibrahim5959 link=topic=73185.msg853827#msg853827 date=1393432223' Alıntı:
Euro 3 turbo intercooler hangi yılın teknolojisi oluyor söylede öğrenelim??

motorun sağlamlığına lafım yok fakat diğer aksamın ufak tefek arızaları olabiliyor
şimdi torboda interkolarda sonradan eklenen bazı aparatlarla takılıyor motora. buralarda 285lere takıyorlar mesala

şimdi şoyle anlatayım ben demek istediğim avrupada aynı traktörü almak isteyen bir kişinin türkiyede almak isteyen kişi arasında rakam olarak cok büyük farklar var avrupada 30 bin euroya satılan bi traktör türkiyede 50 bin euroya satılıyor neden italat, vergileri, artı satış politikaları ve çiftçiye yansıyor parası. neymış kalıteli istiyorsan işte traktör öde farkını mantığı sen bunu hak etmiyon al sana yerli traktör cok yakar cok arıza yapar bunu kullan niye az para çünkü. benim burda sinir olduğum avrupada üretilen traktörleri çok daha ucuz maliyetle türkiyede üretebilr. ama gerek görmüyorlar cünkü satılıyor zaten traktörlerimiz diyorlar traktör için ödediğimiz para hiçde küçümsenecek rakamlar değil arkadaşlar.
td serilerine koyamazlarmı comman rail enjeksiyon sistemini cok mu zor
emin olun ki nevhollandın türkiyede üretim sattığı traktörden ettiği kar avrupa eretip sattığı traktörden daha fazladır. çok daha kaliteli yapabilecek imkanı varken parca satışı ve kar maksimizasyonu için girmiyorlar bu işe bilgilinize.

kayamehmet707 link=topic=73185.msg854971#msg854971 date=1393582913' Alıntı:
şimdi torboda interkolarda sonradan eklenen bazı aparatlarla takılıyor motora. buralarda 285lere takıyorlar mesala

şimdi şoyle anlatayım ben demek istediğim avrupada aynı traktörü almak isteyen bir kişinin türkiyede almak isteyen kişi arasında rakam olarak cok büyük farklar var avrupada 30 bin euroya satılan bi traktör türkiyede 50 bin euroya satılıyor neden italat, vergileri, artı satış politikaları ve çiftçiye yansıyor parası. neymış kalıteli istiyorsan işte traktör öde farkını mantığı sen bunu hak etmiyon al sana yerli traktör cok yakar cok arıza yapar bunu kullan niye az para çünkü. benim burda sinir olduğum avrupada üretilen traktörleri çok daha ucuz maliyetle türkiyede üretebilr. ama gerek görmüyorlar cünkü satılıyor zaten traktörlerimiz diyorlar traktör için ödediğimiz para hiçde küçümsenecek rakamlar değil arkadaşlar.
td serilerine koyamazlarmı comman rail enjeksiyon sistemini cok mu zor
emin olun ki nevhollandın türkiyede üretim sattığı traktörden ettiği kar avrupa eretip sattığı traktörden daha fazladır. çok daha kaliteli yapabilecek imkanı varken parca satışı ve kar maksimizasyonu için girmiyorlar bu işe bilgilinize.
2015 yılında tüm firmalar tier 4 e gecmek zorunda ve tek yol commanrail onu herkes uygulicak t480 seisinden tt serisinden tutta ta t8000 e kadar commanrail olmayan traktör kalmicak onun bu başlıkla alakası yok burada iki farklı versiyon ve 2 farklı donanım seceneg,nden bahsediyoruz otomobil alırkende aynı kasa aynı motora ek donanım paketleri var ve fiyatı epey etkiliyor.