Yeni römorkum tınaz tandem dingil üç ilave

Hayırlı olsun tekerleri düz bassın inşaAllah
Bende Çorlu tarım fuarında aldım 10ton ayçiçek 5900 kg aldı buğday ne kadar alacak bakalım harmanda göreceğiz

Resimler ve ekler

• B2D54BB8-4979-4D6A-B501-404DAB4A7701.jpeg
    B2D54BB8-4979-4D6A-B501-404DAB4A7701.jpeg
    119 KB · Görüntüleme: 43
Hayırlı Uğurlu olsun. Buğdayda en üst ilaveyi söküyoruz biz o zaman tam kıvamında oluyor. köksal 10 ton var. tınaza o zaman yüksek fiyat çekmişlerdi. Kullananlar memnun ama buğday sezonunda sizde göreceksiniz bu çeki ayarına en çok ihtiyacı olan römork bence.
Teşekkürler. Buğday çekerken bende üst ilaveleri alıcam ama sizin römorktaki çeki biraz aşağıya indirilmiş ve sanki alyan cıvata kullanılmış gibi problem olmuyormu bu şekilde?

Hayırlı olsun.Tınaz sağlam römork ama tasarımsal eksikleri var benim gözümde.Fırın boya üretimi yoktu başladıysa güzel.ön düngil çok ileride römorku ortalamış düzde iyi ama rampada motor bocalar aynı şekilde inişde motoru çok itikliyor.Birde çeki oku ayarsız kullandığınız motora alçak yada yüksek gelirse dingil terazili gitmez kasma yapar.Birde dingil yağlı bilyaya geçse iyi olacak onlar daha sağlam Köksal ve caselli o şekilde benim bildiğim.Haricinde sağlamdır.

Hayırlı olsun.Tınaz sağlam römork ama tasarımsal eksikleri var benim gözümde.Fırın boya üretimi yoktu başladıysa güzel.ön düngil çok ileride römorku ortalamış düzde iyi ama rampada motor bocalar aynı şekilde inişde motoru çok itikliyor.Birde çeki oku ayarsız kullandığınız motora alçak yada yüksek gelirse dingil terazili gitmez kasma yapar.Birde dingil yağlı bilyaya geçse iyi olacak onlar daha sağlam Köksal ve caselli o şekilde benim bildiğim.Haricinde sağlamdır.
Teknik bilgiler için teşekkürler. Römorku henüz deneme şansımız olmadı sezonda yük atıp görücez . yanlız bizim civarda tınazdan epey bir römork alan oldu .henüz bir şikayet yok banada benim yeğen tavsiye etti.

Traktörün alt çekisinin, traktörün gövdesine bağlanan, 4 tane bağlantı civatası var ve teneke ile sarılı segmanı var.
Bağlantı civataları zamanla gevşeyebiliyor, kontrol ediniz.
Römork çeki yüksekliğine göre traktör alt çekinin yüksekliği ayarlanabilir.
Çeki oku Z şeklinde olduğundan başlığı tutan iki civata sökülür.
Ok alta üste çevrilerek veyahut Z şeklinde olan bağlantı demiri alta veya üste çevrilerek 4 farklı yükseklikte bağlantı yapılabilir.
Okun üstündeki 2 civata bazen gevşeyebiliyor biz kaynak yaptırmıştık veyahut plastik segmanlı civata kullanılabilir.
Römorkun arkasına reflektör bant yapıştırmanızı tavsiye ederim.
Kenarlara yakın yapıştırmak iyi olur. Kolay gelsin.

Traktörün alt çekisinin, traktörün gövdesine bağlanan, 4 tane bağlantı civatası var ve teneke ile sarılı segmanı var.
Bağlantı civataları zamanla gevşeyebiliyor, kontrol ediniz.
Römork çeki yüksekliğine göre traktör alt çekinin yüksekliği ayarlanabilir.
Çeki oku Z şeklinde olduğundan başlığı tutan iki civata sökülür.
Ok alta üste çevrilerek veyahut Z şeklinde olan bağlantı demiri alta veya üste çevrilerek 4 farklı yükseklikte bağlantı yapılabilir.
Okun üstündeki 2 civata bazen gevşeyebiliyor biz kaynak yaptırmıştık veyahut plastik segmanlı civata kullanılabilir.
Römorkun arkasına reflektör bant yapıştırmanızı tavsiye ederim.
Kenarlara yakın yapıştırmak iyi olur. Kolay gelsin.
Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler reflektör aklımda. Diğer römorkumdada var bunada alıp takıcaz işe başlamadan önce.

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca